Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Meksikos įlankoje atsivėrė „vartai į pragarą“: masiškai internete plintančiame vaizdo įraše - milžiniškas povandeninis dujų vamzdyno gaisras (Video)

2021-07-04 (0) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (330)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Vaizdo įrašas, kuriame matomos liepsnos, kylančios iš vandens Meksikos įlankoje, jau peržiūrėtas daugiau nei 47 milijonus kartų.

Meksikos valstybinė naftos bendrovė „Pemex“ („Petroleos Mexicanos“) pranešė, kad gaisras kilo povandeniniame dujotiekyje anksti penktadienio rytą (liepos 2 d.), įvykus dujų nuotėkiui.

Ryškiai oranžinės liepsnos buvo apskritos formos, todėl kai kurie žmonės socialiniuose tinkluose jas pavadino „ugnies akimi“.

Gaisras kilo povandeniniame dujotiekyje, kuris jungiasi prie platformos, esančios „Pemex“ „Ku Maloob Zaap“ naftos telkinyje.

Pasak „Pemex“, gaisrui užgesinti prireikė daugiau nei penkių valandų. Bendrovė pranešė, kad sujungimo vožtuvai buvo uždaryti, siekiant sukontroliuoti dujų nuotėkį ir suvaldyti ugnį.

Jam gesinti taip pat buvo pasitelkti specialiai gaisrams gesinti skirti laivai, o bendrovės darbuotojai gaisrui valdyti panaudojo azotą.

„Pemex“ teigė, kad nebuvo pranešta apie sužeidimus, o projekto gamyba nebuvo paveikta, kai dujų nutekėjimas užsidegė apie 5:15 val. vietos laiku. Iki 10:30 val. jis buvo visiškai užgesintas.

 

Bendrovė pridūrė, kad ji ištirs gaisro priežastis.

Meksikos naftos saugos reguliatoriaus ASEA vadovas Angelas Carrizalesas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad incidentas „nesukėlė jokio išsiliejimo“. Jis nepaaiškino, kas dega ant vandens paviršiaus.

„Ku Maloob Zaap“ yra didžiausias „Pemex“ naftos telkinys, kuriam tenka daugiau nei 40 % iš jo per dieną išgaunamos beveik 1,7 milijono barelių produkcijos.

 

„Pemex“ yra viena didžiausių naftos kompanijų pasaulyje, taip pat turi didžiausią skolą iš visų didžiųjų naftos bendrovių pasaulyje – iš viso apie 114 milijardų dolerių.

Be to, tai nebuvo vienintelė didžiulė avarija „Pemex“ istorijoje: 2019 m. 137 žmonės žuvo dėl dujotiekio sprogimo Tlahuelilpan mieste Meksikos Hidalgo valstijoje.

Incidentas buvo didžiausias šalies dujotiekio sprogimas.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(17)
Visi šio ciklo įrašai:
2021-07-07 ->
2021-07-04 ->
Meksikos įlankoje atsivėrė „vartai į pragarą“: masiškai internete plintančiame vaizdo įraše - milžiniškas povandeninis dujų vamzdyno gaisras (Video)
17
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
27(5)
23(0)
16(0)
16(0)
14(0)
11(0)
Savaitės
70(1)
70(0)
62(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
105(0)
105(26)