Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Robotai (Elektronika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
Dukterinės žymės
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2007-12-31 0
Didžiosios Britanijos mokslininkai kuria lankstų chirurginį robotą "i-Snake", kuris jų teigimu gali gerokai pakeisti dabartinės chirurgijos praktiką. Pasitelkę tokį robotą chirurgai galėtų atlikti sudėtingas operacijas daug paprasčiau, pasitelkdami laparoskopijos metodus, t.y. chirurginis robotas būtų įvedamas į paciento kūną pro nedidelę įpjovą ir viduje galėtų atlikti tai, kas anksčiau buvo įmanoma tik taikant stipriai invazinius metodus. Karališkojo Londono Kole...
(10) 2007-12-29 0
Kaip nuobodulio kankinami pramoninių robotų programuotojai praskaidrina savo nuotaiką? Žinoma, tuo sunku patikėti, tačiau papramogauti galima netgi ne prasčiau nei atrakcionų parke (su sąlyga, jog nepadarysite programavimo klaidų...). Kaip tokios pramogos atrodo žiūrėkite video.
(3) 2007-12-29 0
Mokslininkas Sylvain Calinon sukūrė robotą-menininką, galintį nupiešti jo regos lauke esančio asmens portretą. Kol kas žmogaus jis nepranoks, tačiau kokio dešimtmečio technologinė pažanga robotų srityje gali pasukti svarstykles ne mūsų naudai. Kaip robotas tai atlieka parodyta tolesniame video. Atkreipkite dėmesį į tai, jog robotas-humanoidas piešia naudodamas tušą ir tikrą žąsies plunksną...
(4) 2007-12-21 0
Kai kalbama apie Dubajų ir turtingų turistų priviliojimą, žodis "apribojimai" retai kada naudojamas. Todėl visiškai nenuostabu, kad čia yra įrenginėjamas 1 milijardą dolerių kainuojantis teminis parkas, kuriame bus daugiau kaip 100 keturiasdešimties skirtingų rūšių robotų-dinozaurų. "Restless Planet" pavadintas parkas remiantis dabartinėmis mokslo žiniomis stengsis kuo tiksliau atkartoti dinozaurų išvaizdą, jų gimtąją aplinką bei jų gyvenimo įpročius - tokie kok...
(2) 2007-12-19 0
Japonų mokslininkai pristatė savo naujausią kūrinį – moterį-androidą (robotas, judantis kaip žmogus), kuris beveik nesiskiria nuo žmogaus. Androidas „Repliee Q1Expo“ yra padengtas elastingu silikoniniu pluoštu, o keli jutikliai ir varikliai leidžia jam judėti ir reaguoti beveik panašiai kaip tikram žmogui. Be to, androidas gali mirksėti ir imituoti kvėpavimą.
(4) 2007-12-14 0
Žinoma, šokėjai-robotai kol kas kampuoti, pats šokis nerangus, tačiau inžinierių tobulėjimas šioje srityje yra tik laiko klausimas. Šia atrakcija pirkėjus pasitiko vienas iš Hong Kongo prekybos centrų - šeši robotai susidomėjusiems žiūrovams sušoko Kalėdinį breiką.
(1) 2007-12-13 1
Gruodžio 6 dieną automobilių gigantas "Toyota" pristatė robotą, mokantį groti smuiku. Jo rankas ir pirštus sudaro 17 kompiuterio valdomų mechaninių sąnarių, leidžiančių robotui laikyti instrumentą, tinkamai paspausti stygas kairiąja ranka ir per jas tuo pat metu švelniai braukti stryku, laikomu dešiniojoje rankoje. Pirmasis solinis gaminio koncertas surengtas "Toyota" parodų salone Tokijuje (Japonija). 152cm aukščio humanoidas pasitiko svečius šiek tiek elektronizuotai,...
(3) 2007-12-12 0
Dabartiniai laikais robotas, ypač Japonijoje, menka naujiena. Tačiau tiesiog milžiniškais tempais šie dirbtiniai žmonijos kūriniai tobulėja ir vis labiau panašėja į kažkada tik fantastiniuose filmuose vaizduotus robotus. Vienas iš pačių tobuliausių dabartinių robotų yra Honda kompanijos sukurtas robotas-humanoidas ASIMO, kuris jau ilgą laiką nekeičia savo išvaizdos, tačiau yra nuolat tobulinimas – paskutinėje jo versijoje žymiai padidintas roboto intelektas ir auton...
(5) 2007-12-05 0
Gruodžio 1 d. Tokijuje (Japonija) įvyko renginys "Robo-One ground championships", į kurį susirinko robotų mėgėjai iš viso pasaulio - jie varžėsi dėl stipriausio pasaulyje dvikojo roboto titulo. Pirminės atrankos būdų išrenkami 25 galingiausi atstovai, kurių esminis tikslas - dvikovos metu neiškristi už ringo ribų. Vykstantis spektaklis šiek tiek primena tikrą boksą ar net mišrius rankinius kovų menus - robotai kumščiuojasi, išvengia smūgių ir galiausiai stipriu sm...
(2) 2007-11-30 0
Baltų perlų spalvos robotas, sveriantis 111 kg, padėjo žmogui atsikelti iš lovos, draugiškai pasikalbėjo su juo ir mikliai padėjo pasigaminti pusryčius. Robotai darosi vis labiau panašūs į savo kūrėjus - žmones.

Robotas pavadintas Dvidešimt Pirmuoju (Twendy-One), nes yra nauja ankstesnio technologijų stebuklo - "Wendy" versija ir sukurtas jau XXI amžiuje.
(6) 2007-11-27 0
Kompanija Boston Dynamics pristatė personalinio naudojimo robotą RHex, pasižymintį neįtikėtinu pravažumu. Neįveikiamų gamtinių kliučių jam praktiškai nėra - jis gali judėti tiek geru keliu, tiek purvynu, savartynu ar netgi plaukti vandeniu. Toks "deimančiukas" tikrai suras pritaikimą kariuomenėje. Belieka tikėtis, jog jį išvysime ir civiliniame gyvenime - kad ir pagalbos tiekimui stichinių nelaimių atveju.
(15) 2007-11-26 0
Kompanija "Sarcos" jau prieš kelis metus pareiškė kurianti kariniams tikslams skirtą robotizuotą egzoskeletą. Toks įrenginys iš esmės yra robotas, kurį galima "apsivilkti" - taip gerokai sustiprinami įprastiniai egzoskeleto vartotojo atliekami veiksmai. Visai neseniai "Sarcos" išplatino video medžiagą, kurioje parodytas veikiantis naujojo gaminio prototipas. Priešingai skeptikų nuomonei, rezultatai išties įspūdingi.
(6) 2007-11-17 0
Japonų kompanija „Sanyo Electric Co. Ltd.“ neseniai pristatė originalų roboto modelį, skirtą dirbti po namų grindimis. Pagrindinis šio įrenginio privalumas – jis gali lengvai judėti po namu ir aptikti vandens nutekėjimą, koroziją bei iš anksto pranešti apie konstrukcijų nusidėvėjimą.
(0) 2007-11-11 0
Elektronikos ir telekomunikacijų instituto (ETRI) mokslininkai sukūrė pirmuosius Korėjoje emocijas mokančius išreikšti robotus. Jie pavadinti Kobie ir Rabie vardais. Pirmasis iš jų primena švelnią ir minkštą koalą, kitas gi panašus į technologinį triušį. Taigi, dar vienas žingsnis link „žmogiškų“ robotų kūrimo - kiek anksčiau panašius robotus jau gamino ir Japonija, dabar jie jau plinta ir po aplinkines valstybes.
(6) 2007-11-09 0
Mokslininkai sukūrė robotą, kuriam valdyti naudojami drugio smegenyse generuojami regos signalai. Drugiui stebint aplinkinį pasaulį, prie jo mažyčių smegenų prijungtas elektrodas priima silpnus elektrinius impulsus, kuriuos kompiuteris konvertuoja į konkrečius roboto judesius. Pats drugys patalpintas plastmasiniame vamzdyje 15cm aukščio konstrukcijos viduje. Jam pajudinus akis į kurią nors pusę, robotas atkartodavo judesius ta pačia kryptimi.