Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Revoliucinė technologija: sukurta stalo dydžio turbina, kuri elektra galėtų aprūpinti visą miestelį

2016-06-01 (8) Rekomenduoja   (82) Perskaitymai (275)
    Share

„General Electric“ (GE) paskelbė, jog sukūrė stalo dydžio turbinos prototipą, kuris naudodamas superkritinį anglies dvideginį gali elektros energija aprūpinti daugiau nei 10 tūkst. namų.

„Pasaulis nuolat ieško švaresnių ar efektyvesnių būdų generuoti elektrai, – sako GE garinių turbinų specialistas Dougas Hofer, – Mūsų išrastas būdas galėtu suderinti šiuos abu aspektus“.

Superkritinis skystis

Superkritinis skystis yra medžiagos būsena, pasiekiama slegiant dujas aukštoje temperatūroje, ir šis skystis yra labai geras tirpiklis.

Šie skysčiai gali judėti pro kietąsias daleles. Tačiau jie taip pat gali ištirpinti medžiagas, jei lieka skystoje formoje. Todėl net ir maži slėgio ar temperatūros pakitimai, gali sukelti dramatiškus tankio pokyčius.

Pavyzdžiui, vandens garai gali tapti superkritinės būsenos skysčiu garo turbinose, ir tuomet kyla grėsmė, kad jis ištirpdys turbinos menčių briaunas.

Superkritinės būsenos anglies dioksidas yra naudojamas kofeino iš kavos pupelių pašalinimui, kartais ir sausam drabužių valymui. Raketų skystas kuras taip pat tampa superkritiniu, kuomet veržiasi iš turbinų.

Revoliucinė technologija

Garo turbinos, kurios paprastai yra 10 kartų didesnės už naująjį „General Electric“ prototipą, konvertuoja apie 45 proc. savo šilumos į elektros energiją. Kompanija tiki, kad jų mažesnioji versija efektyvumą padidins iki 50 proc.

Taip yra dėl anglies dioksido, kuris sušyla ir atvėsta žymiai greičiau nei, pavyzdžiui, vanduo.

GE ketina panaudoti anglies dioksidą ilgesniam šilumos išsaugojimui. Tam padės išlydyta druska, kuri sulaikys įeinančią šilumą ir perkels ją į kieto anglies dioksido blokus, dar žinomus, kaip sausas ledas.

Šildomas sausas ledas staigiai plečiasi ir galiausiai tampa superkritiniu. Tai jam leidžia intensyviai tekėti į turbiną. Šis procesas vyksta kur kas greičiau, nei naudojant vandens garus. Taigi pasiekiamas žymiai didesnis efektyvumas.

Jei šis prototipas būtų naudojamas Didžiausioje šiluminėje jėgainėje (Maroke), jis sutaupytų iki 68 proc. energijos ir taptų efektyviausia elektrine pasaulyje. Maža to, lyginant su įprastomis turbinomis, kurios įsisuka per 30 minučių, superkritinio anglies dioksido turbina užtrunka vos minutę.

Ir nors artimiausiu metu vienos iš tokių turbinų ant savo stalo tikriausiai neturėsite, tačiau mokslininkai žada toliau intensyviai dirbti, kad ši idėja taptų realybe ir sukeltų tikrą revoliuciją energetikoje.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(84)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(82)
Komentarai (8)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(9)
34(0)
26(0)
25(0)
22(0)
16(0)
15(0)
14(4)
13(2)
13(1)
Savaitės
66(0)
64(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)