Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Kinai taip patobulino saulės elementus, jog jie ėmė generuoti energiją net ir lyjant lietui

2016-04-12 (3) Rekomenduoja   (37) Perskaitymai (2329)
    Share

Kinijos mokslininkai sukūrė naują saulės elementų prototipą, kuris netolimoje ateityje jų panaudojimą gali padaryti kur kas efektyvesniu. Nauji elementai sukurti panaudojant unikalias grafeno savybes ir gali generuoti energiją lyjant lietui.

Kaip ir dauguma dabartinių saulės elementų, kinų sukurtų panelių prototipas generuoja energiją ir dienos metu. Kai apsiniaukia ir ima lyti, saulės skydeliai panaudoja grafenu paremtą energijos surinkimo sistemą.

Lietaus vanduo turi įvairių druskų, kurias galima išskaidyti į teigiamus ir neigiamus jonus. Kinijos Vandenyno universiteto mokslininkai nori panaudoti grafeno sluoksnį tam, kad atskirtų teigiamą krūvį turinčius jonus (kalcio, amonio ar natrio) ir generuotų elektros energiją.

Prototipas sukurtas prie saulės elementų pridėjus grafeno sluoksnį. Tuomet jis buvo įmontuotas ant skaidraus indžio alavo oksido ir plastiko pagrindo. Prototipas laboratorinėmis sąlygomis išmėgintas saulėtomis dienomis ir pilant lietaus pakaitalą.

Pirminių bandymų metu mokslininkams pavyko pasiekti 6,53 proc. elektros energijos konvertavimo efektyvumą.

Mokslininkai energijos gavybai panaudoja cheminę reakciją, kurios metu teigiamo krūvio jonas prisiriša prie itin plono grafeno sluoksnio ir suformuoja dvigubą sluoksnį – vadinamą pseudolaidininką, kuriame jau yra elektronai.

Tarp šių dviejų sluoksnių potencialų skirtumo pakankami, kad būtų generuojama elektros srovė.

Dabar mokslininkai nori technologiją pritaikyti taip, kad ja būtų galima išgauti energiją iš įvairių kitų lietuje esančių jonų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(38)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(37)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
33(2)
29(1)
28(1)
24(0)
22(0)
16(1)
15(2)
14(8)
13(0)
Savaitės
84(1)
Mėnesio
149(2)
148(15)
146(3)
143(12)
138(22)