Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Ar bent įsivaizduojate, kokios beprotiškos galios yra galingiausias ITER projekto magnetas? Net lėktuvnešis - tik žaisliukas (Video)

2020-07-31 (12) Rekomenduoja   (56) Perskaitymai (440)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

JAV pagamintas centrinis solenoidas yra galingiausias ITER projekto magnetas. Jis kartais vadinamas ITER „plakančia širdimi“.

JAV pagamintas centrinis solenoidas yra galingiausias ITER projekto magnetas. Jis kartais vadinamas ITER „plakančia širdimi“, nes jis plazmoje sukels ilgus galingos elektros srovės impulsus.

Centrinis solenoidas (CS) gaminamas iš šešių modulių. Surinktas CS bus 13 metrų aukščio. Su visa atramine struktūra jis bus 18 metrų aukščio ir svers tūkstantį tonų.

Jo magnetinės galios pakaktų pakelti lėktuvnešį.

Nepriklausomai veikiančio CS vijose bus kuriamos priešingomis kryptimis traukiančios didžiulės elektromagnetinės jėgos. Atraminės struktūros turės atlaikyti jėgas, kurios bus dvigubai didesnės už sukeliamas pakylančio Space Shuttle.

Pirmasis CS modulis į ITER montavimo vietą atvyks 2020 rudenį.

JAV visiškai atsakinga už centrinio solenoido magnetą – jo dizainą, tyrimą ir vystymą, 7 CS modulių pagaminimą, naudojant iš Japonijos tiekiamus laidininkus, gretutinę struktūrą, surinkimo įrankius, valdymo pajungimą ir aušinimo jungtis.

Centrinis solenoidas yra ITER magnetinės sistemos stuburas. CS sukuria didžiąją dalį magnetinio srauto pokyčio, kuriuo sukuriama plazma, plazmoje sukuriama elektros srovė, kuri palaikoma degimo metu. CS gaminamas iš šešių nepriklausomų vijų paketų, kuriuose naudojamas niobio-alavo (Nb₃Sn) superlaidus kabelis apvalkale, palaikomas vertikalios, iš anksto suspaustos struktūros. Laidininko gijos pagamintos iš atkarpų, kurių ilgis sieks iki 910 m. JAV atsako už 6 CS modulius, atsarginį modulį, visą juos surišančią struktūrą ir šių modulių jungtis su likusia magnetine sistema.


scitechdaily.com

Verta skaityti! Verta skaityti!
(59)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(56)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (12)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
64(9)
28(0)
22(0)
19(0)
17(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
89(1)
80(0)
75(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)