Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Mokslas neturi nei gėdos, nei ribų: surastas naujas žaliosios naftos šaltinis (Video)

2016-11-09 (14) Rekomenduoja   (70) Perskaitymai (330)
    Share

Tai, apie ką paprastai viešai nekalbama, gali tapti mūsų energetikos ateitimi. Tai tvirtina JAV Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų nacionalinės energijos laboratorijos (PNNL) mokslininkai.

Tyrinėtojai sukūrė nuotekų dumblo konvertavimo į vadinamąją žaliąją naftą būdą.

Štai kaip tai vyksta: vamzdelio viduje iki beveik 350 laipsnių Celsijaus įkatintas pikantiškas mišinys slegiamas  – apie 100 kartų didesniu slėgiu, nei automobilio padangoje. Vamzdelį prakeliavusios atliekos skyla į dvi medžiagas – vandeningą skystį ir medžiagą, labai panašią į naftą.

Vadinamasis hidroterminis suskystinimas – mokslininkų sukurtas būdas paspartinti gamtoje milijonus metų vykstančius procesus. Panaši metodika naudojama ir kitame tų pačių mokslininkų sumanyme – kurą gaunant iš dumblių.

Video siužete - kaip iš nuotekų gaminamas kuras

Apie tai, kad išmatos – energetikos ateitis, kalbama jau senokai. 2013 m. Stanfordo mokslininkai išvedė išmatas skaidančias bakterijas Daug kitų mokslininkų komandų ieško būdų, kaip išmatas paversti į metaną – pagrindinę gamtinių  dujų sudedamąją dalį, – tačiau nė viena šių technologijų plačiai neprigijo.

PNNL mokslininkai svarsto, kad jų technika yra pranašesnė dėl savo efektyvumo ir kad ji visai netrukus gana paprastai galėtų būti diegiama nuotekų sistemose. Tvirtinama, kad „Genifuel Corporation“ jau licencijavo technologiją ir diegia bandomuosius įrenginius Vankuveryje (Vašingtono valstijoje). Tikimasi, kad bandomasis įrenginys, kuris kainuos mažiau nei 7 mln. JAV dolerių, pradės veikti iki 2018 m.

Degdamas šis kuras išskiria anglies dvideginį, taigi mokslininkų išradimas nesprendžia pasaulio taršos problemos. Tačiau iškart sumažėtų iškastinio kuro poreikis, būtų galima sutaupyti logistikos kelių kūrimo ir priežiūros kaštų, taip pat apsisaugoti nuo ekologines katastrofas sukeliančių vamzdynų, laivų, traukinių nelaimių.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(72)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(70)
Komentarai (14)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
67(4)
37(1)
25(0)
24(6)
22(0)
20(3)
18(3)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
114(22)
58(0)
Mėnesio
150(2)
118(15)
114(22)
100(5)