Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Ir ką jie čia sugalvojo? „SpaceX“ ketina vykdyti neįprastą veiklą: netoli Boca Chica aikštelės imsis gamtinių dujų gavybos

2021-01-26 (0) Rekomenduoja   (7) Perskaitymai (110)
    Share

„SpaceX“ pastaruoju metu padidėjusį buvimą Teksase pakelia į kitą lygį. Dabar kosmoso kompanija čia planuoja gręžti gamtinių dujų gręžinį.

Elono Musko vadovaujama įmonė penktadienį atskleidė savo planus gręžti gamtinių dujų gręžinius netoli raketų paleidimo aikštelės Boca Chica – mažytėje bendruomenėje, kurią iš esmės bandė įsigyti „SpaceX“, praneša „Bloomberg“.

Bendrovė neatskleidė, kam tiksliai planuoja naudoti gamtines dujas, tačiau yra aišku, kad ji gali būti suinteresuota jas naudoti raketų kurui.

Teisinis ginčas

Tačiau jau vyksta teisinis mūšis, kuris trukdo „SpaceX“ imtis darbų būsimo gamtinių dujų gręžinio vietoje. Problema yra ta, kad „SpaceX“ dukterinė įmonė „Lone Star Mineral Development“ ir nepriklausanti „Dallas Petroleum Group“ pretenduoja į žemės gręžinių nuosavybės teisę, praneša „Bloomberg“. Pastaroji bendrovė pradėjo keletą mėnesių trukusius teisinius ginčus tiek su Teksaso Geležinkelių komisija, kuri tarnauja kaip valstijos energetikos reguliavimo tarnyba, tiek su valstijos teismu netoliese esančiame Brownsvilyje, Teksase, kad užtikrintų savo teises į šią teritoriją.

Švarus kuras

 

Veržimasis į iškastinio kuro pramonę prieštarauja „SpaceX“ generalinio direktoriaus Elono Musko, kaip asmens, kuris nori užkirsti kelią klimato pokyčiams, ypač pereinant nuo benzinu varomų automobilių prie elektrinių transporto priemonių, veiksmams.

 

Bet kol kas tai neišvengiama. Kaip praneša „Bloomberg“, Elonas Muskas pasakė, kad nori sukurti sintetinį, anglies požiūriu neutralų raketinį kurą. Bet to dar nėra, todėl kol kas „SpaceX“ raketoms reikės naudoti ką nors kitą, kad pakiltų nuo žemės.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(7)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
45(7)
42(8)
30(0)
23(5)
23(0)
14(0)
13(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
104(22)
65(0)
60(0)
60(0)
55(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
104(22)