Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Škotija ruošiasi įgyvendinti monstrišką energetikos projektą: Lochneso ežerą pavers milžiniška baterija

2018-07-30 (0) Rekomenduoja   (18) Perskaitymai (55)
    Share

Škotija itin skatina bei intensyviai plėtoja jūrinę vėjo energetikos programą į kurią įeina ir novatoriškos technologijos. Pavyzdžiui kaip plaukiojančios vėjo jėgainės. Tiesą sakant, tos atsinaujinančios energijos kartais yra netgi per daug. Ar tai problema? „Intelligent Land Investents“ teigia, kad ne ir jau turi sprendimą. Lochneso ežero pakrantėje ruošiasi statyti milžinišką jėgainę.

Planuojama, kad šios hidroelektrinės elektros gamyba siektų net 2,4 GWh. Kai jėgainė bus pilnai įrengta, ji galės 6-šias valandas užtikrinti 400 MW galios poreikį ir padvigubinti jau esančių vėjo jėgainių įrengtąją galią.

Pasak Wired UK, tokie skaičiai reiškia, kad ne tik bus efektyviai išnaudojama vėjo energija, bet ir atsinaujinančia energija bus aprūpinti papildomai 400 000 Škotijos namų.

Šis „Red John“ projektas yra unikalus tuo, kad ši hidroelektrinė veiks kaip elektros variklis ir kaip generatorius. Kalbant pavyzdžiais, principas būtų toks kaip Lietuvoje esančios Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės.

Tai bus ganėtinai sudėtingas inžinierinis hidrotechninis kompleksas, turintis dvi vandens saugyklas – aukštutinį ir žemutinį baseinus. Kai energetinės sistemos apkrova bus maža ir bus daug pigios perteklinės vėjo energijos „Red John“ hidroelektrinės agregatai pradės pumpuoti vandenį iš žemutinio vandens baseino į dirbtinį aukštutinį rezervuarą, taip sukaupdama (akumuliuodama) vandens potencinę energiją.

Didelis tokios jėgainės privalumas yra tas, kad ją galima įjungti bet kuriuo metu ir praktiškai per porą minučių, kai tuo tarpu įprastas dujomis kūrenamas jėgaines įjungti gali užtrukti ir porą valandų.

Hidroakumuliacinė jėgainė yra didžiulis įrenginys, užtikrinantis greitą rezervinę galią ir efektyviai išnaudojantis perteklinę vėjo energiją, kurios esant itin vėjuotoms dienoms tiesiog nėra kur dėti. Tad kai tos energijos bus per daug, ji bus panaudojama vandens pumpavimui į aukštutinį rezervuarą, kai energijos rinkoje pradės trūkti – „Red John“ pradės veikti kaip įprasta hidroelektrinė.

Skaičiuojama, kad „Red John“ statybos galėtų užtrukti nuo trejų iki penkerių metų, tad „Intelligent Land Investents“ tikisi, kad ši jėgainė turėtų pradėti veikti iki 2024 metų. Kol kas projektas yra finansuojamas asmeninėmis „Intelligent Land Investents“ lėšomis ir skaičiuojama, kad galutinė projekto įgyvendinimo suma galėtų siekti 500 milijonus svarų sterlingų (558,44 mln. eurų aut. past.), tad reikės ieškoti ir papildomų finansavimo šaltinių.

Visgi, šis projektas dar turi nueiti ilgą kelią kol taps realybe. Jį turi patvirtinti kelios reguliavimo agentūros, o tai gali užtrukti net kelerius metus. Kaip rašoma „Intelligent Land Investents“ internetinėje svetainėje, „Red John“ projektas pareikalaus 5,4 mln. m3 tūrio viršutinio vandens rezervuaro, o tai gali sukelti neigiamus padarinius, nes bus prarastos natūralios buveinės.

Tačiau projekto autoriai BBC teigė, kad jie gali viršutinį rezervuarą suprojektuoti taip, kad jis atrodys kaip visiškai natūralus ir dar vienas įprastas apylinkėse esantis ežeriukas. BBC taip pat pažymi, kad viena hidroakumuliacinė jėgainė jau yra įrengta rytinėje Lochneso pakrantėje, tad „Red John“ jėgainė jau būtų nebe pirmoji.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(19)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(18)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
59(0)
37(1)
30(6)
26(1)
25(3)
20(3)
18(0)
16(0)
14(2)
12(0)
Savaitės
160(16)
87(1)
53(3)
52(0)
50(0)
Mėnesio
180(10)
160(16)
113(1)
108(20)