Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Mokslininkai atrado visiškai naują būdą gaminti elektros energiją

2021-06-10 (2) Rekomenduoja   (31) Perskaitymai (440)
    Share

Masačusetso technologijos instituto inžinieriai surado visiškai naują elektros generavimo būdą. Ir jis labai padės vykdyti įvairias elektrochemines reakcijas.

Šio atradimo centre - mažyčiai anglies nanovamzdeliai. Mokslininkai pastebėjo, kad kai per šias daleles yra cirkuliuojamas organinis tirpiklis, generuojama elektros energija. Paprastai tariant, šis skystis iš anglies nanovamzdelių tiesiog traukia elektronus. Mokslininkai teigia, kad šį elektros energijos generavimo būdą galima panaudoti mažyčiuose nanorobotuose arba elektrochemijos procesuose.

Tiesa, anglies nanovamzdeliai prieš tai turi būti paruošti. Dalis vamzdelio yra padengiama Tefloną primenančiu polimeru, kuris sukuria asimetriją, leidžiančią elektronams tekėti iš padengtos pusės į nepadengtą, kai šios dalelės yra panardintos į organinį tirpiklį. Žinoma, kai kalbame apie mikroskopinius anglies nanovamzdelius, padengti tik pusę dalelės nėra lengva, tačiau mokslininkai rado kūrybingą sprendimą.

 

Anglies nanovamzdeliai, vaizdžiai tariant, buvo susmulkinti ir suspausti į vieną plokščią lapą. Tuomet viena to lapo pusė buvo padengta polimeru. Kai šis anglies nanovamzdelių lapas yra panardinamas į specialų tirpiklį, skystis prilimpa tik prie nepadengtos pusės ir ima iš jos traukti elektronus. Mokslininkai teigia, kad čia nėra jokios sudėtingos baterijų chemijos. Tiesiog šis anglies dalelių lapas panardintas į specialų skystį kuria elektrinį lauką.

 

Mokslininkai išbandė anglies nanodalelių generatorių alkoholio oksidacijos reakcijoje, kuri chemijos pramonėje yra labai svarbi. Teigiama, kad anglies nanodalelių generatoriai leistų vykdyti elektrochemines reakcijas be laidų ir labai kontroliuojamai. Ateityje šis metodas galėtų būti panaudotas ir nanorobotams varyti - jie patys sau gamintų elektrą, kai būtų panardinti į tam skirtą aplinką.

 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(33)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(31)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
32(4)
29(0)
26(0)
22(1)
18(1)
14(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
83(5)