Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Elektronika

Prisižiūrėjo „Transformerių“ ir sukonstravo 1,5 tonos robotą: siūloma jį pastatyti prie sienos su Šiaurės Korėja (Video)

2016-12-29 (0) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (55)
    Share

Pietų Korėjoje sukurtas keturių metrų aukščio, 1,5 tonos sveriantis robotas „Method-2“ žengė pirmuosius žingsnius. Kompanijos „Hankook Mirae Technology“ sukurtą robotą antradienį išjudino per 30 inžinierių.

Gamykloje Seulo priemiestyje sukonstruotas robotas itin primena kariškių robotus iš filmo „Įsikūnijimas“.

„Mūsų robotas yra pirmas pasaulyje žmogaus pilotuojamas dvikojis robotas ir jis yra pritaikytas dirbti ypač pavojingose vietovėse, kur žmonės negalėtų patekti (be apsaugų)“, – sakė kompanijos valdybos pirmininkas Yang Jin-Ho.

Nors žurnalistų dėmesį šis robotas patraukė dėl įspūdingo dydžio, „Method-2“ kūrėjai teigia, kad svarbiausi pasiekimai kuriant robotą yra technologiniai.

„Visa, ką išmokome kurdami šį robotą, gali būti pritaikyta sprendžiant realaus pasaulio problemas“, – sakė dizaineris Vitaly Bulgarovas.

Jis anksčiau prisidėjo kuriant tokius filmus kaip „Transformeriai“, „Robotas policininkas“ ir „Terminatorius“.  Robotas atkartoja jį pilotuojančio žmogaus judesius. „Method-2“ yra dukart didesnis už aukštą vyrą, kiekviena jo ranka sveria per 130 kilogramų, o jam pastačius koją net sudreba žemė.

Tačiau darbas dar toli gražu nebaigtas. „Robotui tėra vieni metai, taigi jis žengia pirmuosius savo žingsnius, – sakė Yang Jin-Ho. – Kaip ir žmonės, po kelerių metų jis galės judėti laisviau.“

Yang Jin-Ho teigė nuo 2014 metų į šį projektą investavęs 242 mlrd. vonų (apie 190 mln. eurų). Jo tikslas – sukurti tai, ką iki šiol galėjome išvysti tik fantastiniuose filmuose ir komiksuose.

Kam šis robotas bus naudojamas, kol kas nėra aišku. Jo kūrėjai teigia sulaukę įvairių užklausų ir pasiūlymų iš statybų, gamybos pramonės bei pramogų verslo.

Beje, jie net sulaukė pasiūlymo pastatyti šį robotą prie kariškių saugomos demilitarizuotos zonos su Šiaurės Korėja.

„Method-2“ kopijas tikimasi pradėti gaminti ateinančių metų pabaigoje, vienas toks robotas atsieitų per 10 mlrd. vonų (7,9 mln. eurų).

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(17)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
26(1)
24(0)
21(2)
16(3)
16(0)
15(0)
14(0)
13(0)
10(3)
10(0)
Savaitės
95(2)
79(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
85(3)