Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Žvalgybiniai ir remonto robotai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(19) 2016-07-11 71
Praėjusį ketvirtadienį Dalaso policijos departamentas įgalino robotą panaudoti mirtiną ginklą prieš žmogų. Po ilgas valandas trukusių nepavykusių derybų, policija pasiuntė robotą likviduoti piktavalį. 25-erių agresorius Micah Johnsonas buvo nukautas.
(0) 2015-01-05 -7
Japonijos gynybos ministerijos Techninių Tyrimų ir Plėtojimo Institutas (TTPI) artėja prie Mėtomo Žvalgybos Roboto projekto pabaigos.
(1) 2014-12-15 14
JAV karinis jūrų laivynas pademonstravo savo naujausią kūrinį – tuno pavidalo robotą, kurio paskirtis įplaukti į priešo teritoriją nepastebėtam bei šnipinėti jų laivus.
(0) 2014-03-26 1
Ar įsivaizduojate pasaulį, kuriame žmogaus gyvybė atiduodama į roboto rankas? Tokia realybė – ne už kalnų. Kol Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama vardija sankcijas Kryme taisykles laužančiai Rusijai, šios šalies mokslininkai kuria scenarijus, kaip kariniai konfliktai galėtų baigtis, jei ginklais žvangintų ne žmonės, o jų kūriniai – robotai.
(0) 2014-02-07 0
Lygiu paviršiumi „Tumbleweed“ ima riedėti net nuo menkiausio vėjo dvelksmo, o lankstus karkasas leidžia robotui šokinėti per paviršiaus nelygumus ir įveikinėti įvairias kliūtis.
(0) 2011-11-29 0
Vienas Pietų Korėjos kalėjimas kitais metais dalį nusikaltėlių priežiūros darbų ketina perduoti robotams. Nuo kitų metų kovo mėnesio Pohango miesto kalėjime turėtų pradėti dirbti 150 cm ūgio robotai.
(0) 2011-05-06 0
Skamba įdomiai. O kaip juda? Iš pirmo žvilgsnio, neturėtų būti sprinteris. Toks ir nėra. „Tačiau idėja gali tapti įkvėpimo šaltinis ieškant naujos kartos robotų-visureigių koncepcijų“ – tvirtina idėjos autorius ir „kamščiatraukiakojo“ roboto konstruktorius, inžinierius Timas Leksenas (Tim Lexen) iš Viskonsino (JAV).
(0) 2011-04-28 0
Nemaža dalis robotų sukurta įkvėpimo ir idėjų pasisėmus iš motulės gamtos. Tiesa, dauguma tokių iš metalo, plastiko ar poliesterio plėvelės pagamintų tvarinių juda kerėpliškai nerangiai. Yra ir greitai judėti ar sklęsti oru gebančių robotų, tačiau į ankštas erdves jų neįsprausi, o lankstūs ir mobilūs robotai-gyvatės gerokai stokoja greičio. Visa tai – ne kliūtis naujajam minkštakūniui silikoniniam robotui „GoQBot“, kuris įvairiausius nuotolius įveikia...
(31) 2011-03-18 0
Su pavojingos būklės Fukušimos Dajiči atominės jėgainės reaktoriais kovojančių specialistų gretas sustiprino specialiai radioaktyvioje aplinkoje dirbti pritaikytas robotas „Monirobo“ („Monitoring Robot“ – „Stebėjimo robotas“).
(1) 2009-10-24 0
Masačūsetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai jau daugiau kaip dešimtmetį tobulina autonominius uždarose patalpose skraidyti sugebančius sraigtasparnius. Šiame video parodytas modelis laimėjo pirmąją vietą tokiems sraigtasparniams skirtame 2009 metų "AUVSI Aerial Robotics Competition" konkurse.
(6) 2009-09-21 0
JAV kuriami „Precision Urban Hopper“ robotai artimiausiais metais turėtų pradėti vykdyti karinės žvalgybos ir specialiosios paskirties dalinių operacijas miesto sąlygomis.
(2) 2009-09-10 0
D. Britanijos bendrovė „Go Science“, projektuojanti ir gaminanti aerodinaminius robotus, pranešė pasirašiusi 10 mln. JAV dolerių vertės sutartį su viena neįvardyta naftos kompanija, pranešė „The Register“.
(2) 2009-05-09 0
Tokio roboto panaudojimo galimybės labai plačios. Povandeniniai robotai, apčiuopiantys aplinką gali būti panaudojami atviros jūros naftos gręžimo platformose, apžiūrint ir taisant povandeninius kabelius, renkant pavyzdžius ir atliekant kitas įvairias giliavandenes užduotis. Dabar mokslininkai susikoncentravę ties roboto geresniu orientavimusi aplinkoje ir tikisi, kad ateityje jis galės atskirti kliūtis ir sroves, bei jų išvengti.
(8) 2008-05-01 0
Naujausias Izraelio karys gali matyti tamsoje, niekada nemiega poste ir nesiskųsdamas gali nešti 300kg krovinį. Nepilotuojamą antžeminę transporto priemonę pavadinimu "Guardium" karinės Izraelio pajėgos pristatė šį pirmadienį. Iš esmės tai yra vienas pirmųjų robotizuotų karių pasaulyje. Jis gali pavaduoti žmones vykdant pavojingas užduotis, taip sumažinant žuvusiųjų skaičių. Keturratį "Guardium" taip pat galima valdyti nuotoliniu būdu tiesiai iš komandinio centro...