Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Elektronika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(27) 2011-12-31 2
Žmonės visada skaičiavo laiką naudodamiesi Saulės ciklu, bet metas pagaliau nutraukti šį saitą, sako Felicitas Arias, dalyvausianti kitą mėnesį vyksiančiame balsavime dėl pasaulinio laiko pakeitimo Tarptautinių telekomunikacijų sąjungos pasaulinėje radijo konferencijoje Ženevoje, Šveicarijoje.
(3) 2011-12-30 0
JAV sukurtas robotas, kuris važinėja po miestą ir ima iš praeivių interviu, kartu filmuodamas jį supančią aplinką. Įdomiausia yra tai, jog robotas yra palyginti paprastas, tačiau jo užfiksuoti interviu su žmonėmis – nepakartojami.
(1) 2011-12-27 1
Ilinojaus universiteto inžinieriai pasiūlė elektronikos įrenginių automatinio susitaisymo idėją. Ši technologija jau po kelių mikrosekundžių nuo tipinio gedimo leidžia įrenginiui funkcionuoti vėl.
(0) 2011-12-09 1
Tuo metu, kai vieni robotai jau beveik išstūmė žmogaus darbą iš automobilių surinkimo ir elektronikos sričių, kiti robotai jau kėsinasi ir į statybų segmentą. Pastarajame etape kol kas nėra dėl ko jaudintis, tačiau ateityje elektroniniai darbininkai galės imtis atsakomybės, statant įvairius pastatus (nors ir ne visiškai savarankiškai).
(0) 2011-12-06 0
Jei vieną gražią dieną jūsų spausdintuvas imtų ir užgrotų? Kad ir „Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai…“? Beje, šis Maironio „Trakų pilies“ tekstas idealiai tiko grupės „The Animals“ hitui „House of The Rising Sun“. Bet kad šią dainą įstabiai sugroti gali pasenusios „biuro technikos“ ansamblis – neįtikėtina, tačiau realu. Ir ne tik šią dainą.
(4) 2011-11-30 0
Paprastai lustų sušlapinimas nėra gera mintis ir to visais būdais vengiama. Bet tik ne naujųjų lustų atveju – per juos tekantis skystis lustus ne tik aušintų, bet ir maitintų ir ateityje tokia technologija galėtų būti paremta kompiuterių, išmaniųjų telefonų, planšečių gamyba.
(0) 2011-11-30 0
Skaitmeninės įrangos gamintoja Morita Manufacturing, bendradarbiaudamas su Japonijos Stomatologijos universitetinės ligoninės specialistais, sukūrė robotą Simroid, kuris skirtas stomatologų paruošimui. Pirmasis prototipas buvo pristatytas dar 2007 m., tuo tarpu dabartinė versija pažengusi žymiai toliau.
(0) 2011-11-29 0
Vienas Pietų Korėjos kalėjimas kitais metais dalį nusikaltėlių priežiūros darbų ketina perduoti robotams. Nuo kitų metų kovo mėnesio Pohango miesto kalėjime turėtų pradėti dirbti 150 cm ūgio robotai.
(15) 2011-11-22 0
Mažos britų firmos pagamintas šokantis robotas tampa tikru atradimu prieš 2011 metų didžiąsias šventes. „My Keepon“ pavadintas ryškiai geltonas žaislas iš pradžių buvo sukurtas kaip priemonė padėti bendrauti autizmu sergantiems vaikams, bet greitai juo susidomėjo ir visai sveiki vaikai ir jų tėveliai.
(1) 2011-11-16 0
Kompanija Intel švenčia savo svarbiausio išradimo – mikroprocesoriaus - 40 metų jubiliejų, kuris kardinaliai pakeitė viso pasaulio gyvenimą. Kartu švenčiamas ir mikroprocesoriaus „Intel 4004“ 40-asis gimtadienis. Šis komponentas tapo pirmuoju industrijoje mikroprocesoriumi, platintu komerciniu pagrindu. Komponentas buvo gaminamas net 15 metų, o jo gamyba tęsėsi iki 1986-ųjų.
(4) 2011-11-11 0
Didžiausia pasaulyje DRAM atminties gamintoja „Samsung Electronics“ pranešė planuojanti pradėti naujos kartos daugelio lygių atminties HMC (Hybrid Memory Cube) mikroschemų gamybą ir laukianti HMC technologijos standartizavimo pabaigos. Planuojama, kad tai įvyks iki kitų metų pabaigos.
(2) 2011-11-09 0
Simono Frazerio universiteto (Kanada) mokslininkai pagamino mažą vikšrinį robotą, gebantį vertikaliai judėti lygiomis stačiomis sienomis nenaudojant magnetų ir specialių siurbtukų. Skelbiama, kad tokie robotai gali būti naudojami atominių jėgainių įrangos apžiūrai ar vykdant gelbėjimo darbus po žemės drebėjimų.
(0) 2011-11-09 0
Duomenis iš mikrovaldiklio (MV) perduoti į kompiuterį ar kitą įtaisą galima įvairiomis sąsajomis, besiskiriančiomis įvairiais parametrais – sparta, atstumu, atsparumu trikdžiams ir t.t. Viena iš paprasčiausiai valdomų ir plačiai naudojamų yra RS232 sąsaja.
(4) 2011-11-02 0
Japonijos mokslininkai sukūrė robotą, kuris gali judėti, nors neturi jokių motorų, sensorių, kompiuterių ar elektros. Tą jis daro sėkmingai išnaudodamas tik turimą potencinę energiją.
(1) 2011-10-27 0
Jautriuoju musėkautu vadinamą vabzdžiaėdį augalą imituojantys robotai galėtų būti „varomi“ gyvais vabzdžiais (musėmis, uodais ir pan.) bei vorais. Du skirtingus vabzdžiaėdžių robotų prototipus sukonstravo Pietų Korėjos ir JAV robotikos inžinieriai.