Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Medicininiai nanorobotai ir nanozondai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-11 6
Magnetu valdomas robotas, galintis manevruoti per siauriausias kūno arterijas, vieną dieną galėtų padėti išvengti mirčių, kurias sukelia insultai.
(1) 2017-05-08 28
<em>Tyrėjai įsitikinę, kad jų sukurtas chirurgo padėjėjas gebės atlikti sudėtingas smegenų operacijas. Ši mašina, sparčiau įsiskverbdama į kaukolę, operacijos laiką gali sutrumpinti nu
(1) 2016-12-02 12
Ar gali būti, kad operacijas ateityje atliks ne žmogaus rankos? Portalo independent.co.uk mokslo naujienų rubrikoje bendrosios praktikos gydytojas, knygos „10 paprastų žingsnių, padėsiančių išardyti nacionalinę sveikatos priežiūros sistemą“ (angl. „How to dismantle the NHS in 10 easy steps“) autorius Youssefas El-Gingihy tikina, kad robotai pas mus jau ateina, tik dar turės palaukti savo eilės.
(15) 2015-02-16 79
Garsus futurologas ir „Google" techninis direktorius Ray Kurzweilas per 20 metų savo knygose, tinklaraščiuose, interviu ir paskaitose nupasakojo mūsų ateitį metų tikslumu, o portalas „Slon.ru“ visas jo prognozes pamėgino išdėstyti chronologine tvarka.
(1) 2011-04-15 0
1966-ųjų mokslinės fantastikos filme „Fantastinė kelionė“ („Fantastic Voyage“) iki mikroskopinio lygio sumažintas povandeninis laivas buvo įšvirkštas į žmogaus kraujotakos sistemą. Praėjus 45 metams, šveicarų mokslininkų komanda mėgina įrodyti, jog tai nėra jau taip nerealu. Tyrėjai sukūrė tokį mažą robotą, kuris gali būti įšvirkštas į akį be jokių anestetikų ir ten gali skleisti vaistus ar net atlikti tinklainės operacijas.
(4) 2011-04-04 0
Chirurgines prostatos operacijas atliekantis robotas „Da Vinci“ laisvalaikiu… praktikuoja origami meną ir lanksto lėktuvėlius. Popierinius, žinoma. Visai kaip skraidymo aparatus projektavęs ir piešęs, Renesanso laikais gyvenęs legendinis roboto bendrapavardis, vardu Leonardas.
(11) 2009-01-31 0
Australijos Monash Universiteto mokslininkai kuria mikroskopinius robotizuotus motorus, kurie galėtų keliauti žmogaus kraujo kanalais - kraujagyslėmis. Mažytis pjezoelektrinis variklis yra vos 250 mikrometrų pločio - maždaug 2.5 karto storesnis už žmogaus plauką.