Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Elektrostatinis vėjo energijos generatorius (Video)

2013-04-12 (12) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (3437)
    Share

Nyderlandų Delft universiteto tyrėjai kartu su architektų firma „Mecanoo“ mėgina sukurti naujovišką būdą elektros generavimui iš vėjo energijos. Jų darbo rezultatas - elektrostatinis vėjo energijos konverteris (Electrostatic WInd-energy CONvertor, EWICON), vėjo jėgainė, neturinti judančių dalių.

Kūrėjų teigimu, jos privalumai gana akivaizdūs – ji nesukelia jokio triukšmo ir vibracijų, nemeta šešėlio ir nepavojinga paukščiams, tai yra sprendžia pagrindines tradicinių vėjo turbinų problemas.

Šis elektrostatinis vėjo energijos konverteris naudoja visai kitą elektros energijos generavimo principą nei tradicinės vėjo jėgainės, kinetinę oro srauto energiją verčiančios generatoriaus rotoriaus mechanine energija, o ją – elektros energija. EWICON išnaudoja krūvio, išorinės jėgos veikiamo elektriniame lauke, energiją. 

EWICON atrodo kaip milžiniška teniso raketė, kurios pagrindas - rankena - yra pagamintas iš izoliatoriaus. Kita sistemos dalis – vandens talpa su purkštukais ir elektrodais, įelektrinančiais išpurškiamus lašelius. Vėjui ėmus nešti įelektrintus lašelius prie kolektoriaus - teniso raketės - grotelių, jos yra įelektrinamos. Šią energiją galima kaupti akumuliatoriuose ar perduoti į elektros tinklą. 

Kitas siūlomas dizainas sudarytas iš vienos dalies – tiktai talpos, išpurškiančios teigiamai įelektrintus lašelius. Vėjui ėmus juos nešti tolyn, ši talpa įsielektrins neigiamai. Tokia sistema jau nepriklausytų nuo vėjo krypties. 

Tyrėjai teigia, kad šiuo metu išmėgina tokios jėgainės nedidelių matmenų prototipą, tiesa, kol kas neatskleidžia, kokia jo galia. Jei šis principas pasirodytų efektyvus, tokios jėgainės galėtų būti montuojamos ir jūrose bei kituose atviruose vandens telkiniuose.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(16)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (12)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(1)
33(2)
31(0)
25(0)
23(2)
14(0)
13(1)
11(0)
11(0)
Savaitės
88(0)
75(2)
67(9)
Mėnesio
151(27)
135(0)
111(1)
110(2)
108(0)