Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Energija ir energetika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(52) 2008-05-30 0
Nors nafta savo pobūdžiu yra atgrasi žmogui medžiaga, ji pasaulį laiko neįtikėtinai tvirtuose gniaužtuose. Mes visi žinome apie jos nuodingas savybes, tačiau nuo jos priklausome tarsi nuo oro ir vandens išteklių, kuriuos, beje, nafta ir teršia. Argi mes 21-ajame amžiuje neturėtume būti pakankamai technologiškai pažengę, kad nustotume „melžę“ Žemę? Nepriklausomai nuo to, kiek jūs tikite globaliojo klimato atšilimo keliamu pavojumi planetos ateičiai, verta pripaži...
(4) 2008-05-26 1
Norvegijos naftos pramonės įmonė StatoilHydro planuoja pastatyti bandomąją vėjo turbiną ant plūduro, pritaikant technologijas, naudojamas statant giliavandenes naftos ir dujų platformas.
(14) 2008-05-11 0
Kanados kompanija Magenn Power išbandė netradicinio tipo vėjo jėgainę – tai savotiškas besisukantis, helio dujomis pripildytas dirižablis, iškeliamas į kelių šimtų metrų aukštį, kur pučia stipresni vėjai.
(11) 2008-04-29 0
Alternatyvios energetikos sfera yra pakankamai nauja ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Kylant tradicinės energetikos kainoms (ypač po naftos kainų šuolio XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje) bei vis labiau akcentuojant pasaulinės ekologinės krizės tendencijas, susidomėta naujais energijos konversijos būdais – alternatyvia energetika. Sparčiausiai alternatyvi energetika šiuo metu plėtojama JAV, Japonijoje bei ES. Europoje alternatyvią energetiką ypač propag...
(0) 2008-04-26 0
Taip mokslininkai vadina metano hidratus – galbūt paskutinįjį stambų anglies pagrindu sukurtų degalų šaltinį. Iš principo tai ledo kristalas, kurio gardelėse yra įkalintos degios metano dujos. Tačiau pirmiausia reikia išmokti kasti šiuos kristalus, kurių klodai slūgso po vandenynų dugnu ir amžinojo įšalo zonoje.
(54) 2008-04-09 7
Niekas negąsdina mūsų taip, kaip mirtį nešantys reiškiniai, o jeigu jie nesuprantami ir jų nematyti, neturi spalvos nei šešėlio, be garso juda žaibišku greičiu per šimtus kilometrų, tai mūsų siaubas visai pagrįstas. Šiuo atveju turiu galvoje branduolinę, atominę radiaciją.
(12) 2008-03-30 0
Šiandien visa Europos Sąjunga, tame tarpe ir Lietuva, laikrodžio rodykles persuks viena valanda į priekį. Kaip ir kiekvienais metais, ši operacija susilaukia daugybės diskusijų. Štai Vokietijos spaudoje pasirodę mokslininkų komentarai tvirtina, jog rodyklių sukiojimas tik didina sąskaitas už elektrą ir trikdo žmonių biologinius laikrodžius.
(10) 2008-03-18 0
Dumbliai pastaruoju metu dažnai figūruoja įvairiose naujienose apie klimato sureguliavimą ir naujas ekologiškas technologijas. Tikėtina, jog naujoji potenciali šio jūrų organizmo panaudojimo sritis - alternatyvusis kuro šaltinis. Kompanija "GreenFuel Technologies" neseniai paskelbė ketinimus statyti gamyklą Europoje, kurioje dumbliai bus perdirbami į kurą.
(4) 2008-03-11 0
Shewanellaceae bakterijos ganėtinai paplitusios pasauliniame vandenyne, o jų savybė generuoti nedidelę elektros srovę biologams žinoma jau senai. Šios keistos bakterijos mokslininkus jau stebino savo galimybėmis sukurti nanolaidus ir netgi mažinti radioaktyvų užterštumą. O sugebėjimas puikiai manipuliuoti riboflavininu joms leidžia tapti mažais elektros generatoriais. Tačiau iki dabar šie sugebėjimai vis dar buvo nepaaiškinami faktai.
(5) 2008-03-07 0
Nors atsinaujinantys energijos šaltiniai vis labiau populiarėja, tačiau daugeliu atveju jie sukuria nemažai pritaikymo problemų, o kartais sukelia abejonių ir dėl jų ekologijos. Ypač daug diskusijų kyla dėl hidroelektrinių – kaip ir kiek paveikia upių ekosistemas tokios užtvankos ir vandens lygio svyravimai. Kol žalieji pešasi su dabartinių hidroelektrinių entuziastais, kiti ieško kaip suderinti abiejų pusių poreikius.
(2) 2008-02-16 0
Stiprėjant atsinaujinančių energijos šaltinių madai, gimsta vis daugiau naujų ir originalių idėjų, iš ko būtų galima išgauti energija. Saulė, vėjas, vanduo – visa tai jau savaime suprantama, tačiau dabar jau nusitaikoma net ir į žmogaus išeikvojamą energiją, kuri tiesiog išspinduliuojama į aplinką. Štai vieną iš tokių idėjų kaip konvertuoti į elektrą žmonių išnaudojamą energiją durims atidaryti, pateikė Niujorko dizainerių studija Fluxxlab.
(36) 2008-02-11 0
Ištisus dešimtmečius mokslininkai tyrinėjo galimybes energiją generuoti Žemės orbitoje skriejančiose Saulės jėgainėse. Kai kurių mokslininkų požiūriu orbitinės jėgainės yra švarus ir stabilus energijos šaltinis, galintis padėti sulėtinti globalųjį atšilimą; kitiems ši idėja atrodo brangus ir nepraktiškas pasaulio energetinių problemų sprendimo būdas. Tuo tarpu Japonijos Erdvės Tyrimų Agentūros (JAXA) mokslininkai pradėjo kurti tam reikalingą įrangą.
(12) 2008-02-03 0
Aidaho Nacionalinės Laboratorijos (JAV) mokslininkai sukūrė lengvus ir suvyniojamus Saulės energiją į elektrą konvertuojančius elementus, kurie pagal jų prognozes ateityje pasieks 80% efektyvumą. Dabartiniu metu geriausi tokių įrenginių analogų prototipai veikia tik 40% efektyvumu. Kur slypi tokio našumo paslaptis? Naujuose elementuose naudojamos nanoantenos, kurios pasižymi savybe absorbuoti ne tik šviesą, bet ir Saulės spindulių sugeneruotą šilumą.
(2) 2008-01-31 0
Daugeliui mums žodis E.coli (angl. „Escherichia coli” – žarnyno lazdelė) asocijuojasi su apsinuodijimu maistu, tačiau Teksaso A&M universito profesorius šią bakteriją mato kaip ateities kuro šaltinį.
(7) 2008-01-26 0
Atsinaujinantys energijos šaltiniai – jau gana įprastinė mokslininkų, inžinierių ir net plačiosios visuomenės pokalbių tema. Visiems žinomos Saulės ir vėjo jėgainės, ne paslaptis jūros bangų elektrinės. Tačiau lietaus elektrinių idėja – kažkas naujo ir originalaus. Nors po pirmųjų bandymų aiškėja, jog pramoninės lietaus jėgainės pastatyti nepavyks, tačiau kai kuriais atvejais tai visai patogi sistema.