Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

JAV mokslininkai turi naują idėja, kaip sintezės reaktorių padaryti praktišku

2019-05-21 (2) Rekomenduoja   (18) Perskaitymai (330)
    Share

Mokslininkai tikisi, kad JAV Energetikos departamento (DOE) Princetono plazmos fizikos laboratorijos (PPPL) pasiektas sintezės reaktoriaus patobulinimas gali suteikti naują postūmį sintezės energetikai.

Skelbiama, kad ličio metalas gali būti tas sprendimo būdas, kuris padės pagaminti daugiau energijos.

PPPL mokslininkai po trejų metų pagaliau baigė „Lithium Tokamak Experiment“ projektą, kuris dabar vadinamas „Lithium Tokamak Experiment-Beta (LTX-β)“.

Šio įrenginio vidines raktoriaus sienas mokslininkai padengė ličio metalu. Tuo pačiu, kuris naudojamas daugelyje baterijų ir elektronikos prietaisų.

Reaktoriaus sienų padengimo ličiu siekiama dideliame slėgyje išlaikyti plazmą itin karštą. Būtent tokios sąlygos yra būtinos, norint surinkti kuo daugiau energijos.

Mokslininkai eksperimentų metu pastebėjo, kad ličiu padengtos reaktoriaus sienos absorbuoja tiesioginės plazmos daleles ir stabdo „jų atsimušimą į reaktoriaus sienas bei tuo pačiu vykstančios reakcijos vėsimą.“

Iki šiol mokslininkai buvo pačių eksperimentų pradžioje ir žiūrėjo kokie pradiniai rezultatai, tačiau dabar PPPL plazmos mokslo ir technologijų skyriaus vadovas Phil’as Efthimion’as teigia, kad „mašina [reaktorius] yra pasirengusi išnaudoti visas šio patobulinimo galimybes.“

Dabar fizikai planuoja patikrinti ar taip patobulintas reaktoriaus dizainas geba išlaikyti dar karštesnę plazmą ir kaip jis darbuojasi esant dar stipresniems magnetiniams laukams. Mokslininkai sieks išsiaiškinti tokio reaktoriaus ribas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(22)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(18)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Darius Verbickas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
48(0)
37(0)
36(5)
30(0)
25(1)
25(0)
24(0)
23(1)
19(0)
16(5)
Savaitės
76(3)
70(0)
67(1)
60(0)
Mėnesio
232(8)
111(3)
108(12)
106(26)
105(0)