Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Energija ir energetika

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-09-26 0
Nesiliaujančios diskusijos dėl šokinėjančių elektros kainų tik dar labiau sustiprėja artėjam šaltajam metų laikui. Taigi, nuo ko priklauso tokie elektros kainų šuoliai ir ko galime tikėtis laukdami ateinančios žiemos?
(0) 2012-09-25 0
Japonija nenusprendė iki 2040-ųjų visiškai atsisakyti atominių elektrinių, sako Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos Natūraliųjų išteklių ir energijos agentūros direktoriaus pavaduotojas energetikos politikos klausimams Toshihiko Fujii.
(5) 2012-09-24 1
Vėjo energetikos projektų plėtotojai negali jų įgyvendinti, nes Vyriausybė ir jos įgaliotos institucijos iki šiol neparengė tam reikalingų teisės aktų. Naujų vėjo jėgainių parkų plėtotojai dėl fiksuotos supirkimo kainos ir kvotos turės varžytis aukcionuose.
(0) 2012-09-21 2
Juoduoju auksu vadinama nafta pradėjo formuotis prieš milijonus metų. Seniausi gyvi organizmai, iš kurių ilgainiui susiformavo nafta, gyveno prieš 650 mln. metų.
(4) 2012-09-20 0
Mokyklų teritorijose esantys bankomatai – jau nebe naujiena. Visgi „Green School“ („Žalioji mokykla“), esanti Indonezijos Balio saloje, išsiskiria iš kitų, nes savo mokyklos miestelyje turi saulės energiją naudojantį bankomatą.
(6) 2012-09-19 5
Korporacija „Toshiba Corp“ kartu su „Toshiba Lighting and Technology Corp“ paskelbė sukūrusios didelės talpos akumuliatorius, skirtus namų ūkiams. Tikimasi, jog 6,6 kWh talpos ličio jonų baterija stipriai paskatins atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą. Be to, pirkėjai galės efektyviai išnaudoti pigesnės naktinės energijos tarifus.
(4) 2012-09-14 0
Kartais tenka girdėti nuomonių, kad biokuras yra taršus kuras, tačiau biokuro deginimas niekaip negali padidinti anglies dioksido koncentracijos atmosferoje, kadangi anglies apytakos rate dalyvauja dabartinė anglis, o ne fosilinė, kažkada užkonservuota giliai po žeme.
(3) 2012-09-13 0
SGD laivui-saugyklai su dujinimo įrenginiu gaminamos technologinės vidaus sistemos šiuo metu yra intensyviai testuojamos, kadangi joms keliami aukščiausi saugumo reikalavimai.
(4) 2012-09-13 0
Rusija planuoja sunaikinti tūkstančius branduolinių galvučių, o juose esantį plutonį perkelti į naujai statomas branduolines jėgaines. Kaip rašo „Der Spiegel“, po metų naujasis reaktorius jau turėtų veikti, tačiau politikų noras viską padaryti kuo greičiau bei jautrios aušinimo sistemos projektą daro rizikingą.
(3) 2012-09-12 0
Išradimai nebūtinai turi būti sudėtingi – tai dar kartą įrodė dizaineris Gabrielius Diamanti, sukūręs orkaitę, skirtą sūriam vandeniui gėlinti. Ją pavadino „Elio domestico“ – saule namuose. Ji skirta naudoti tokiose vietose, kur trūksta švaraus geriamojo vandens, o jo konstrukcija tokia paprasta, kad tokią orkaitę galima nesunkiai pasigaminti patiems, naudojant nebrangias ir lengvai prieinamas medžiagas.
(5) 2012-09-10 0
Šilutiškiai, klaipėdiečiai, raseiniškiai ir kiti Klaipėdos regiono gyventojai turi ne tik stipriausią Lietuvoje vėją, tačiau ir geoterminę anomaliją po savo kojomis. Būtent šioje Lietuvos vietoje dėl nežinomų priežasčių kilometro ir daugiau gylyje plyti karštu vandeniu įmirkusios uolienos. Todėl netoli Klaipėdos stovi vienintelė Lietuvos geoterminė jėgainė, tiekianti šio miesto gyventojams iki 40 proc. šilumos žiemos sezono metu. Jos vadovai įsitikinę, jog geo...
(64) 2012-09-07 0
Artėjant referendumui dėl Visagino atominės elektrinės statybų, jo iniciatorius Vidmantas Žiemelis komentare naujienų portale 15min. pateikė, mūsų nuomone, netikslios informacijos dėl naujosios jėgainės. Pasisakydami už dialogą ir kuo išsamesnį visuomenės informavimą, laikomės nuomonės, jog viešoji diskusija turėtų vykti korektiškai, pasitelkiant racionalius ir pagrįstus argumentus.
(3) 2012-09-07 0
Estiško dyzelinio kuro, gaminamo iš skalūno dujų, ateičiai iškilo grėsmė dėl griežtų anglies dvideginio normų, kurias yra nustatęs Europos klimato direktoratas, skelbia DELFI.ee.
(1) 2012-09-04 0
Interneto portalas Phys.org, cituodamas leidinyje „Advanced Materials“ pasirodžiusią publikaciją, papasakojo apie naują kompanijos „LG Chem“ specialistų kūrinį. Šiems pavyko sukurti lanksčias ličio jonų baterijas, kurios savo išore niekuo nesiskiria nuo įprastų elektros kabelių. Teigiama, jog tokie maitinimo šaltiniai galėtų būti integruoti į audinius, drabužių elementus ir aksesuarus.
(4) 2012-09-04 0
Tiek fotovoltiniai elementai, tiek ir Saulės energijos koncentravimo technologijos yra nuolat tobulinamos, o ypač pastaruosius keliolika metų, vis didėjant aplinkos neteršiančios energijos generavimo poreikiams.