Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Robotai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
Dukterinės žymės
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-09-19 0
Intel ėmėsi projektuoti robotechnikoje pritaikomas naujo tipo aktyvines "rankas", kurios leistų įvertinti objektų savybes per nuotolį. Nors pati idėja ganėtinai novatoriška ir originali, visgi realizavimo principas išliko tas pats - induktyvinių daviklių panaudojimas. Pirmieji eksperimentai jau atlikti - robotas su tokiomis "rankomis" nesiliesdamas prie plastikinių vandens butelių sugebėjo nustatyti, kuris iš jų yra tuščias.
(0) 2007-09-12 0
Viena iš pačių pupuliariausių Japonijoje vykstančių robotų parodų yra ROBO-ONE. Ji ypatinga tuo, jog dalyviai žiūrovams pristato savo kūrinius, atliekančius įvairias užduotis. Daugiausia surinkę balų robotukai paskelbiami nugalėtojais. Šįkart laimė aplankė Takeshi Maeda, kurio robotas OmniZero4 laimėjo pagrindinį prizą.
(4) 2007-09-12 0
Jau chrestomatiniu siužetu tapęs fantastinių filmų scenarijus, kai žuvusio veikėjo kūnas prikeliamas atskiromis dalimis, pradedamas įgyvendinti praktiškai. Dar 1970 metais pasirodė tuometinis televizijos hitas „Žmogus už šešis milijonus dolerių“ (The Six Million Dollar Man), kuriame Li Meidžorso vaidinamam personažui Styvui Ostinui buvo atlikta sudėtinga operacija ir pakeistos jo kojos, dešinė ranka ir kairė akis. Šis filmas, kartu su jo herojumi tapo tų laikų pop ...
(0) 2007-09-04 0
Robotai įgauna vis daugiau judėjimo galimybių. Skirtingais būdais judančio roboto idėja nėra nauja, tačiau realiai egzistuojančius modelius galima suskaičiuoti ant pirštų. Vienas jų - keturkojis robotas "Roller-Walker". Kiekvienos jo kojos gale sumontuotas "sulankstomas" ratas - robotui judant kaip vorui, ratas statomas plokštuma ant žemės, o jei paviršius yra lygus, jis gali persijungti į riedėjimo rėžimą. Riedėdamas robotas juda greičiau, tačiau "voro" režimu gali ...
(4) 2007-08-31 0
Žmonės nėra idealūs - nėra idealus ir aptarnaujantis personalas įvairiose užeigose, kavinėse bei restoranuose - tenka ilgai laukti padavėjos (ar padavėjo), atnešamas ne tas patiekalas ir panašiai. Tačiau kaip bežiūrėtume, klysti yra žmogiška. Savotiškų inovacijų šioje srityje ėmėsi Nuremberge (Vokietija) įkurtas restoranas, kuriame visas personalas susideda iš... robotų.
(8) 2007-08-30 0
Žmonija ne tik tobulina robotus - ji jiems suteikia lygiai tokius pat raumenis kaip ir žmogaus. Projekto pavadinimu "Airic's_arm" tikslas yra sukurti naujo tipo robotų galūnes, kurių raumenų ir skeleto struktūra atitiktų mūsų anatomiją. Tikimasi, jog šios idėjos pritaikymas atvers naujas galimybes savarankiškai judantiems ir, kas ypač tikėtina, į žmogų panašiems robotams.
(0) 2007-08-27 0
Robotas Haile ir toliau tobulėja - pradėjęs groti būgnais dabar jau išmoko muzikuoti su ksilofonu. Šis robotas iš esmės yra vien tik Gil Weinberg, Džordžijos technologijos universiteto profesoriaus, idėja ir kūrinys. Tačiau į nuolatinį roboto tobulinimą atkreipė dėmesį ir Nacionalinio mokslo fondo darbuotojai - profesoriui žadama finasinė parama tolesniems tyrimams. Įdomiausia, jog tai bus pirmasis kartas, kuomet Nacionalinis mokslo fondas remia muziką.
(1) 2007-08-17 0
Keista rašyti naujieną apie robotus, kurių autoriai yra ne japonai. Šįsyk dėmesio sulaukė Italijos mokslininkai, sukūrę robotą-blakę, galinčia ne tik vaikščioti, bet ir šokinėti kaip tikra blakė. Ši jo savybė padidina roboto „pravažumo“ galimybes ir leis ištirti didelius plotus per trumpą laiką. Tai gana svarbi savybė, nes ir roboto misija ne ką mažiau svarbi. Jo pagrindinė užduotis – žmogaus sveikatai pavojingo gyvsidabrio paieška.

Dabartinis prototipa...
(1) 2007-07-30 0
Tradicinės naujienos iš Japonijos - vietiniai mokslininkai pristato eilinį naują roboto modelį. Taip, japonus robototechnikoje dar negreit kas aplenks. Šįkart specialistai iš Čibo Technologijų instituto pristatė robotą, pavadintą Halluc II, sugebantį tiek važiuoti, tiek ir žingsniuoti.
(0) 2007-07-24 0
Iki šiol robotai, mokantys vaikščioti ant dviejų kojų, dažnai krisdavo. Paprastai taip atsitikdavo, kai jiems tekdavo eiti įkalnėn – tada jie krisdavo atgal. Tačiau tai jau praeitis – Europos mokslininkų grupė sukūrė robotą „RunBot“, kuris moka nekrisdamas vaikščioti bet kokiu reljefu. Tarp jo kūrėjų – ir lietuvio pavardė.

Žurnale „Public Library of Science Computational Biology“ skelbiama, kad penki Europos robototechnikos specialistai – Florentinas V...
(0) 2007-07-21 0
Delfto Universiteto (Delft University of Technology in The Netherlands) studentai suprojektavo mini-lėktuvą, robotą, kurį ore labai nesunku supainioti su tikru paukščiu. Išvertus pavadinimą į lietuvių kalbą šis skrajūnas vadintųsi "robotu čiurliu". Čiurlys į pavadinimą įtrauktas neatsitiktinai - projektuotojai stengėsi nukopijuoti pagrindines šio mažo ir neįtikėtino skrajūno savybes. Viena iš jų - gebėjimas transformuoti sparnų išlenkimą priklausomai nuo vėjo i...
(0) 2007-07-10 1
Vystantis robotechnikai viena iš svarbiausių problemų - efektyvių ir mažai energijos naudojančių "raumenų" analogų sukūrimas. Mechaninės sistemos čia netinka dėl per didelio sunaudojamo energijos kiekio. Todėl į pagalbą bandoma pasitelkti nanotechnologijas.
(3) 2007-07-10 0
Aukštas ir labai judrus robotas "Ballbot" judėdamas balansuoja ant besisukančio rutulio - taip atrodo naujas "Carnegie Mellon" universiteto profesoriaus Ralpho Holliso kūrinys. Jau dabar tikimasi, jog tokia originali roboto koncepcija leis įžengti į naują robototechnikos erą.
(0) 2007-07-10 1
Žmogaus aistra robotikai kelia nuostabą. Paskutinis robotų mados šauksmas - jų pritaikymas ligoninėse. Šalia Tokijo esanti Aizu Centrinė Ligoninė tapo pirmąja ligonine pasaulyje, kurioje dirba androidas registratorius ir du robotai palydovai. Robotus pagamino japonų kompanija Tmsuk, bendra jų "samdymo" kaina $508000. Melsvos spalvos registratorius sveikinasi su lankytojais ir atsako į žodines komandas bei paprastus klausimus, tuo tarpu žalieji palydovai (vienas jų parodytas nu...
(0) 2007-07-10 0
Japonai ir toliau stebina savo išradingumu ir atkaklumu. Japonijoje vykusioje Ceatec parodoje kompanija MuRata pristatė robotą-dviratininką, pavadintą Murata Seisaku-kun (Murata Boy) vardu. Su dviračiu robotas gali daryti praktiškai viską - važiuoti pirmyn, atgal, negriūnant stovėti vietoje. O negali iš esmės dviejų paprastų dalykų - nugriūti ir nulipti nuo dviračio.