Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Elektronika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2010-01-01 iki 2010-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(24) 2010-12-28 0
Neurologijos specialistai sukūrė pirmą mintimis valdomą egzoskeletą. Jį jau išbandė paralyžiaus ištikti žmonės: mintimis nurodydami komandas, jie išsiuntė elektroninių laiškų, žaidė vaizdo žaidimus, robotizuotomis rankomis atliko įvairius kitus judesius.
(8) 2010-12-27 1
Mokslininkas iš Japonijos Ryuma Niiyama tobulina dvikojį robotą, kuris sugeba bėgti imituodamas žmogaus kojų judesius. Skirtingai nei šiuo metu egzistuojantys analogai, tokie kaip "Asimo", šio modelio autoriaus tikslas yra sukurti mechanizmą, kuris judrumu galėtų varžytis su greičiausiais sprinteriais.
(11) 2010-12-23 0
Vasedos universiteto (Japonija) mokslininkai pranešė sukūrę kompiuterinę roboto humanoido judėjimo po Mėnulio paviršių schemą.
(24) 2010-12-10 0
IBM Japonijos mieste Čiboje vykusioje konferencijoje pristatė savo sukurtą nanofotoninių mikroschemų technologiją CISN. Gamintojas taip pat užsiminė, jog pirmieji lustai, komunikuojantys ne elektriniais, o šviesos signalais, komercinėje rinkoje pasirodys jau kitais metais.
(4) 2010-12-10 0
Kalėdinės karštinės metu labai lengva pamiršti, kiek pinigų išleidžiame. Pinigėliai tirpte tirpsta, o tai pajusti šiais „skaitmeniniais laikais“ ne taip jau ir paprasta. Tačiau išradingumo nestokojantys inžinieriai pasistengė surasti sprendimą ir šiai problemai. Masačiusetso technologijų laboratorijos instituto inžinierius Johnas Kostneris su kolegomis sukūrė „išmaniąsias“ pinigines, kurios savo savininką įvairiausiais būdais įspėja, kai joje ima mažėti p...
(13) 2010-12-07 0
JAV sukurti specialūs robotai, skirti sužeistų karių evakuacijai iš karo veiksmų zonos, pranešė „Defencetalk.com“. Naujojo roboto BEAR (Battlefield Extraction-Assist Robot) bandymai visus metus buvo vykdomi JAV kariuomenės poligone Džordžijos valstijoje,sakoma pranešime.
(5) 2010-12-04 0
Mokslinėje fantastikoje dažnai naudojamasi idėja, jog robotai kažkada ateityje galiausiai sukils prieš žmoniją. Vienintelė tam reikalinga techninė sąlyga - robotų gebėjimas gaminti savo pačių kopijas be žmogaus pagalbos. Kaip tik panašią mašiną pavyko sukurti Fraunhofer instituto mokslininkams.
(0) 2010-12-03 2
Teksaso universiteto (JAV) inžinieriai sumeistravo socialinio profilio robotą ir jį (o gal – ją?) pavadino svajingu ”Dreamer“ („Svajotojas / -a “?) vardu. Žmogaus veidą primenantis roboto veido prototipas ypatingas tuo, jog gana tikroviškai imituoja žmogaus akių judesius ir žvilgsnį.
(37) 2010-12-02 7
Tikriausiai ne kartą girdėjote teiginį, jog netolimoje ateityje mes sugebėsime gaminti mašinas, kurios mokysis, logiškai samprotaus ir netgi sugebės įsijausti į vienos ar kitos problemos sprendimo procesą. Jei kada nors domėjotės dirbtiniu intelektu, tikriausiai pastebėjote, kad šis pažadas kol kas dar neišsipildė. Tačiau tai nereiškia, jog dirbtinio intelekto sukurti neįmanoma.
(1) 2010-11-26 0
Las Vegase vykusios reabilitacijai skirtos konferencijos metu Ithaca koledžo (JAV) mokslininkai pristatė robotizuotą vežimėlį, kurio padedami gali važinėti judėjimo negalią turintys kūdikiai. Toks "vaikų transporteris" užtikrina vaikų pasitikėjimą savimi, nepriklausomumo pojūtį ir tinkamą pažintinių gebėjimų raidą, teigia specialistai.
(6) 2010-11-25 0
Jis nėra protingas ir juda labai lėtai savo sunkiomis metalinėmis kojomis. Tai vienas pirmųjų Didžiojoje Britanijoje sukurtų humanoidinių robotų. Jis buvo sukurtas po Antrojo pasaulinio karo ir net 45 metus buvo pamirštas išradėjo garaže.
(23) 2010-11-24 10
Naujausi kišeninių lazerių – didelės galios lazerinių rodyklių – modeliai gali atrodyti puiki kalėdinė dovana, tačiau ekspertai perspėja apie jų keliamą rimtą pavojų.
(20) 2010-11-23 0
Praėjusią savaitę Kauno technikos universiteto Panevėžio institute atidarytos pramoninių ir mobiliųjų robotų laboratorijos yra pirmosios tokio tipo Lietuvoje, rašo dienraštis "Sekundė". Universitetas robotus įsigijo padedamas rėmėjų.
(5) 2010-11-18 0
Europos mokslininkai sukūrė robotą, kuris gali mokytis elgtis su įvairiais daiktais, juos liesdamas, į juos žiūrėdamas ir išmėgindamas, lygiai taip, kaip tai daro kūdikiai, besimokantys pažinti juos supantį pasaulį.
(0) 2010-11-13 1
Paskatinta naujausių pasiekimų kvantinių technologijų srityje, elektronikos gigantė IBM inicijavo penkerius metus truksiančią programą, kurios metu bus siekiama sukurti pagrindinius kvantinių kompiuterių technologijos principus.