Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Neatsinaujinanti energetika (Energija ir energetika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2010-12-31 0
AB „Klaipėdos nafta“, kuriai pavesta įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą Klaipėdoje, šiandien paskelbė tarptautinį konkursą terminalo projekto parengimo ir įgyvendinimo patarėjui išrinkti.
(19) 2010-12-20 0
Kalbos apie atominę energetiką apskritai Lietuvoje ne tokios aktyvios, kaip kalbos apie planuojamą statyti naująją atominę elektrinę. Pateikiame šalies ir užsienio žaliųjų organizacijų aktyvistų nuomones bei pasvarstymus, kurie skamba kaip alternatyva vyraujančiai pozicijai.
(0) 2010-12-16 0
Baltijos jūros dugnu dujotiekį tiesianti kompanija „Nord Stream AG“, neseniai bankams išplatinusi kvietimą teikti pasiūlymus antrojo projekto etapo finansavimui, šiandien patvirtino, kad pasirašė įsipareigojimų susitarimus su 24 bankais.
(21) 2010-12-16 0
Ar Europa pajėgi išsivaduoti iš priklausomybės nuo naftos ir kokios priemonės leis užsitikrinti ateitį be „juodojo aukso”? Europos Parlamente surengtoje 9-ojoje kasmetėje Mokslinių technologijų vertinimo tarnybos (STOA) paskaitoje pažvelgta į elektrinių mašinų ir metanolio teikiamas galimybes bei galimą sieros dalelių purškimo į atmosferą siekiant sumažinti klimato atšilimą panaudojimą.
(35) 2010-12-10 0
Niekam ne paslaptis, jog Kinija lipa ant kulnų tiek JAV, tiek Vakarams vos ne visose srityse, pradedant infrastruktūra, baigiant investicijomis į technologijas. Naujienų apie tai, kas konkrečiai yra daroma šioje valstybėje, nėra gausu, tačiau praėjusią savaitę paviešinti JAV ambasados Kinijoje dokumentai mini įdomių dalykų, tokių kaip termobranduolinė sintezė ar kvantinė teleportacija.
(9) 2010-12-06 0
Irano atominė elektrinė jau tapo faktu: spalio 26 dieną reaktoriai pradėti pildyti branduoliniu kuru, o elektros energija turi būti pradėta gaminti 2011 metų pradžioje, tačiau vis netyla kalbos dėl tikrosios šios elektrinės paskirties ir galimos grėsmės tarptautiniam saugumui. Kodėl ir kokiems tikslams Iranui iš tiesų reikalinga atominė elektrinė? Kokią naudą šaliai ir kokią grėsmę pasauliui ji žada?
(53) 2010-12-01 0
Jongbjono branduoliniame centre įjungta „tūkstančiai centrifugų“, kurios sodrina uraną, antradienį paskelbė Šiaurės Korėjos televizija.
(8) 2010-11-26 0
Tuo metu, kai Lietuvoje vyksta intensyvūs ir pusiau slapti naujos atominės elektrinės kūrimo darbai, pasaulyje intensyviai dirbama kuriant naujos rūšies energijos šaltinius. Atominių reaktoriuose naudojama sunkiųjų cheminių elementų branduolių skilimo energija, o termobranduoliniame reaktoriuje yra bandoma panaudoti lengvųjų elementų branduolių sintezės metu išsiskiriančią energiją. Tokia reakcija jau keli milijardai metų vyksta Saulėje, todėl šiuos eksperimentus gal...
(8) 2010-11-19 0
„Greenpeace“ padavė ieškinį teismui, kuriame reikalauja, kad Didžioji Britanija nebegręžtų giliavandenių gręžinių Šetlando salų pakrantėse.
(7) 2010-11-17 0
Baltijos jūros dujotiekio „Nord Stream“ tiesimas įpusėjo – jūros dugne jau paklota daugiau nei pusė pirmojo ir dviejų lygiagrečių 1224 km vamzdynų. Projektas vyksta tiksliai pagal suplanuotą grafiką – 2011 metų pabaigoje iš Rusijos į Europos Sąjungą šiuo pirmuoju vamzdžiu jau bus pradėtos tiekti dujos.
(0) 2010-11-12 0
Atlikti išsamūs, daugiau nei dvejus metus trukę naujos Visagino atominės elektrinės (AE) statybos aikštelių tyrimai parodė, kad aikšteles kerta įsirėžę palaidoti upių slėniai (paleoįrėžiai), tačiau nėra nei vieno tektoninio lūžio.
(4) 2010-11-12 0
Londono priemiestyje netrukus turėtų atsidaryti pirmoji Europoje gamykla, perdirbsianti plastmasę į dyzelinį kurą, praneša dienraštis „Telegraph“.
(7) 2010-11-10 7
Gana neseniai pasirodė naujienų, kad JAV pradėjo sparčiai vystyti skalūnų dujų gavybą, ir tai padėjo šiai šaliai atsisakyti nemažos gamtinių dujų importo dalies, taigi ir padidinti energetinę nepriklausomybę.
(0) 2010-10-18 0
Rusija ir Venesuela penktadienį, kai Maskvoje lankėsi prezidentas Hugo Chavezas, susitarė, kad rusų specialistai statys ir eksploatuos pirmąją Venesueloje atominę elektrinę.
(39) 2010-10-02 0
Keturios didelės energetikos bendrovės pamažu nutraukia savo darbą Irano rinkoje, vykdydamos ekonomines sankcijas, kurias Vašingtonas įvedė Teheranui, pranešė JAV valstybės departamento atstovas. Toks įvykių posūkis yra tiesiogiai susijęs su Irano nenoru nutraukti šalyje vykdomą branduolinių tyrimų programą.