Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Energija ir energetika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2012-12-12 5
Seime registruotame centro kairės Vyriausybės programos projekte neliko nuostatos, numačiusios, kad Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas nebus tęsiamas. Dokumente pažymima, kad bus peržiūrima Nacionalinės energetikos strategija, kurioje bus įvertinamos "ir atominės energetikos perspektyvos".
(1) 2012-12-11 15
Atėjus elektra varomų transporto priemonių amžiui suvokta, kad ličio paklausa bus didelė. Tačiau litis yra labai retas elementas, randamas tik nedaugelyje vietų, pavyzdžiui, Kinijoje ir Australijoje. Tai lemia baterijų brangumą ir jų tiekimo sunkumus.
(7) 2012-12-11 6
Naujos technologijos seniai pritraukia „<a href="http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19763842" target="_blank">modernų sveikatos nerimą</a>“. Mikrobangų krosnelės, televizorių ir kompiuterių
(22) 2012-12-11 19
Atsinaujinanti energetika yra nepagrįsta nei moksliniu, nei ekonominiu požiūriu, tačiau ji labai naudinga politinėms partijoms kaip pinigų plovimo schema, mano Jungtinės Karalystės antižaliasis politikas, apžvalgininkas, vikontas Christopheris Moncktonas Lietuvoje viešėjęs Laisvosios rinkos instituto kvietimu.
(2) 2012-12-10 2
Kalifornijos universiteto Deivise (University of California – Davis) chemikai, naudodamiesi japonų sinchrotronu, ištyrė fermentus, kurie galėtų padėti išspręsti ekologiškumo principais besiremiančiai, arba „žaliajai“, ekonomikai svarbų patikimų energijos šaltinių klausimą. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale Angewandte Chemie.
(13) 2012-12-09 16
OPEC narys Kataras ruošiasi skelbti konkursą dėl 1800 MW saulės jėgainės statybos 2014 metais, kainuosiančios apie 10-20 milijardų dolerių. Kadangi ši šalis pirmauja pasaulyje pagal vienam gyventojui tenkantį išmetamo į atmosferą anglies dvideginio kiekį, tokiais planais ji tikisi padidinti savo indėlį į atsinaujinančios energijos gamybą.
(0) 2012-12-09 16
Šiuo metu gaminami vandenilio kuro elementai yra gana brangūs. Taip yra iš dalies dėl to, kad cheminėms reakcijoms, kurių metu kuriama elektros srovė, spartinti naudojama platina. Tačiau naujasis metodas, apie kurį skelbiama žurnale Science, leistų gerokai sumažinti kuro elementuose naudojamos platinos kiekį, tuo pačiu atpigintų ir pačių kuro elementų gamybą.
(4) 2012-12-08 19
Pirmą kartą mokslininkams pavyko sukurti optinį silicio pluoštą, pasižymintį saulės elementų savybėmis, kurio dydį jau galima matuoti metrais. Šis išradimas atveria galimybes silicio saulės elementus gaminti kaip lankstų, norimą formą galintį įgyti audeklą.
(12) 2012-12-07 17
Vėjo turbinos menčių skleidžiamas triukšmas, galimybė sužeisti pro šalį skrendančius paukščius ir net pati vėjo jėgainių išvaizda – tai buvo priežastys, dėl kurių New York’o dizaino įmonė nusprendė sukurti visiškai kitokią elektros energiją generuojančios sistemos koncepciją. Kaip teigia patys kūrėjai, jų vėjo jėgainės primena plonas kačių uodegas, kurioms banguojant yra gaminama elektros energija.
(3) 2012-12-04 8
Europos Sąjungos valstybės susitarė ateityje palaipsniui nutraukti subsidijas naujiems atsinaujinančios energijos projektams. Vis dėlto šis siūlymas nėra teisiškai įpareigojantis ir kiekviena valstybė galės pati apsispręsti, kaip elgtis. Lietuvoje pastaraisiais metais ypač jaučiamas rinką iškreipiantis saulės energetikos bumas, kurį paskatino finansinė valstybės parama.
(0) 2012-12-04 8
Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ kasmet rengia Lietuvos energetikos sistemos 330–110 kV tinklų plėtros planą dešimčiai metų priekį. Šįmet bendrovė tokį planą pirmą kartą susitikimuose su Lietuvos gyventojais pristato ir komentuoja viešai. Siekdami, kad visuomenė geriau suprastų energetikos sektoriuje vykstančius procesus, „Litgrid“ specialistai įvairiuose šalies miestuose pradėjo organizuoti atvirus seminarus „Žvilgsnis į ateities energetiką
(0) 2012-12-03 17
Veiklą pradeda Lietuvos verslininkus ir mokslininkus vienijantis Vėjo ir saulės transporto aljansas. Jo tikslas – įgyvendinti atsinaujinančia vėjo energija varomo viešojo miesto transporto idėją.
(4) 2012-11-28 19
Branduolinės auros gaubiamos Los Alamoso laboratorijos mokslininkai paskelbė sukūrę pirmąjį kosminėms kelionėms skirtą branduolinį reaktorių.
(4) 2012-11-28 17
Dėl dviračių pakvaišusių Nyderlandų mokslininkai sugalvojo naują būdą, kaip šaltais žiemos mėnesiais į gatves išvilioti daugiau dviratininkų, o taip pat sumažinti patiriamų sužalojimų skaičių. Jie pasiūlė tiesti šildomus dviračių takus.
(1) 2012-11-27 26
Latvija ir Estija mažiau priklausomos nuo Rusijos nei Lietuva, kadangi sugeba daugiau elektros energijos pasigaminti patys, todėl šių šalių dalyvavimas Visagino atominės elektrinės (VAE) projekte yra daugiau iš solidarumo tarp Baltijos šalių, o ne ekonominės naudos. Taip teigia Latvijos viešosios politikos centro „Providus“ energetikos ekspertas Reinis Aboltinis.