Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Elektronikos matavimai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-02-18 89
<!--Keiskite pavadinimą režimu „BE REDAKTORIAUS“ --> <em>Jis pagarsėjo savo „Gajos hipoteze“, bet <strong>Jamesas Lovelockas</strong> ateities kartų turėtų būti šlovinamas už jo pri
(3) 2016-12-27 34
Žmogus yra labai smalsus gyvūnas. Mums nuolat norisi sužinoti keisčiausius dalykus net jei ši informacija mums iš esmės neduos jokios naudos. Pavyzdžiui, vienas vaikinas nusprendė pažiūrėti, kaip jo „iPod“ chronometras elgsis kai persiris per 9999 valandų 59 minučių ir 59 sekundžių žymę. Jis šio momento laukė net 416 dienų.
(0) 2016-11-18 33
Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
(0) 2015-07-17 1
Prieš keletą dienų apžvelgėme elektriniams laukams (ir ne tik elektriniams) modeliuoti skirtą programą \"QuickField\". Šį kartą pabandysime trumpai aptarti šios programos alternatyvą - \"FlexPDE\".
(0) 2015-07-14 1
Laukų modeliavimas - ne kasdien sutinkama užduotis, kurią su šia sritimi susidūrę prisimena galbūt tik iš studijų universitetuose laikų. Tačiau modeliavimas - ypač taikant baigtinių elementų metodą - yra itin paplitęs šiuolaikinėje inžinerinėje praktikoje.
(0) 2015-05-20 0
Kai reikia tiksliai įvertinti prekių, energijos, paslaugų kiekį, ypač tarptautinėje prekyboje, į pagalbą pasitelkiamos matavimo priemonės. Kad tų matavimo priemonių matavimo galimybės būtų pripažintos, kiekviena šalis privalo savo pačias tiksliausias matavimo priemones, vadinamas valstybiniais etalonais, periodiškai palyginti su Tarptautinio svarsčių ir matų biuro išlaikomais tarptautiniais etalonais arba šio Biuro pripažintais valstybiniais etalonais.
(2) 2015-02-17 22
Pastaruoju metu lietuviai vis dažniau garsiną savo vardą pasaulyje, įkurdami pradedančiąsias įmones (angliškai – start-up). Tautiečiai stebina ir džiugina savo išradingumu – pasaulyje plačiai skamba naujasis lietuvio išradimas „Rubbee“, leidžiantis važiuoti dviračiu jo neminant, o šį varginantį darbą patikint elektroniniui pagalbininkui. Kita lietuvių komanda siūlo įsigyti elektroninę nosį „Peres“, kuri padeda nustatyti maisto šviežumą ir kokybę, taip sumažindama apsinuodijimo riziką. Ne ką mažiau pažangus ir dar vieno Lietuvio išradimas, kuris šiuo metu skinasi savo kelią Kickstarter platformoje. Minios finansavimo principu (angliškai – crowd funding) lėšas renkantis įrenginys „Bluemometer“ žada palengvinti daugybės žmonių gyvenimą ir, žinoma, sutaupyti jiems daugybę laiko.
(0) 2015-01-09 17
Tarptautinės Žemės sukimosi tarnybos atstovai pareiškė, kad šią vasarą laikas bus perkeltas viena keliamąja sekunde, siekiant atominio laikrodžio laiką sinchronizuoti su Žemės sukimosi laiku. Išgirdus šį pranešimą įvairių internetų valdytojai buvo labai nepatenkinti: anksčiau keliamoji sekundė jau sukėlė nemažai problemų tokioms paslaugoms, kaip „Foursquare“, „Reddit“, „Linkedln“ ir „Yelp“ - visos jos po paskutinės keliamosios sekundės pridėjimo 2012 m. skelbė apie netikėtus sutrikimus.
(10) 2012-12-10 18
Po metus trukusios kelionės vandenyno platybėmis firmos Liquid Robotics autonominis robotas Wave Glider pasiekė naują pasaulio rekordą, kaip didžiausią atstumą savarankiškai įveikęs robotas.
(13) 2012-09-27 0
Ar žaidėjo spirtas futbolo kamuolys buvo įskriejęs į vartus? Ar prieš tai nebuvo nuošalės? Nenuginčijamus atsakymus kol kas turi tik teisėjai. Taigi varžybų baigtį gali nulemti kad ir netyčiniai, tačiau klaidingi jų verdiktai. Ir tai vyksta ne todėl, kad nėra tikslesnių įrankių nei žmogaus akys.
(6) 2012-08-10 0
Laiko matavimas olimpiadose smarkiai pažengė į priekį nuo 1932 metų Los Andželo žaidynių, kuriose Ralphas Metcalfe`as, anot naujienų pranešimų, laimėjo 100 metrų bėgimą, tačiau liko antras, kai teisėjai peržiūrėjo įrašą, kuriame matyti, kad antroje vietoje buvęs bėgikas finišo liniją kirto pirmiau.
(1) 2012-07-18 0
Japonijos bendrovė „Omron“ pradėjo reklamuoti naują šilumos jutiklį D6T, kuris gali būti pritaikytas ne tik įvairiausioms apsaugos, pramonės, energijos taupymo sistemoms, bet ir išmaniesiems telefonams.
(27) 2011-12-31 2
Žmonės visada skaičiavo laiką naudodamiesi Saulės ciklu, bet metas pagaliau nutraukti šį saitą, sako Felicitas Arias, dalyvausianti kitą mėnesį vyksiančiame balsavime dėl pasaulinio laiko pakeitimo Tarptautinių telekomunikacijų sąjungos pasaulinėje radijo konferencijoje Ženevoje, Šveicarijoje.
(4) 2011-09-03 0
Cezio atominis laikrodis, kuris matuoja atominį laiką Jungtinėje Karalystėje, yra pats tiksliausias pasaulyje. Naujas laikrodžio įvertinimas atspausdintas tarptautiniame moksliniame žurnale „Metrologia“. Laikrodžio tikslumą vertino fizikai iš Nacionalinės fizikos laboratorijos (National Physical Laboratory) bei Pensilvanijos valstijos universiteto, esančio JAV.
(9) 2010-09-15 0
Standartizuotos matų sistemos – šiais laikais niekam ne naujiena. Visi žinom, jog atstumas paprastai matuojamas metrais, masė – gramais, laikas – sekundėmis ir t.t. Ir visiems šiems matavimams taikomi specializuoti prietaisai – liniuotės, lazeriniai atstumo matuokliai, svarstyklės, laikrodžiai. Tačiau ką darome, kai po ranka nėra reikiamo matavimo prietaiso, o norisi bent apytiksliai nusakyti dydžio reikšmę?