Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Elektronikos istorija (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-12-27 18
Kartais net nesusimąstome, kiek daug mūsų iki šiol naudojamų technologijų yra labai senos. Pavyzdžiui, iki šiol nemažai mūsų smulkiosios elektronikos naudoja standartines cilindro formos baterijas. Populiariausios - AAA, AA ir D standarto baterijos, kurios, žinoma, su laiku gerokai patobulėjo, tačiau kartu išliko panašios. Ar galėtumėte atspėti, kada jos sukurtos?
(4) 2018-08-30 42
Tikriausiai jau esate girdėję apie žymiąją konkurenciją tarp dviejų elektros inžinerijos milžinų – Nikolo Teslos ir Thomo Edisono. Šių vyrų darbas pakeitė žmonijos gyvenimą. Tačiau kokie iš tiesų buvo šių dviejų vyrų santykiai?
(0) 2016-12-08 13
„Kas yra siela? Tai lyg elektra – mes nežinome, kas tai yra, tačiau ji leidžia kambaryje uždegti šviesą.“ Taip dainininkas Ray'us Charlesas poetiškai apibūdino elektrą. Iš tiesų, šis išradimas yra taip plačiai apimantis, kad žmonijos istoriją galima dalinti priešelektrinę erą ir poelektrinę erą: be elektros mes ir vėl būtume priversti grįžti į laikus, kai gyvenome gamtos ritmu, o judėjimą lemtų fizinė jėga, o ne energija.
(1) 2015-05-22 32
<em>Pasaulyje nėra tiek daug kompanijų, kurios galėtų pasigirti pusantro šimtmečio jubiliejumi. Dar mažiau tokių tarptautinių kompanijų…</a></em>
(0) 2014-06-18 25
Šiandien nebeįsivaizduojame gyvenimo be kai kurių daiktų ar reiškinių. Tačiau kadaise tai buvo tikrų tikriausi išradimai. Kviečiame susipažinti su kai kuriais jų. Galbūt tai įkvėps ir jus kūrybai, o gal net išrasite kažką naujo...
(0) 2012-12-18 11
1947 m. gruodžio 16 d. laboratorijos "Bell Labs" mokslininkai William Shockley, John Bardeen ir Walter Brattain pirmą kartą pademonstravo veikiantį bipoliarinį tranzistorių. Vieša demonstracija įvyko savaite vėliau, gruodžio 23 d., ir būtent ši data yra laikoma tranzistoriaus gimtadieniu.
(2) 2012-09-29 0
„Kapitalizmo sąlygomis techninė pažanga – privatus firmų reikalas. Firmos gerovė, pats jos egzistavimas daug priklauso nuo to, ar ji sugebės nuslėpti nuo konkurentų, kokią techniką ketina sukurti ateityje“ – I. Artobolevskis, iš knygos „Susipažinkime – robotai“, 1977 m. Paklausite manęs – kam cituoju 35-erių metų senumo knygos žodžius, kuriuose apie techniką niekas nieko nenutuokė?
(0) 2012-09-21 0
1994 metais Kaune įkurtame Ryšių istorijos muziejuje sukaupta jau daugiau nei 14 tūkst. eksponatų. Tarp įvairiausių ryšių priemonių galima išvysti pačių seniausių ir dar netolimą praeitį menančių eksponatų. Muziejuje kaupiami apie Lietuvos ir kitų pasaulio šalių ryšių raidą pasakojantys pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatai, dokumentai, nuotraukos.
(4) 2012-05-04 0
Įžymus amerikiečių fizikas–teoretikas Michio Kaku mano, jog garsusis empirinis Mūro (Moore) dėsnis per artimiausius dešimt metų praras savo aktualumą, praneša dienraštis „The Register“.
(0) 2012-03-08 5
Pernai VDU Informatikos fakultete įvykusią profesoriaus Adolfo Laimučio Telksnio garbingo jubiliejaus šventę pradėjo pats jubiliatas paskaita „Skaičiavimo mašinos: tuomet ir dabar“. Ji paliko stiprų įspūdį ne tik informatikams, bet ir šio interviu autoriui, naiviam humanitarui.
(0) 2011-12-06 0
Jei vieną gražią dieną jūsų spausdintuvas imtų ir užgrotų? Kad ir „Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai…“? Beje, šis Maironio „Trakų pilies“ tekstas idealiai tiko grupės „The Animals“ hitui „House of The Rising Sun“. Bet kad šią dainą įstabiai sugroti gali pasenusios „biuro technikos“ ansamblis – neįtikėtina, tačiau realu. Ir ne tik šią dainą.
(1) 2011-11-16 0
Kompanija Intel švenčia savo svarbiausio išradimo – mikroprocesoriaus - 40 metų jubiliejų, kuris kardinaliai pakeitė viso pasaulio gyvenimą. Kartu švenčiamas ir mikroprocesoriaus „Intel 4004“ 40-asis gimtadienis. Šis komponentas tapo pirmuoju industrijoje mikroprocesoriumi, platintu komerciniu pagrindu. Komponentas buvo gaminamas net 15 metų, o jo gamyba tęsėsi iki 1986-ųjų.
(5) 2011-04-28 0
Ar pamenate laikus, kai TV kanalus, garsą ir kitus televizoriaus nustatymus tekdavo junginėti pačiame televizoriuje įmontuotu valdymo skydu? Revoliucinis įrenginys – bevielis pultelis – vartotojams buvo pristatytas dar 1961 metais, tačiau rinkoje įsitvirtino gerokai vėliau.