Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Prasideda naujos jūrinės jungties su Lenkija parengiamieji darbai: paskirta 10 mln. eurų ES paramos, o prieš akis milžiniškas projektas, kurio planuojamas biudžetas - 1,6 mlrd. eurų

2019-12-09 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (275)
    Share

Lietuvos ir Lenkijos perdavimo sistemų operatorių vadovai pasirašė sutartį dėl 10 mln. eurų ES paramos jūrinės elektros jungties „Harmony Link“. Lietuvai šia sutartimi skirta 4 mln. eurų.

„Turime dar vieną patvirtinimą, kad sinchronizacija yra visos Europos Sąjungos prioritetas ir siekiama maksimaliai sparčiai judėti jį įgyvendinant. Jūrinė jungtis „Harmony Link” – tai politinių tikslų ir techninio išmanymo sinergijos pavyzdys. Šiandien projekto jūros dugno tyrimai finansuojami ES parama, tai svarbus startas prieš kitų metų paraišką visam projektui finansuoti” – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Su PSE mus jau sieja sėkminga bendradarbiavimo patirtis statant tarpsisteminę jungtį „LitPol Link“.  Tai ir gautas finansavimas leidžia tikėtis geriausių rezultatų įgyvendinant naują bendrą „Harmony Link“ projektą,“ – teigia Lietuvos perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas.

Gautas finansavimas bus skirtas naujosios jūrinės jungties su Lenkija trasos parinkimo studijai, jūros dugno tyrimams, jungties techninių specifikacijų parengimui bei teritorijų planavimo darbams.

Sutartį Briuselyje pasirašė „Litgrid“, Lenkijos PSE vadovai ir Europos Komisijos (EK) Inovacijų ir tinklų programų vykdomosios įstaigos (INEA) atstovai.

Sutartis pasirašyta Briuselyje vykstant Bendro intereso projektų (angl. Projects of Common Interest, PCI) mugei, kurioje dalyvauja ir Lietuvoje įgyvendinamus sinchronizacijos projektus pristato „Litgrid“ atstovai. Sutartis pasirašyta dalyvaujant Lenkijos Vyriausybės įgaliotiniui strateginei infrastruktūrai Piotr Naimski ir Lietuvos energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui.

Naujos jūrinės jungties su Lenkija „Harmony Link“ projektas yra viena iš svarbiausių Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizavimo su žemynine Europa projekto dalių. „Litgrid“ ir PSE susitarimą dėl šio jūrinio aukštos įtampos nuolatinės srovės kabelio tiesimo pasirašė prieš metus - pernai gruodį.

EK patvirtintame ketvirtajame bendro intereso projektų sąraše elektros sektoriuje įtraukti bendro intereso projektai, reikalingi Baltijos šalių elektros energijos sistemos integravimui ir sinchronizavimui su kontinentinės Europos tinklais (KET). Buvimas šiame sąraše jau leido užsitikrinti 323 mln. eurų ES finansavimą pirmajam sinchronizacijos projekto įgyvendinimo etapui 2019 m. sausio mėnesį.

Naujajame 2019 m. Europos Komisijos patvirtintame sąraše yra įtraukti 23 sinchronizacijai įgyvendinti reikšmingi projektai ir taip atspindimas 2018 m. pasiektas Baltijos šalių ir Lenkijos sutarimas dėl pasirinkto sinchronizacijos scenarijaus bei š. m. gegužę ENTSO-E išduotame priemonių kataloge identifikuotos techninės prisijungimo sąlygos, į šį sąrašą įtraukiant visus reikalingus infrastruktūros projektus – naująją Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtį „Harmony Link“, Alytaus elektros pastotės atnaujinimą, sinchroninius kompensatorius ir kitus būtinus projektus. Šio sąrašo pagrindu 2020 metais bus teikiama paraiška finansavimui iš Europos infrastruktūros tinklų plėtros priemonės gauti.

Bendra Baltijos šalių sinchronizavimo projekto vertė yra 1,6 mlrd. eurų.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(4)
44(1)
38(0)
37(5)
29(0)
27(6)
24(6)
22(0)
17(4)
16(0)
Savaitės
157(16)
77(4)
56(6)
55(0)
Mėnesio
179(1)
111(1)
106(20)