Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Robotų rinka (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(22) 2011-07-25 1
Lietuvos reklamos gamybos įmonė sukūrė unikalų patentuotą robotą – reklamos stendą, kuris juda tam tikroje erdvėje orientuodamasis jutikliais, o esant dideliam žmonių srautui, valdomas nuotoliniu būdu.
(20) 2010-10-18 0
Pamirškite recesiją, imigraciją ar emigraciją ir paskolų industrijos griūtį - amerikiečiai dėl darbų stygiaus jau pradeda kaltinti robotus.
(17) 2013-03-21 -1
Galima ginčytis, kad tai, kas šiuo metu vyksta technikos laboratorijose, prilygsta pramonės revoliucijai ir ateityje apie XX amžiaus pabaigą ir XXI amžiaus pradžią bus rašoma (skaitmeniniuose) istorijos vadovėliuose kaip apie laikotarpį, pakeitusį žmonijos santykį su supančiu pasauliu. Per pramonės revoliuciją mašinos žmogui pridėjo fizinės jėgos, o per dabartinę technikos revoliuciją žmonija susikurs ne tik fizinius, bet ir protinius pagalbininkus.
(17) 2012-02-07 0
Sekso robotai gali pakeisti žmonas ir meilužes, rašo interneto portalas rt.com. Ši nauja mada vis labiau populiarėja JAV ir kitose išsivysčiusiose šalyse.
(17) 2013-09-27 0
Robotikos mokslas tyliai žengia į priekį, daugeliui mūsų to net neįtariant. Robotizuoti įrenginiai ir sistemos jau pakeitė didžiąją dalį žmonių gamyklose – dabar tam, kam anksčiau atlikti reikėjo 100 žmonių, tereikia penkių arba dešimties, nes daug procesų vyksta automatizuotų sistemų ir technologijų pagalba. Pasak Kauno technologijos universiteto profesoriaus Rimvydo Simučio, daugybė atliktų tyrimų rodo, kad išmanieji įrengimai ir pažangios automatinio valdymo sistemos per 5-10 metų galėtų pakeisti ir apie 50 proc. žmonių dirbančiųjų aptarnavimo bei apie 20-30 proc. - administravimo sferoje.
(14) 2010-08-25 0
Kompanijos "Willow Garage" inžinieriai jau prieš kurį laiką įrodė, jog jų sukurtas robotas PR2 gali būti pilnavertis savaitgalio kompanjonas, nes sugeba žaisti biliardą, atnešti iš šaldytuvo alaus ir net sutvarkyti kambarį po vakarėlio. Tačiau Kalifornijos Berkeley universiteto (JAV) mokslininkai šią mašiną išmokė atlikti dar vieną, tačiau ne mažiau praktišką užduotį.
(12) 2013-05-07 1
Ankstesni perspėjimai, kad technologinė pažanga atims darbus iš žmonių buvo perspausti. Visgi skaitmeninė revoliucija verčia mokslininkus daryti išvadas, kad šįkart situacija yra kitokia ir automatizacijos procesų greitis gali sudrebinti pasaulinę darbo rinką, rašoma „Der Spiegel“.
(11) 2015-07-21 70
Niujorko Rensselaer politechnikos instituto inžinieriai sukūrė trijulę robotų, kuriems buvo duotas spręsti klasikinis „išmintingo žmogaus galvosūkis“, kuriuo tikrinamas sąmoningumas. Ir vienas iš robotų sugebėjo įrodyti, kad jis yra mąstantis kūrinys, rašo techradar.com.
(10) 2012-12-10 18
Po metus trukusios kelionės vandenyno platybėmis firmos Liquid Robotics autonominis robotas Wave Glider pasiekė naują pasaulio rekordą, kaip didžiausią atstumą savarankiškai įveikęs robotas.
(9) 2015-12-14 4
Jis atrodo kaip tarakonas ir elgiasi kaip tarakonas, tačiau yra mažas Rusijos šnipas. Kaliningrado Immanuelio Kanto Baltijos federalinio universiteto mokslininkai sukūrė autonominį robotą, kurio judėjimo greitis ir elgesio charakteristikos niekuo nesiskiria nuo mažųjų namų gyventojų, rašo foreignpolicy.com.
(9) 2015-07-29 119
Daugiau nei tūkstantis technologijų ekspertų, mokslininkų ir įvairių sričių tyrėjų pasirašė laišką, kuriame įspėjama apie autonominių ginklų – „robotų-žudikų“ – grėsmę.
(8) 2011-07-20 0
Sukurti kokybišką dirbtinį intelektą jau bandoma daugybę metų. Nors ir šioje srityje mokslininkai žengia dideliais žingsniais į priekį, tačiau iki labai kokybiško ir pilnai funkcionuojančio roboto su dirbtiniu intelektu dar tikrai labai toli. Pavyzdžiui, „Thecorpora“ kompanija labai aktyviai dirba prie „Qbo“ roboto, kuris tobulinamas jau ne vienerius metus. Akivaizdu, kad projektas nestovi vietoje, kadangi kompanija nuolatos atnaujina oficialų tinklaraštį bei pristat...
(7) 2012-12-09 17
Pastaruoju metu žiniasklaida mirgėte mirga nuo pranešimų apie įvairius itin sumanius robotus. Tačiau robototechnikos ateičiai svarbu, kad visi robotų taikymai turėtų praktinę naudą.
(6) 2011-04-27 0
Kauno technologijos universiteto Panevėžio institute veikia pirmoji šalyje pramoninių robotų laboratorija. Mokslininkai sako, kad robotai į pramonę ir buitį gali ateiti taip sparčiai, kaip ir mobilieji telefonai, todėl institute bus ruošiami ir robotikos specialistai.
(6) 2009-07-16 0
Jie gali būti patys efektyviausi pasaulyje darbininkai, bet globalaus ekonomikos nuosmukio metu darbo gauti sunku ir jiems. Šaliai patiriant stipriausią pastarojo meto recesiją, Japonijoje ištisi legionai robotų - didžiausia pasaulyje mechanizuota darbininkų flotilė - stovi be darbo. Priežastis - planetos gyventojai mažina išlaidas automobiliams ir elektronikai.