Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Energetikos viceministras apie saulės elektrines: supirkimo tarifai – per dideli

2012-10-26 (17) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (1815)
    Share

Energetikos ministerija susizgribo, kad mažosioms saulės elektrinėms buvo sudarytos per geros sąlygos. Esą dvylikai metų garantuoti elektros supirkimo tarifai, kuriuos užsitikrins visi šiemet plėtros leidimus gavę ir gausiantys verslininkai, buvo gerokai per dideli, kas ir lėmė žaliosios energetikos bumą.

„Pats paprasčiausias kelias būtų pakeisti kainą ir nustatyti realią. (…) Technologijos tobulėja, ir keliskart per metus efektyvumas jų didėja. Dabar nustatyta kaina garantuoja palyginti greitą atsipirkimą. Dėl to tas bumas ir kilo“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė energetikos viceministras Kęstutis Žilėnas.

Paklaustas, kiek per didelė galėjo būti kaina, jis teigė tikslaus skaičiaus negalintis pasakyti, tačiau faktas, jog investicijos į saulę atsipirks dvigubai greičiau nei planavo Vyriausybė ir Seimas, esą kalba pats už save.

„Buvo iš pačių saulės sistemų gamintojų pakomentuota. Jeigu skaičiuojamas atsipirkimas – 12 metų, o jau atsiperka per 5-6 metus. Tai kaina vos ne dvigubai didesnė negu reikėtų“, – svarstė K. Žilėnas.

Anot jo, svarstomos ir kitos galimybės, pavyzdžiui – dažniau peržiūrėti būsimiesiems saulės energijos gamintojams nustatomus tarifus. Šiuo metu tai daroma tiktai vieną kartą per metus.

Šalyje tebevyksta mažųjų (iki 30 kw galios) saulės elektrinių bumas. Įmonių ir pavienių asmenų, norinčių verstis tokia veikla, jau yra keli tūkstančiai. Būsimosiose jėgainėse gaminamą elektrą valstybė privalės supirkti, o šios išlaidos bus įskaičiuotos į bendrą elektros energijos kainą vartotojams.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(2)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(1)
Komentarai (17)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Šarūnas Černiauskas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
67(4)
47(0)
40(0)
37(0)
26(0)
17(7)
16(1)
16(0)
11(3)
Savaitės
104(1)
87(0)
87(4)
Mėnesio
150(27)
147(12)
142(22)
107(0)
101(19)