Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos

Irane pirmosios atominės jėgainės fizinis paleidimas bus pradėtas rugpjūčio 21 dieną

2010-08-16 (11) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Irano pirmosios atominės jėgainės, kurią Rusijos specialistai pastatė pietiniame Bušehro mieste, oficialus fizinis paleidimas bus pradėtas rugpjūčio 21 dieną, penktadienį pranešė Rusijos atominės agentūros atstovas.

„Rosatom“ atstovas Sergejus Novikovas pažymėjo, kad branduolinio kuro krova į reaktorių pirmojoje šiitiškos respublikos atominėje elektrinėje bus esminis žingsnis jos paleidimo link, tačiau rugpjūčio 21 dieną paties reaktoriaus įjungti dar neplanuojama.

„Kuras bus įkrautas rugpjūčio 21 dieną, ir nuo šios akimirkos Bušehro (jėgainė) bus laikoma branduoliniu objektu, – sakė jis. – Tai bus (reaktoriaus) fizinis paleidimas“.

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas kovo 18 dieną pareiškė, kad Bušehro elektrinę planuojama paleisti šių metų vasarą.

Rusija pradėjo statyti branduolinę jėgainę nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio vidurio, tačiau šis procesas strigo dėl daugelio atidėliojamų ir problemų. Maskvos dalyvavimas šiame projekte vertinamas prieštaringai. Tarptautinė bendruomenė įtaria, kad Irano vykdoma branduolinė programa tėra priedanga atominių ginklų siekiančiam pasigaminti Teheranui.

Pastaraisiais mėnesiais Maskvos ir Teherano santykiai kiek atšalo, kai Rusija sugriežtino savo poziciją dėl Irano branduolinės programos, tačiau V.Putinas patvirtino, kad planai dėl Bušehro jėgainės paleidimo nepasikeitė.

Bušehro atominės jėgainės fizinio paleidimo pradžios ceremonijoje dalyvaus Rusijos atominės energijos agentūros „Rosatom“ vadovas Sergejus Kirijenka ir Irano atominės energijos organizacijos vadovas Ali Akbaras Salehi.

Bušehro atominė jėgainė yra viename karščiausių Irano rajonų, Persijos įlankos pakrantėje. Ją dar praėjusio šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje pradėjo statyti Vokietijos koncernas „Kraftwerk Union AG“ („Siemens“), bet po Irano revoliucijos generalinis rangovas projekto atsisakė.

Dešimtajame dešimtmetyje į jėgainės statybą įsijungė Rusijos uždaroji akcinė bendrovė „Atomstrojeksport“. Užsakovui pageidaujant į statybą, atliktą pagal Vokietijos projektą, buvo integruoti Rusijos įrenginiai.

Stoties paleidimo terminai ne kartą buvo atidėti. Iš pradžių buvo planuota jėgainės fizinį paleidimą pradėti 2007 metų rugsėjyje, o energetinį paleidimą – 2007 metų lapkrityje, bet 2006 metų pabaigoje kilo rimtų problemų Iranui dėl projekto finansavimo.

Vien šiems sunkumams sureguliuoti buvo sugaišta daugiau nei vieneri metai. Be to, kai kurie įrenginių tiekėjai iš trečiųjų šalių atsisakė dalyvauti projekte, tad vėl reikėjo laiko alternatyviniams variantams surasti.

Pirmoji kuro Bušehros atominei jėgainei siunta buvo atgabenta į Iraną 2008 metais. Ją užantspaudavo TATENA ir šiuo metu ji laikoma aikštelėje. Panaudotas reaktoriuje kuras bus grąžintas į Rusiją.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (11)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
30(8)
22(5)
22(5)
12(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
64(0)
52(0)
52(0)
Mėnesio
149(36)
118(14)
103(8)
97(7)