Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Energija ir energetika
(0) 2017-10-12 32
Ekologiškas transportas naftos gavybą daugelyje šalių padarys nerentabilia
(0) 2017-10-12 3
Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su kitais SGD klasterio nariais spalio 10 dieną pasirašė susitarimą dėl suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD) varomo lokomotyvo gamybos pradžios. Pirmieji gamybos ir projektavimo darbai bus intensyviai vykdomi artimiausius 6 mėnesius.
(1) 2017-10-11 -23
Mums reikia energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Taip jau yra ir tokia linkme juda technologijos. Mokslininkai apskaičiavo, kad teoriškai įmanoma visą žmonių energijos poreikį užtikrinti vien iš vėjo gaminama elektros energija. Tai - švarus ir nuolat pingantis energijos gamybos būdas. Visgi, mokslininkai taip pat perspėjo net nebandyti priartėti prie visos Žemės elektros energijos gamybos vien iš vėjo. Kodėl?
(0) 2017-10-07 14
Dabar tyrėjai pirmą kartą gali aprašyti elektronų dujų elgesį šiltoje tankioje aplinkoje. Taip bus galima geriau suprasti sintezės procesus, vykstančius žvaigždžių gelmėse ir neribotą švarią energiją tiekiančiuose termobranduolinės sintezės reaktoriuose.
(12) 2017-10-07 99
Vis labiau aktualumą praranda pagrindinis argumentas prieš platesnį elektromobilių naudojimą. Korporacija Toshiba pademonstravo naują elektromobilių akumuliatoriaus SCiB modelį. Jį galima įkrauti per 6 minutes. Gautos energijos užteks 300-350 kilometrams.
(2) 2017-10-04 17
Asfaltuotais keliais ne tik greičiau ir patogiau važiuoti, bet pasirodo, asfaltas paspartina ir akumuliatorių įkrovimą :)
Talpių ličio jonų akumuliatorių krovimo laiką galima sutrumpinti iki penkių minučių, naudojant asfalto pagrindo anglies matricą. Tokį anodą turinčių akumuliatorių savybes ištyrė Rice'o universiteto mokslininkai. Tyrimo rezultatai publikuoti ACS Nano.
(0) 2017-10-03 8
Londono gyventojai rimtai nusiteikę perdaryti į biodegalus miesto kanalizacijoje rastas riebalų ir kitokių atliekų sankaupas. Įvertinus tai, kad Londono komunalinės tarnybos neseniai po Vaitčepelio rajonu nutiestuose vamzdynuose rado milžinišką, 130 t svorio „riebalų ledkalnį“, planas gali ir pavykti.
(0) 2017-09-25 26
Černobylio katastrofa 1986 metais tūkstančių žmonių gyvenimus apvertė aukštyn kojom. Daugybei žmonių teko evakuotis, palikus daiktus ir gyvūnus. Kai kurie svajojo sugrįžti, pasiimti mylimą šunelį, tačiau, kaip istorija rodo, gyvūnams teko likti. Pasiųsti kariai iššaudė daugelį paliktų gyvūnų, tačiau kai kurie išgyveno ir susilaukė palikuonių. Dabar bus bandoma jiems padėti.
Rubrika: Apie gamtą
(4) 2017-09-20 33
Lenkijoje mokslininkai sugalvojo, kaip iš neperdirbamo plastiko išgauti benziną ir dyzelinį kurą. Jie sukūrė specialų reaktorių, kuriame iš plastiko išgavus angliavandenilį gaminami degalai.
(0) 2017-09-20 1
Nors daugeliui gali pasirodyti, kad saulės energija paremtos inovacijos ir technologijos yra gana nauja iniciatyva, taip manyti, būtų ne visai teisinga. Žmonės jau tūkstančius metų naudoja saulės šilumą.
(0) 2017-08-29 31
Labai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.
(0) 2017-08-27 33
Olandijos energetikos kompanija pradėjo eksperimentus su energijos gavyba iš branduolinio skilimo reakcijų, naudojant išlydytas torio druskas. Tokie bandymai yra pirmieji nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios.
(39) 2017-08-23 13
JAV išgautos gamtinės dujos jau šią savaitę pasieks Lietuvos ir Baltijos šalių gyventojų namus, verslą ir pramonę, elektrines bei ūkininkus. Pirmadienio rytą į Klaipėdos uostą atplaukęs dujovežis „Clean Ocean“ atplukdė pirmąjį Baltijos šalyse bei vieną pirmųjų Rytų ir Vidurio Europoje suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinį iš JAV, kurį iš šios šalies kompanijos „Cheniere Marketing International“, pagal birželio mėnesį pasirašytą sutartį, įsigijo gamtinių dujų prekybos bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“.
(2) 2017-08-23 36
Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas didžiausių vėjo jėgainių uostų Europoje. Užkariavę Šiaurės jūros rinką danai gręžiasi ir į Baltijos jūrą.
(1) 2017-08-22 10
Didžiausiai šalyje energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pirmą kartą įgyvendino bendrą elektros ir ryšio tinklų įrengimo projektą. Viename gyvenamųjų namų kvartalų Vilniaus rajone įrengtas ESO požeminis elektros tinklas ir „Telia“ šviesolaidis.
(0) 2017-08-09 39
Didžioji Britanija, kaip žinia, nėra pati saulėčiausia šalis. Tačiau IKEA, viena iš didžiausių pasaulyje baldų ir namų apyvokos daiktų gamybos ir prekybos kompanijų, pirmą kartą savo praktikoje pradėjo pardavinėti saulės elementų skydelius ir akumuliatorius namų rinkai būtent šioje šalyje. Britų ekspertų nuomone, tokios naminės baterijos stimuliuos vietinius namųūkius naudoti daugiau Saulės energijos.
(2) 2017-08-08 41
Atsitiktinis naujo aliuminio lydinio, kuris su vandeniu reaguoja labai neįprastai, atradimas gali būti pirmasis stringančios vandenilio ekonomikos atgaivinimo žingsnis. Jis galėtų tapti patogiu ir mobiliu vandenilio šaltiniu kuro elementams ir kitur, taip transformuojant energijos rinką ir pateikiant alternatyvą baterijoms ir skystam kurui.
(0) 2017-08-04 45
Tesla baigė montuoti pirmuosius stogus, pagamintus iš čerpių su integruotais saulės elementais. Kaip rašoTechCrunch, naujieną pirmieji išbando kompanijos darbuotojai, o ne pašaliniai užsakovai. Saulės stogų naudotojams suteikta garantija, kuri veiks, kol stovės namas „arba visą amžinybę, žiūrint, kas nutiks anksčiau“.
(0) 2017-07-18 6
Šiuos įrenginius animaciniuose filmuose esame matę visi. Į apačią nuspaudžiama ilga svirtis ir kažkur toli pasigirsta sprogimas, turintis pražudyti kitą filmuko personažą. Aišku, tai niekada neįvyksta, bet šie sprogdinimams skirti generatoriai yra tikri ir yra plačiai naudojami kalnakasybos pramonėje. Kaip jie veikia?
(0) 2017-07-12 22
Elono Musko vadovaujama JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ Pietų Australijoje statys, kaip pats verslininkas teigia, didžiausią pasaulyje ličio jonų bateriją. Projektą ketinama įgyvendinti per šimtą dienų, kaip tai tviteryje yra pažadėjęs pats E. Muskas.
(9) 2017-07-02 49
Earl Marmar, dalyvaujantis MIT Alcator C-Mod tokamako termobranduolinės sintezės projekte, sako, kad termobranduolinė sintezė tiekti energiją elektros tinklams galėtų jau nuo 2030-ųjų — tai yra, jei tyrimai bus vykdomi agresyviai.
(0) 2017-06-29 7
Nei viena valstija JAV nepagamina tiek daug saulės energijos, kaip Kalifornija. Saulės kolektoriai sukaupia didelius saulės energijos kiekius, tačiau paklausa nedidelė. Tiesą sakant, paklausa tokia maža, kad Kalifornija šiuo metu turi saulės energijos perteklių.
(6) 2017-06-27 13
Lietuva visą elektrą ateityje turėtų pasigaminti pati, o didžiąją dalį – 80 proc. – visos sunaudojamos energijos šalis turėtų gauti iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI).
(3) 2017-06-17 17
„Renault-Nissan“ aljansas planuoja statyti 100 megavatų galingumo elektra varomiems automobiliams skirtų baterijų gamyklą Europoje, „Reuters“ informavo šaltiniai. Aljansas tikisi, kad galiausiai bus pajėgus konkuruoti su baterijų gamintojomis, rašo autonews.com.
(3) 2017-06-15 13
Tyrėjams pavyko bevieliu būdu energiją perduoti judantiems objektams

(0) 2017-06-14 7
Gal atsinaujinanti energija nėra absoliučiai žalia, bet nieko nėra absoliučiai žalio – alternatyvos dar baisesnės, LRT RADIJUI sako Florencijos universiteto doktorantė inžinierė Agota Mockutė. Pasak jos, ir kasant, ir naudojant iškastinį kurą, aplinkai kenkiama visą laiką. O vėjo energetika gamtą tausoja labiau, be to, dabar technologijos kuriamos tokios, kad aplinkai būtų padaryta kuo mažiau žalos.
(26) 2017-06-14 25
Elonas Muskas tikrai nėra tas, kuris atlaidžiai reaguotų į kritiką, kai nusitaikoma į pagrindinę jo įmonėje propaguojamą vertybę – aplinkos apsaugą. Kaip tik todėl, reaguodamas į vieną „Twitter“ žinutę, kurios autorius išreiškė šiokių tokių abejonių dėl tikrojo automobilių „Tesla“ poveikio aplinkai, E. Muskas atskleidė iš pažiūros nemažai svarbios informacijos, rašo autoevolution.com.
(0) 2017-06-11 3
Šių metų liepos mėnesį vyks socialinė ekspedicija, kurios metu bus diegiama elektros energija atokiuose Himalajų kaimuose. Ekspedicijoje dalyvaus 20 dalyvių iš viso pasaulio, taip pat ir atstovas iš Lietuvos – Pasaulio Ekonomikos Forumo Global Shapers organizacijos narys Aurimas Viržintas.
(0) 2017-06-06 12
1899 metais išradėjas Nikola Tesla pradėjo pirmus sėkmingus bevielio energijos perdavimo eksperimentus. Sėkminga pradžia įtikino jį, kad vieną dieną energija bus perduodama visoje planetoje, nenaudojant laidų. Nors ir daugiau nei po 100 metų, jo bevielio energijos perdavimo idėja buvo įgyvendinta – nors tikriausiai ne tokiais metodais, kokius jis įsivaizdavo.
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į