Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Ryšių technika ir duomenų perdavimas (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-12-04 0
Paplitus mikrobangų krosnelėms, atsirado ir aibė mitų apie jų naudojamų elektromagnetinių bangų žalą. Vienas keisčiausių tokių mitų: žiūrėjimas į veikiančią mikrobangų krosnelę kenkia jūsų smegenims ir akims. Tad visai nenuostabu, kad atsiradus mobiliesiems telefonams, o dabar 5G ryšiui, visuomenėje yra pilna gąsdinančių mitų. Kaip teigia FTMC Mikrobangų laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Paulius Ragulis, žmonės kai kuriuos naudojamus terminus tapatina su radiacija.
(0) 2017-04-15 29
Teigiama, kad EDI sukūrė JAV armijos seržantas Edas Gilbertas (Ed Guilbert) 1948 m. Berlyno blokados metu.
(3) 2017-02-22 23
Kai kalbame apie penktos kartos naikintuvus ir sunkesnį jų aptinkamumą, reikia suprasti, kad tai daugiau nei tik neįprastos dizaino formos. Į tai patenka ir sudėtingesni radarai, geriau išsklaidoma variklių šiluma ir net komunikacija su kitais misijos dalyviais. Viskas ką galima lengvai aptikti, lengvai gali būti panaudota atvirkštiniu būdu randant užsislaptinusį „draugą“.
(11) 2017-01-23 10
Darbe ir namuose mus supantys elektronikos prietaisai sveikatą veikia skirtingai – pvz., elektros lizde paliktas telefono įkroviklis, neprijungtas prie įrenginio, jokios žalos nedaro, tačiau nakčiai prie lovos padėtas telefonas yra labai kenksmingas. Taip sako Vilniaus universiteto radiofizikos profesorius Jonas Grigas.
(3) 2017-01-17 27
<em>Karališkojo technologijos instituto (<abbr title=\"šved. – Kungliga Tekniska h&ouml;gskolan\">KTH</abbr>) studentai sukūrė signalinę sistemą, skirtą sumontuoti į pagalbos tarnybų autom
(1) 2015-11-02 6
Masačusetso technologijos instituto (MIT) mokslininkai sukūrė naują bevielio ryšio technologiją, kuri geba matyti žmonės per įvairias kliūtis, pavyzdžiui, sieną. Tuo pačiu ji atkuria žmogaus vaizdą ekrane, analizuodama signalų atspindžius.
(3) 2015-08-30 -5
Retas susimąsto, kad mus kasdien supa milžiniškas nematomas duomenų perdavimo tinklas, kuriuo duomenys keliauja iš vienos vietos į kitą. Tuščios erdvės žmogaus akiai atrodo nematomos, tačiau jose gali būti apstu susikertančių elektroninių signalų.
(0) 2015-08-17 6
Vokiečių mokslininkai siūlo vartotojams vienu prisilietimu pakeisti grojaraštį, atsiliepti į skambučius, neištraukiant iš kišenės išmaniojo telefono. Jie sukūrė nešiojamą prietaisą, kuris paverčia ranką ar bet kurią kūno dalį prietaisų valdymo pulteliu.
(6) 2015-05-18 12
Vakarų radijo transliacijos Šaltojo karo metais buvo veiksmingas antisovietinės politikos įgyvendinimo instrumentas – šitaip buvo vykdomos psichologinio poveikio operacijos, LRT Radijui sako humanitarinių mokslų daktarė Inga Arlauskaitė-Zakšauskienė.
(1) 2015-03-23 6
Saulės užtemimą yra įprasta laikyti įdomiu astronomijos reiškiniu, kai per tamsų stiklą galima stebėti Mėnulio dengiamą Saulę. Kiek mažiau žinoma kita šio reiškinio pusė, kai dėl sumažėjusio apšviestumo staiga pakinta įprasti radijo bangų sklidimo dėsningumai.
(1) 2014-04-25 0
Lietuvos radijo mėgėjai triumfuoja: antradienį, balandžio 22 dieną, išbandytas „LituanicaSAT-1“ palydove įmontuotas pirmasis mūsų šalies radijo mėgėjų klaipėdiečio Žilvino Atkočiūno (šaukinys LY2SS) ir elektrėniškio Žilvino Batisos (LY3H) darbui kosmose sukonstruotas FM retransliatorius, per kurį užmegztas dvipusis ryšys tiek iš skirtingų Lietuvos vietų, tiek ir iš užsienio.
(6) 2014-03-06 1
Už „WhatsApp“ 19 mlrd. dolerių sumokėjusi „Facebook“ tariasi dėl dar vieno pirkinio – saulės energija varomų dronų kūrėjo „Titan Aerospace“. Bendrovės sukurti dronai nenusileidę ant žemės ore gali praleisti penkerius metus. Remdamasi šaltiniais „TechCrunch“ praneša, kad didžiausias pasaulio socialinis tinklas už drono gamintojus gali sumokėti 60 mln. dolerių.
(0) 2014-01-25 0
JAV gynybos departamentas pranešė su bendrove „GATR Technologies“ pasirašęs 440 mln. dolerių vertės sutartį pripučiamoms palydovinio ryšio antenoms sukurti ir pagaminti.
(4) 2013-03-12 0
Kompanija Microchip Technology pranešė kurianti sistemą BodyCom, kuri leidžia organizuoti nedidelės spartos duomenų perdavimą trumpais atstumais tarp bevielių įrenginių.
(10) 2012-12-10 18
Po metus trukusios kelionės vandenyno platybėmis firmos Liquid Robotics autonominis robotas Wave Glider pasiekė naują pasaulio rekordą, kaip didžiausią atstumą savarankiškai įveikęs robotas.