Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Energija ir energetika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2010-01-01 iki 2010-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2010-12-31 0
AB „Klaipėdos nafta“, kuriai pavesta įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą Klaipėdoje, šiandien paskelbė tarptautinį konkursą terminalo projekto parengimo ir įgyvendinimo patarėjui išrinkti.
(0) 2010-12-28 0
Tarp Estijos ir Suomijos statomoje aukštos įtampos nuolatinės srovės (HDVC) perdavimo linijoje „Estlink 2“ bus naudojamos „Siemens“ konverterių stotys. Šį susitarimą praėjusią savaitę pasirašė „Siemens“ ir „Estlink 2“, elektros perdavimo jungties tarp Suomijos ir Estijos, statytojai „Fingrid“ ir „Elering“.
(17) 2010-12-27 12
Kiekvieną dieną auganti energijos kaina privertė dizainerius susikoncentruoti ties sistemomis, kurios padėtų namų šeimininkams generuoti atsinaujinančią energiją ir taip sumažinti sąskaitas už elektrą.
(14) 2010-12-23 0
Vakar technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ ir alternatyvios energijos projektų plėtros įmonių grupe „4energia“ pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvoje bus įrengtas naujas vėjo jėgainių parkas.
(18) 2010-12-22 0
Po pjezoelektrinių energijos generatorių, kurie gali gaminti atsinaujinančią energiją iš greitkeliuose pravažiuojančių mašinų, testavimo Izraelio „Innowattech“ kompanija, pasitelkdama tą pačią technologiją, nukreipė dėmesį į traukinius.
(33) 2010-12-20 0
Atsinaujinantys energijos ištekliai kartu su jau veikiančiomis jėgainėmis galėtų patenkinti visą Lietuvos elektros energijos poreikį – gaminti apie 9 teravatvalandes (TWh) per metus. Tam reiktų vidutiniškai 4 mlrd. EUR investicijų, jas būtų galima įsisavinti greičiau nei iki 2020 m, teigiama atsinaujinančios energijos asociacijų išplatintame prenešime spaudai.
(19) 2010-12-20 0
Kalbos apie atominę energetiką apskritai Lietuvoje ne tokios aktyvios, kaip kalbos apie planuojamą statyti naująją atominę elektrinę. Pateikiame šalies ir užsienio žaliųjų organizacijų aktyvistų nuomones bei pasvarstymus, kurie skamba kaip alternatyva vyraujančiai pozicijai.
(0) 2010-12-16 0
Baltijos jūros dugnu dujotiekį tiesianti kompanija „Nord Stream AG“, neseniai bankams išplatinusi kvietimą teikti pasiūlymus antrojo projekto etapo finansavimui, šiandien patvirtino, kad pasirašė įsipareigojimų susitarimus su 24 bankais.
(21) 2010-12-16 0
Ar Europa pajėgi išsivaduoti iš priklausomybės nuo naftos ir kokios priemonės leis užsitikrinti ateitį be „juodojo aukso”? Europos Parlamente surengtoje 9-ojoje kasmetėje Mokslinių technologijų vertinimo tarnybos (STOA) paskaitoje pažvelgta į elektrinių mašinų ir metanolio teikiamas galimybes bei galimą sieros dalelių purškimo į atmosferą siekiant sumažinti klimato atšilimą panaudojimą.
(6) 2010-12-15 0
„Atsinaujinanti energetika negali padengti visų poreikių, kurie Lietuvai ir Baltijos regionui būtų reikalingi...“ – viename interviu tvirtino Lietuvos Premjeras A. Kubilius.
(9) 2010-12-15 0
Įvertinus didelį neigiamą hidroenergetikos poveikį upių ekosistemoms ir migruojančioms žuvims bei sukūrus ir patobulinus kitus atsinaujinančios energetikos šaltinius ir patvirtinus Bendrąją vandens politikos direktyvą, ES šalyse hidroenergetika yra vienintelis atsinaujinantis energijos šaltinis, kuris beveik nebeplėtojamas, o kai kuriose šalyse hidroelektrinės palaipsniui stabdomos, užtvankos demontuojamos. Lygumų šalyse, kur statant užtvankas tenka užtvindyti dideles i...
(22) 2010-12-14 0
Ukrainos nepaprastųjų situacijų ministerija planuoja organizuoti masinius turistinius maršrutus į buvusią Černobylio branduolinę jėgainę nuo 2011-ųjų - apie tai pranešė Ukrainos naujienų agentūra UNIAN, cituodama ministrą Viktorą Balogą.
(27) 2010-12-13 0
Japonijos energetikos specialistai žvelgia toli į ateitį ir siūlo futuristinį projektą, kaip Mėnulyje būtų galima generuoti elektros energiją, kuri būtų eksportuojama į Žemę. Japonai siūlo Mėnulio pusiaują apjuosti 400 km pločio ir 11 tūkst. km ilgio „Mėnulio žiedu“ – saulės energiją į elektrą konvertuosiančia gluminančio dydžio jėgaine.
(35) 2010-12-10 0
Niekam ne paslaptis, jog Kinija lipa ant kulnų tiek JAV, tiek Vakarams vos ne visose srityse, pradedant infrastruktūra, baigiant investicijomis į technologijas. Naujienų apie tai, kas konkrečiai yra daroma šioje valstybėje, nėra gausu, tačiau praėjusią savaitę paviešinti JAV ambasados Kinijoje dokumentai mini įdomių dalykų, tokių kaip termobranduolinė sintezė ar kvantinė teleportacija.
(0) 2010-12-06 0
Praėjusią savaitę Niurnberge vykusioje parodoje bendrovė „Siemens“ pristatė naują kompleksinių pramonės procesų automatizavimo (angl. Total Integrated Automation - TIA) sistemą - TIA Portalą.