Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Įvyko Lietuvos elektros energetikos sistemos atkūrimo po totalinės avarijos bandymas: kas nutiko ir ką tai rodo

2019-05-20 (0) Rekomenduoja   (24) Perskaitymai (275)
    Share

Savaitgalį, gegužės 18-19 d., „Lietuvos energijos gamybos“ valdomose elektrinėse – Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (Kruonio HAE), Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE) ir Elektrėnuose esančiame kombinuoto ciklo bloke (KCB) vyko Lietuvos elektros energetikos sistemos atkūrimo po totalinės avarijos ir izoliuotos sistemos dalies veikimo bandymas. Jo metu Lietuvos elektros energetikos sistema buvo išskirta į keturias izoliuotas salas. Imitavus energijos tiekimo sistemos užgesimą, centrinėje Lietuvos dalyje elektros energijos tiekimas atkurtas Kauno HE ir Kruonio HAE pagalba.

Pagal iš anksto suderintą programą bandymą inicijavo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius LITGRID, į jį taip pat įtraukęs Orlen Lietuva elektrinę Mažeikiuose bei Kauno termofikacinę elektrinę.

Vykdant plane numatytą sistemos atstatymą po visiško užgesimo, Kauno HE ir Kruonio HAE hidroagregatai buvo paleisti sistemos atkūrimo (vadinamuoju „black start“) režimu ir pradėjo gaminti pirmąsias kilovatvalandes. Kauno HE pagaminta elektros energija 110 kV įtampos perdavimo tinklu pasiekė Kauno termofikacinę elektrinę. Generatoriaus ir sinchroninio kompensatoriaus režimais dirbusių dviejų Kruonio HAE hidroagregatų sugeneruota energija per specialiai išskirtą 330 kV aukštos įtampos perdavimo tinklo liniją Kruonis–Elektrėnai buvo aprūpintas Elektrėnuose esantis KCB. 11 val. vakaro įvykdžius sėkmingą bloko paleidimą, elektros energiją jis gamino 3 valandas.

Lietuvą ir Lenkiją jungiančios „LitPol Link“ linijos įjungimo metu generatoriaus režimu trumpam buvo paleistas ir trečiasis Kruonio HAE hidroagregatas.

„Vienas svarbiausių „Lietuvos energijos gamybos“ uždavinių – užtikrinti šalies energetinės sistemos saugumą ir stabilumą. Perdavimo sistemos operatoriaus inicijuotiems bandymams atsakingai ruošėmės iš anksto, savarankiškai atlikome visą eilę savo įrenginių testų. Didžiuojamės, kad įrodėme, jog įvykus visuotinei avarijai, esame pasiruošę reaguoti ir užtikrinti elektros tiekimą šalies vartotojams. Labai svarbu tai, kad įvertinę bandymų rezultatus, galėsime kokybiškiau pasiruošti ateityje laukiančiam strateginiam projektui – Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklų sistema“, – teigia „Lietuvos energijos gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Sistemos atkūrimo po totalinės avarijos paslaugą perdavimo sistemos operatoriui teikia „Lietuvos energijos gamybos“ valdomos Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė ir Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė. Elektrėnų komplekse esantis kombinuotojo ciklo blokas šiemet užtikrina tretinio rezervo paslaugą. Tai – gamintojo palaikoma generuojančių šaltinių galia, aktyvuojama per 12 val. laikotarpį.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(27)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(24)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
75(6)
45(0)
43(4)
21(2)
14(0)
14(3)
14(1)
Savaitės
126(36)
91(7)
69(9)
59(0)
Mėnesio
120(15)
115(24)
102(5)
89(8)