Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Neatsinaujinanti energetika (Energija ir energetika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2008-12-16 0
Nesenai mes publikavome interviu su UAB "Saulės Energija" direktoriumi doc. dr. Edmundu Žilinsku. Tuomet pašnekovas gana išsamiai komentavo energetikos situaciją tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Kaip priedą prie interviu jis pateikė savo parengtas ES Komisijos Energijos ir Transporto direktorato ataskaitų santraukas apie aplinkos užterštumą ir su tuo susijusias energetikos problemas. Dabar publikuojame vieną iš šių santraukų – energetikos iššūkiai ir aplinkos tar...
(14) 2008-12-04 0
Kuomet dauguma šalių veržiasi savo diržus, palei Persijos įlanka esančios arabų monarchijos susiduria su kitokia problema: ką daryti su 4,7-8,8 trilijonais dolerių, kuriuos, kaip tikimasi, iki 2020 m. atneš naftos pardavimai (apskaičiavimai remiasi 50 – 100 dolerių už barelį naftos kaina).
(4) 2008-11-24 0
Kinija per artimiausius dvejus metus numačiusi uždaryti 6 tūkst. avarinės būklės anglies kasyklų, praneša dienraštis "The Guardian".
(0) 2008-11-18 1
Pagal turimas dujų atsargas Rusija užima pirmą vietą pasaulyje, Iranas – antrą, o Kataras – trečią. Tai, kad didžiausius dujų rezervus turinčios šalys akcentavo siekį bendradarbiauti dujų eksporto srityje, reiškia, kad galbūt pasaulyje kuriasi „dujų OPEC“ – organizacija, vienijanti stambiausius dujų gamintojus ir eksportuotojus. Kol kas neaišku, kiek artimi bus pagrindinių dujų tiekėjų ryšiai ir ar tikrai galima kalbėti apie monopoliją. Tuo labiau, kad Irano...
(11) 2008-11-13 0
Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) duomenimis, Lietuva turi nemažų dujų išteklių molingose uolienose.
(42) 2008-11-11 0
Mes jau ne kartą rašėme apie JAV sukurtą 30 proc. pigesnę ir, teigiama, patikimesnę alternatyvą komerciniams branduoliniams reaktoriams. Tai nedideli reaktoriai, kurių masinė gamyba bus pradėta per artimiausius 5 metus, o svarbiausia, pirmuosius užsakymus jau pateikė Čekija, Rumunija ir kitos šalys.
(4) 2008-11-05 0
Biologai pranešė, kad grybelis, gyvenantis Patagonijos atogražų miškuose natūraliai gamina angliavandenilių mišinį, kuris labai panašus į dyzelinį kurą.
(16) 2008-11-02 3
„Atomas“, „atomo branduolys“... nuo kada žmonės žino šiuos žodžius ir ką iš tikrųjų jie reiškia? Jų atsiradimo istorija labai ilga ir paini, ji prasideda maždaug 450 metų prieš Kristų. Pirmasis pasaulyje branduolinis reaktorius atsirado Čikagos universiteto sporto salėje. Didelių energijos kiekių gavimas vykstant branduolinėms reakcijoms pirmiausia buvo panaudotas kariniams reikalams.
(6) 2008-10-28 0
Gamtosaugos organizacija „Greenpeace“ ir Europos atsinaujinančių energijos išteklių taryba pirmadienį paskelbė savo atlikto tyrimo rezultatus.
(7) 2008-10-21 0
Italijos mokslininkai pranešė sukūrę naują technologinį procesą, kuris pašalins pagrindines kliūtis vadinamosios akmens anglies gazifikacijos būdu gaminti sintetinius degalus, tinkamus lengviesiems automobiliams ir sunkvežimiams. Tyrimo rezultatai bus paskelbti lapkričio mėn. 19 d. žurnalo „Energy&Fuels“ numeryje.
(3) 2008-10-17 0
JAV Kalifornijos valstijoje įsikūrusi kompanija Carbon Sciences paskelbė apie sėkmingų tyrimų eigą ir tikina, jog ateityje jų pasiūlyta technologija sukels perversmą dabartinėje energetikoje ir leis sumažinti aplinkos taršą. Pasak kompanijos atstovų, jiems pavyko sukurti pakankamai efektyvų procesą, kaip anglies dioksidą paversti į įvairų angliavandenilių kurą.
(12) 2008-10-06 3
Britų mokslininkai pradeda eksperimentinio termobranduolinės sintezės reaktoriaus, kuris turėtų atverti kelią revoliuciją energetikos srityje sukelsiančioms komercinėms tokio tipo jėgainėms, kūrimo programą.
(16) 2008-09-26 0
Kompanija "Hyperion Power" savo planus sukurti ir pardavinėti kompaktiškus portabilius branduolinius reaktorius pirmą kartą paskelbė praėjusiais metais, tačiau dauguma žmonių į juos numojo ranka kaip į mokslinę fantastiką. Nepriklausomai nuo to, kiek tai išties realu, pati kompanija atrodo rimtai pasiruošusi šį projektą paversti realybe. "Hyperion Power" vadovas John'as Deal'as atskleidė, jog jie nusiteikę savo pirmuosius masinei rinkai skirtus produktus pristatyti 2013 me...
(26) 2008-09-22 0
Anksčiau tai buvo vienas labiausiai užterštų Vokietijos miestų, kuriame didžiausia teršalų dalis buvo išmetama deginant anglį. Tačiau jei pasitvirtins naujai pastatytos testinės jėgainės nauda, Sprembergo miestas Rytų Vokietijoje gali tapti ta vieta, kur bus pradėta ilgai laukta "švarios anglies" revoliucija.
(2) 2008-09-17 0
Dauguma žmonių metaną žino kaip vieną iš gamtinių dujų komponentų. Tačiau Didžiosios Britanijos chemikai sukūrė būda, kaip šias dujas paversti kieta medžiaga, panašia į granuliuotą cukrų, ir kuri gali būti nesudėtingai saugoma ir transportuojama. Kuo tai naudinga?