Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Energijos galima pasigaminti net 26 kartus daugiau ir tai ne riba! JAV Energetikos departamentas: be saulės ir vėjo yra dar vienas energijos šaltinis su milžinišku ir neišnaudotu energijos potencialu (Video)

2019-06-28 (1) Rekomenduoja   (36) Perskaitymai (55)
    Share

Naujoje ataskaitoje JAV Energetikos departamentas pažymi, kad geoterminė energija yra nepakankamai išvystytas energijos šaltinis. Teigiama, kad Žemės gilumoje esanti šiluma turi milžinišką potencialą būti panaudota elektros gamybai.

„GeoVision“ atskaitoje didelis dėmesys kreipiamas geoterminės energijos galimybėms padidinti JAV elektros energijos gamybos apimtis.

Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad iki 2050-ųjų metų JAV geoterminės energijos sektorius ir gaminamos energijos kiekis gali padidėti 26 kartus, lyginant su dabartiniu rodikliu.

Atkreipiamas dėmesys, kad ne tik saulės elementai ir vėjo jėgainės yra tinkamos priemonės pagaliau atsisakyti iškastinio kuro, bet būtina nepamiršti ir geoterminės energijos ir išnaudoti šį milžinišką potencialą.

Visgi, „Ars Technica“ pažymi, kad iki šiol geoterminės energijos plėtra JAV susiduria su technologiniais ir reguliavimo apribojimais, tad šis energetinis potencialas yra visiškai neišnaudojamas.

Taip pat susiduriama ir su natūraliomis kliūtimis, kaip karštieji geizeriai bei ugnikalniai. Tokiose vietovėse tiesiog dar nėra techninių galimybių pasinaudoti šiuo Žemės gelmėse slypinčiu karščiu.

Tačiau JAV Energetikos departamentas savo ataskaitoje pažymi, kad racionalus teisinio reguliavimo procesas, ypač laikas, kurio reikia gauti visiems reikalingiems leidimams, galėtų dvigubai padidinti JAV geoterminės energijos gamybos apimtis.

Departamentas mano, kad atnaujintos technologijos esamose ir naujose geoterminėse elektros jėgainėse stipriai prisidėtų prie šio energijos potencialo išnaudojimo.

Jei JAV investuos į šios technologijos vystymą ir plėtrą, skaičiuojama, kad iki 2050-ųjų metų geoterminės jėgainės pasiektų 60 GW galią ir tai būtų 26 kartus daugiau, nei kad dabar yra JAV. Ir šios geoterminės jėgainės užtikrintų 8,5 proc. šalies elektros energijos poreikių.

Kito scenarijaus atveju, kai gamtinių dujų kainos pakyla ir geoterminė energija tampa dar konkurencingesnė, bendra geoterminių jėgainių galia pasiektų 120 GW, o tai jau leistų patenkinti net 16 proc. JAV elektros energijos poreikių.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(42)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(36)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Darius Verbickas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(0)
24(2)
19(0)
14(1)
10(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
52(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
115(1)
109(20)