Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Robotų manipuliatoriai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2020-05-28 4
Carnegie Mellon universiteto (JAV) mokslininkai išsiaiškino, kad didelė dalis anglakalbių diskusijų apie pandemiją, apie raginimus neiti į lauką be rimtos priežasties yra stiprinamos koordinuojamomis dezinformacijos kampanijomis, kurios yra vykdomos pasitelkiant įtikinančiai sakinius kuriančius arba svetimas žinutes padauginančius robotus, rašoma universiteto pranešime.
(0) 2016-12-28 -1
Jauna kanadietė, besidominti robotika ir norinti prisidėti prie aplinkos gerinimo, sugalvojo sukurti robotą, kuris valytų paplūdimius nuo šiukšlių.
(0) 2016-03-23 24
Robotinės rankos dažniausiai skirstomos į dvi grupes. Tokios, kurios turi du ar tris pirštus ir gali atlikti paprasčiausias užduotis, kaip sugriebti ką nors ir pan. Ir keturis pirštus ir net nykštį turinčios rankos, kurios kuriamos taip, kad kuo tiksliau atkartotų žmogaus rankų judesius.
(0) 2015-02-02 2
Šiais laikais kuriami robotai ne tik panašūs į mus išvaizda, kai kurie iš jų gali ir rašyti kaip žmonės. Mašinos, kurios kopijuodavo žmogaus parašą ir pasirašydavo ant dokumentų patobulintos taip, kad gali rašyti bet kokį tekstą žmogaus rankos raštu.
(0) 2015-01-23 32
Robotizuotos rankos dažniausiai naudojamos fabrikuose, kur atlieka sunkų darbą, pavyzdžiui, iš vienos vietos į kitą perkelia sunkius daiktus ar pjausto metalą. Tačiau jei jūs nevadovaujate pramoninei įmonei ir neturite galimybės įsigyti pramoninį robotą, už 185 dolerius galite nusipirkti konstruktorių ir savarankiškai susirinkti mini robotizuotą ranką. Ją galima pastatyti tiesiog ant stalo, komodos arba virtuvinės spintelės.
(1) 2014-09-11 15
ABB pristato pirmąjį pasaulyje tikrai su žmogumi ranka rankon dirbantį robotą: YuMi®. Novatoriškas, išskirtinio funkcionalumo robotas atveria naujas pramonės automatizavimo galimybes.
(1) 2014-02-13 0
Jaunieji Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinieriai pristatė nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką. Ranka itin tiksliai atkartoja plaštakos judesius ir gali pakeisti žmogų įvairiose situacijose – paimti ir perkelti tam tikrus daiktus, esančius sunkiai pasiekiamose ar sveikatai pavojingose vietose.
(10) 2013-11-02 0
JAV mokslininkai sukūrė robotą, kuris be žmogaus įsikišimo pripildys automobilio baką degalų. Technologiją, pristatytą „Petroleum Equipment” suvažiavime, sukūrė kompanijos „Husky” ir „Fuelmatics”.
(0) 2013-04-23 0
Tyrėjai iš Harvardo inžinerijos ir taikomųjų mokslų mokyklos sukonstravo nebrangų lytėjimo sensorių skirtą roboto rankoms. Specialaus lusto dėka, dirbtinių rankų prisilietimai tampa pakankamai jautrūs, kad nesugadintų liečiamo ar laikomo daikto, praneša EarthSky.com.
(0) 2012-12-04 5
Kinijos specialistų sukurtas robotas, pavadintas „Dragon“ ir pelnytai tituluojamas sparčiausiu pasaulyje pramoniniu robotu, tapo 2012 metų Tarptautinės Kinijoje rengiamos pramonės mugės Šanchajuje akcentu.
(6) 2012-10-06 0
Daugelis pripažins, jog sapnus prisiminti sunku. Štai jūs prabudote, įspūdžiai atrodo itin spalvingi, tačiau po pusvalandžio vargu ar prisiminsite tai, ką regėjote miegodami. Robotas, apie kuri kalbama šioje naujienoje, deja, negalės užfiksuoti jūsų sapnų vaizdų tiesiogine to žodžio prasme, tačiau nupiešti jūsų sapno abstrakčią interpretaciją vis tik sugebės.
(20) 2012-07-02 0
Tokijo universiteto mokslininkai sukūrė robotą, kuris visada laimi žaidimą „popierius, žirklės, akmuo“.
(0) 2012-03-23 0
Turbūt pagal vieno, nuotoliniu būdu valdomo roboto „pasiekimus“ negalima 100% tvirtinti, jog tokį pat rezultatą gautų ir visi kiti robotai, bet turbūt bent jau panašių manipuliatorių tendencijos būtų labai panašios.
(0) 2012-03-09 0
JAV Priešakinių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) pristatė naują robotizuotą ranką, kuri turėtų tapti universaliu robotų sąveikos su išoriniu pasauliu įrankiu.
(7) 2011-03-29 0
Bene svarbiausia robotų kūrėjų užduotis – sukurti įrenginius, maksimaliai panašius į gyvus žmones ar gyvūnus. Jau dabar inžinieriai pasiekia gan įspūdingų rezultatų. Pavyzdžiui, Readingo universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkams pavyko sukurti robotizuotą aštuntojo čiuptuvą.