Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Specializuotos paskirties elektronikos prietaisai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-03-06 0
Praėjusį penktadienį Šiauliuose patvirtinus pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje, Vyriausybė nusprendė pasitelkti karius oro uostuose ir pasienyje – jie renka kontaktus iš žmonių, kurie atvyksta iš viruso paveiktų regionų. Tačiau šalies oro uostuose ir toliau dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, o keleivių temperatūra matuojama termovizoriais.
(2) 2020-02-23 6
Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ į Lietuvą atvežė pažangią Vokietijoje pagamintą termovizinę kamerą, kuri gali būti panaudota prevenciškai stabdant koronaviruso (SARS-CoV-2) ar kitų epidemijų plitimą šalyje. Bendrovė pirmąją tokią kamerą Lietuvoje yra pasiruošusi neatlygintinai perduoti naudotis atsakingoms tarnyboms, jei bus toks poreikis.
(3) 2017-02-07 26
3D spausdintuvai jau kurį laiką yra nepamainomi prototipų kūrimo procese. Jais galima greitai atspausdinti įvairius daiktus, o tada juos geriau apžiūrėti, išbandyti ir patobulinti. 3D spausdintuvai nebėra tik gamyklų įranga ir jau atkeliavo į elektronikos mėgėjų rankas. Tačiau kokį 3D spausdintuvą mėgėjai turėtų išsirinkti? Kaip nusipirkti gerą daiktą, kuris atliks visas jam numatytas funkcijas, bet nekainuos tūkstančių eurų?
(1) 2016-12-13 9
Tiek mokslininkai, tiek menininkai įkvėpimo dažnai semiasi iš gamtos. Nors apie tai retai kada susimąstome, bet būtent taip dažniausiai pasiekiami didžiausi laimėjimai. Štai garsus produktų dizaineris iš Naujosios Zelandijos Richardas Clarksonas sukūrė ore kabančią muzikos kolonėlę, kuri atrodo ir elgiasi kaip debesis.
(5) 2016-11-29 19
Sveikai maitintis greitu metu bus daug lengviau. Įsivaizduokite kaip pasikeistų jūsų mitybos įpročiai, jei visas savo daržoves ir vaisius užsiaugintumėte patys savo virtuvėje. Dabar daugelis miesto gyventojų dėl vietos ir laiko stokos neaugina nieko. Bet jau dabar egzistuoja prietaisų, kurie savarankiškai gali užauginti saują uogų vos per savaitę.
(7) 2016-11-05 6
<i>JAV kompanija Arovia sukūrė nešiojamą monitorių, kurį galima išskleisti ir suglausti kaip skėtį. Serijinės įtaiso gamybos pradėjimui <a href="https://www.kickstarter.com/projects/167756
(1) 2016-05-03 8
„Survival Research Laboratories“ (SRL) įkūrėjas Markas Pauline stebina savo industrinio meno šedevrais. Monstriškas mašinas montuojantis amerikietis tikina, kad kuria tokius robotus, apie kokius kalbama tik mokslinės fantastikos bestseleriuose.
(0) 2016-02-23 48
Bendrovė „Bullitt Group“, iš „Caterpillar“ išpirkusi teises gaminti prietaisus su „Cat“ prekės ženklu, šiandien pristatė išmanųjį telefoną „Cat S60“, kuris turi unikalią savybę. Be įprastos 13 megapikselių kameros su dviguba LED blykste ant galinio dangtelio yra įmontuotas FLIR sukurtas termovizorius.
(19) 2016-02-22 -22
Senuosius karšto vandens skaitiklius keisti į modernius, turinčius nuotolinę duomenų nuskaitymo funkciją, yra didelė blogybė, kurią galima vadinti nusikaltimu, sako habilituotas fizikos mokslų daktaras Jonas Grigas. Anot jo, šitaip žmones prieš jų valią veiks spinduliuotė, kurios namuose visai neturėtų būti.
(11) 2016-02-03 50
Praėjo tie laikai kai termovizoriai kainavo tūkstačius dolerių ir buvo tik kariškių privilegija. JAV bendrovė „Seek Thermal“ pristatė kompaktišką prietaisą „Seek Compac“, kuris išmaniojo telefono ekrane gali parodyti objektų ir būtybių skleidžiamą šiluminę spinduliuotę.
(0) 2015-07-17 38
<em>Franklinas Felberas, amerikiečių kompanijos Starmark inžinierius, neseniai <a href="https://nplus1.ru/news/2015/07/11/you-re-breathing-too-loud">publikavo</a> aprašymą neįprasto akustinio ra
(1) 2015-06-25 23
„Šiuo metu mūsų konkurentai yra užuolaidos ir žaliuzės“, – šmaikščiai pokalbį pradėjo Jeanas Christophe’as Gironas. Elektroniniu būdu pritemdomus langus išradęs prancūzas tiki, kad ateityje jie saugos nuo saulės spindulių ir smalsių kaimynų.
(3) 2015-04-09 36
Įsivaizduokite, kad telefonu nufotografavę bare užsisakytą gėrimą galite sužinoti, ar jame yra reikiamas alkoholio kiekis, o pažiūrėję į parduotuvėje gulinčių braškių nuotrauką pamatyti, kiek jose pesticidų.
(0) 2015-01-09 25
Matėme daugybę vaikščioti, kalbėti, klausytis ir net šokti sugebančių robotų. Bet kol kas jie nemokėjo atpažinti ir patys išreikšti žmogiškųjų emocijų.
(0) 2014-04-29 -1
Vokietijos laboratorijos technikas Patrick Priebe sukūrė „Žmogaus - voro“ elektromagnetinę šaudyklę, kuri skirtingai nei filme, vietoje lipnaus skysčio šaudo žvejybinį valą su nedideliu žeberklu, rašo „The Guardian“.