Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Energija ir energetika

Gyventojai gali pateikti nesutikimą dėl savo duomenų perdavimo nepriklausomiems tiekėjams - padaryti tą yra labai paprasta

2021-10-17 (0) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (440)
    Share

Gyventojams dažniau savo el. pašto dėžutėje sulaukiant nepriklausomų tiekėjų pasiūlymų, neretam kyla klausimas dėl jų duomenų tvarkymo. Siekiant užtikrinti efektyvų elektros rinkos liberalizavimo procesą ir konkurenciją tarp nepriklausomų tiekėjų, Elektros energetikos įstatymas numato pareigą bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) perduoti duomenis, o nepriklausomiems tiekėjams teisę gautus duomenis tvarkyti pasiūlymų vartotojams teikimui. Nenorint gauti pasiūlymų, nesutikimą dėl vartotojo duomenų naudojimo galima pareikšti ir dabar.

Gyventojų, kurie ESO nepateikė nesutikimo dėl jų asmens duomenų perdavimo, duomenys buvo perduoti nepriklausomiems tiekėjams rugsėjo mėnesį. ESO nepriklausomiems tiekėjams perdavė tokius vartotojų duomenis – objekto adresą, savininko kontaktinius duomenis, vienerių metų objekto elektros energijos suvartojimo istoriją. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas numato kelis duomenų tvarkymo pagrindus, vartotojo sutikimas tvarkyti duomenis yra tik vienas iš jų. Elektros rinkos liberalizavimo procese duomenys tvarkomi vadovaujantis įstatyme ESO nustatyto įpareigojimo perduoti vartotojų duomenis pagrindu.

Pasirinkimas leisti tiekėjams matyti elektros energijos suvartojimo skaičius naudingas patiems gyventojams – žinodami vartotojų įpročius, tiekėjai tarpusavyje konkuruoja dėl geriausio pasiūlymo vartotojui. Tuo atveju jeigu pareiškiamas nesutikimas, gyventojui reikės pačiam kreiptis į norimą tiekėją, siekiant gauti palankiausią pasiūlymą. Jei gyventojas nesutinka, kad konkretus tiekėjas tvarkytų jo asmens duomenis, jis gali kreiptis į jį ir pateikti nesutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo. Gyventojai taip pat gali pateikti bendrą nesutikimą ESO tuo atveju, jei nesutinka, kad visi nepriklausomi tiekėjai tvarkytų jų elektros suvartojimo istorijos ir kontaktinius duomenis.

Nesutikimas dėl duomenų perdavimo visiems nepriklausomiems tiekėjams gali būti pateiktas adresu nesutikimai.eso.lt, ESO savitarnoje adresu eso.lt/savitarna arba projekto „Pasirinkite tiekėją“ telefonu +37062655565. Tokiu atveju gyventojo duomenys bus pašalinti iš nepriklausomiems tiekėjams teikiamų sąrašų, o nepriklausomi tiekėjai nebegalės šių duomenų naudoti pasiūlymų vartotojams teikimui. Jeigu gyventojui priklauso keli būstai, svarbu atkreipti dėmesį, kad nesutikimas turi būti pateikiamas dėl kiekvieno objekto atskirai.

 

Išsami projekto informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt arba telefonu +37062655565.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
31(1)
29(0)
27(0)
25(6)
22(2)
22(0)
21(0)
19(1)
18(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)