Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Energija ir energetika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-12-30 2
Laivų inovacijos leis sunaudoti daug mažiau kuro ir tuo pačiu padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.
(39) 2011-12-29 0
Niujorko Miesto Universitetas (City University) ir Energijos departamentas sukūrė naują žemėlapį, kurio duomenimis du trečdaliai Niujorko miesto pastatų stogų yra tinkami saulės instaliacijoms įrengti ir jei stogai būtų apstatyti saulės panelėmis, miestas galėtų padvigubinti šalies mastu generuojamos energijos iš saulės kiekį 2 kartus.
(6) 2011-12-27 0
Afganistano vyriausybė sutiko pasirašyti stambią naftos sutartį su Kinijos valstybine korporacija „China National Petroleum Corporation“ (CNPC), skelbia AFP, remdamasi Afganistano prezidento Hamido Karzajaus pranešimu. CNPC pateikė naudingiausią pasiūlymą konkurse, kuriame pirmą kartą per pastaruosius dešimt metų šalis parduoda telkinį.
(6) 2011-12-23 0
Penktadienį Vyriausybės rūmuose pasirašytas susitarimas dėl esminių Visagino AE Koncesijos sutarties sąlygų. Susitarimą pasirašė Koncesijos konkurso komisijos pirmininkas, energetikos viceministras Žygimantas Vaičiūnas ir strateginio investuotojo kompanijos „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu.
(30) 2011-12-22 28
Vėjo energijos produkcijoje šiuo metu dominuoja horizontalios ašies vėjo turbinos (HAWT). Jos gali būti iškeltos aukštai ore, kur vėjas pučia stipriausiai ir kiekviena turbina gali gaminti daug elektros energijos, tačiau „Kaltech“ („Caltech“) mokslininkai teigia, kad vertikalios ašies vėjo turbinos (VATWs) gali būti žymiai efektyvesnis pasirinkimas.
(29) 2011-12-21 17
Vienas iš būdų patenkinti didėjantį energijos poreikį ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai – vandenilio energetikos plėtojimas. Patys pigiausi vandenilio gamybos būdai (metano dujų reformingas (efektyvumas 83 %), autoterminis reformingas (74 %), anglies dujofikacija (63 %), ir kt.) susiję su iškastinių angliavandenilių naudojimu. Tačiau senkant angliavandenilių ištekliams, vanduo gali tapti neišsenkamu vandenilio šaltiniu.
(4) 2011-12-21 0
Pasak „Bloomberg naujos energijos finansų“ (Bloomberg New Energy Finance), investicijos į atsinaujinančios energijos projektus pirmą kartą pranoko lėšas, skirtas iškastinio kuro jėgainėms. Praeitais metais 187 mlrd. dolerių (apie 485 mlrd. litų) buvo investuota į atsinaujinančios energijos įrangą, tuo tarpu vos 157 mlrd. dolerių (apie 400 mlrd. litų) – į naujas natūralių dujų, naftos ir anglies jėgaines.
(0) 2011-12-21 0
Sony atstovas Tisato Kicukava palygino iš naujos technologijos gaunamą elektros energiją su ta, kurią gauna termitai, valgydami medieną.
(11) 2011-12-20 1
Rusija per metus išpila tiek naftos, kad tai prilygtų šešiems naftos įšsiliejimams Karibų jūroje „Deepwater Horizon“ naftos platformoje 2010 m.. Pastaroji naftos išsiliejimo katastrofa tebevadinama didžiausia pasaulyje.
(0) 2011-12-20 0
Japonija patvirtino, kad, praėjus devyniems mėnesiams po žemės drebėjimo ir cunamio, inžinieriams pavyko nukenksminti pažeistą Fukušimos branduolinę jėgainę, informuoja BBC.
(44) 2011-12-20 0
Akademikas Jurgis Vilemas mano, kad iš Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto pasitraukę lenkai tiksliai susiskaičiavo ne mūsų atominio projekto komercinę naudą, o žalą, Beje, akademikas buvo prognozavęs, kad Lenkija pirmoji pasitrauks iš projekto.
(58) 2011-12-16 0
Pasak netoli jėgainių gyvenančių žmonių, besisukantys vėjo jėgainių sparnai iš tiesų smarkiai ošia. Dėl galimo neigiamo poveikio sveikatai kaimų gyventojai nebenori kaimynystėje turėti vėjų jėgainių. Pavyzdžiui, Lumpėnų bendruomenei didelį rūpestį kelia planuojamas statyti vėjo jėgainių parkas šios seniūnijos teritorijoje. Savo nepasitenkinimą lumpėniškiai išsakė Strateginių pasekmių aplinkai vertinimo atskaitos svarstyme rugpjūčio mėnesį.
(2) 2011-12-15 0
Lietuvos Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūra (RATA) teigia, kad švedų suprojektuotas giluminis kapinynas – geriausias iki šiol pasiūlytas sprendimas. Bet Švedijoje dėl jo vyksta diskusijos. Lietuvos radijo kalbinto geologo teigimu, regione statomų branduolinių atliekų kapinynų iniciatoriai remiasi klaidinga prielaida, kad kapinynas bus žemo seisminio aktyvumo vietoje, o geologinė situacija nesikeis ateinančius 100 tūkst. metų.
(21) 2011-12-14 0
Praėjusį penktadienį Lenkijos kompanija PGE paskelbė, kad stabdo dalyvavimą Visagino atominės elektrinės (VAE) projekte, atsižvelgusi į „sąlygas, kurios dabartiniame etape mums atrodo nepriimtinos, taip pat atsižvelgdama į kitus svarbius mūsų projektus“.
(23) 2011-12-14 0
Arkties ledynus tiriantys rusų mokslininkai paskelbė, kad besitraukiantis ledas „išlaisvina“ beprecedentį kiekį metano dujų. Metanas apie 20 kartų labiau stiprina „šiltnamio“ efektą, nei anglies dvideginis. Mokslininkų teigimu, tokio didžiulio metano kiekio išskyrimas nebuvo užfiksuotas per 20 metų nuo tyrimų pradžios.