Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Robotai chirurgai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-12-02 12
Ar gali būti, kad operacijas ateityje atliks ne žmogaus rankos? Portalo independent.co.uk mokslo naujienų rubrikoje bendrosios praktikos gydytojas, knygos „10 paprastų žingsnių, padėsiančių išardyti nacionalinę sveikatos priežiūros sistemą“ (angl. „How to dismantle the NHS in 10 easy steps“) autorius Youssefas El-Gingihy tikina, kad robotai pas mus jau ateina, tik dar turės palaukti savo eilės.
(0) 2016-11-27 8
Kompanijos „Medrobotics“ mokslininkai, Techniono technologijos instituto biorobotikos ir biomechanikos laboratorija, vadovaujama profesoriaus Alono Volfo kartu su Pitsburgo universiteto inžinieriais sukūrė inovacinę robotizuotą gyvatę „Flex Robotic System“, kuri galės pasitarnauti medicinos srityje.
(0) 2016-07-04 12
Panašu, kad visai greitai chirurgai skalpelius galės visiškai atiduoti robotams. Bent jau paprastesnėms operacijoms atlikti. O jie galės koncentruotis ties itin sunkiomis procedūromis.
(0) 2015-12-21 43
Vėžys – kol kas pati dramatiškiausia diagnozė. Kasmet Lietuvoje užregistruojama 17 tūkst. naujų susirgimų onkologi­nėmis ligomis. Mokslininkai ieško naujų šių klastingų ligų gydymo metodų. Reikia pripažinti, kad gerokai pasistūmėta į priekį. Vienas naujausių žmonijos pasiekimų – robotinė technologija „CyberKnife“, jau įdiegta kaimyninėje Latvijoje.
(1) 2015-05-18 29
Ar robotai jau pasiekė tokį patikimumo lygį, kad galėtų imtis žmonių chirurginių operacijų? Na, bent jau vynuoges jiems operuoti sekasi puikiai.
(1) 2015-02-09 25
Korporacija TransEnterix užsiima ne tik medicininių prietaisų gamyba, bet ir kuria robotizuotus instrumentus, kurie naudojami invazinėje chirurgijoje. Vienas jų žinomiausių sukurtų robotizuotų prietaisų yra SurgiBot. Nesenai korporacija pranešė, kad šis robotas chirurgas sėkmingai atliko 4 operacijas.