Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Neatsinaujinanti energetika (Energija ir energetika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2011-12-27 0
Afganistano vyriausybė sutiko pasirašyti stambią naftos sutartį su Kinijos valstybine korporacija „China National Petroleum Corporation“ (CNPC), skelbia AFP, remdamasi Afganistano prezidento Hamido Karzajaus pranešimu. CNPC pateikė naudingiausią pasiūlymą konkurse, kuriame pirmą kartą per pastaruosius dešimt metų šalis parduoda telkinį.
(6) 2011-12-23 0
Penktadienį Vyriausybės rūmuose pasirašytas susitarimas dėl esminių Visagino AE Koncesijos sutarties sąlygų. Susitarimą pasirašė Koncesijos konkurso komisijos pirmininkas, energetikos viceministras Žygimantas Vaičiūnas ir strateginio investuotojo kompanijos „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu.
(44) 2011-12-20 0
Akademikas Jurgis Vilemas mano, kad iš Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto pasitraukę lenkai tiksliai susiskaičiavo ne mūsų atominio projekto komercinę naudą, o žalą, Beje, akademikas buvo prognozavęs, kad Lenkija pirmoji pasitrauks iš projekto.
(2) 2011-12-15 0
Lietuvos Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūra (RATA) teigia, kad švedų suprojektuotas giluminis kapinynas – geriausias iki šiol pasiūlytas sprendimas. Bet Švedijoje dėl jo vyksta diskusijos. Lietuvos radijo kalbinto geologo teigimu, regione statomų branduolinių atliekų kapinynų iniciatoriai remiasi klaidinga prielaida, kad kapinynas bus žemo seisminio aktyvumo vietoje, o geologinė situacija nesikeis ateinančius 100 tūkst. metų.
(21) 2011-12-14 0
Praėjusį penktadienį Lenkijos kompanija PGE paskelbė, kad stabdo dalyvavimą Visagino atominės elektrinės (VAE) projekte, atsižvelgusi į „sąlygas, kurios dabartiniame etape mums atrodo nepriimtinos, taip pat atsižvelgdama į kitus svarbius mūsų projektus“.
(23) 2011-12-14 0
Arkties ledynus tiriantys rusų mokslininkai paskelbė, kad besitraukiantis ledas „išlaisvina“ beprecedentį kiekį metano dujų. Metanas apie 20 kartų labiau stiprina „šiltnamio“ efektą, nei anglies dvideginis. Mokslininkų teigimu, tokio didžiulio metano kiekio išskyrimas nebuvo užfiksuotas per 20 metų nuo tyrimų pradžios.
(24) 2011-12-13 0
Mokslininkas iš Italijos Andrea Rossi, tvirtinantis, kad išrado pirmąjį pasaulyje šaltosios termobranduolinės energijos reaktorių, praėjusią savaitę apsilankė Masačūsetso valstijojej JAV bei susitiko su valstijos senatoriumi ir keliais mokslininkais, su kuriais aptarė galimybę šioje valstijoje gaminti šaltosios termobranduolinės sintezės reaktorius, rašo lifeslittlemysteries.com.
(11) 2011-12-12 0
„Nėra lengva, tačiau tenka pripažinti karčią tiesą – aplinkosaugos judėjimas, kuriam aš priklausau, planetos gyvybinei pusiausvyrai padarė daugiau žalos, nei visi tie, kurie neigia klimato pasikeitimus“, – Didžiosios Britanijos dienraštyje „The Guardian“ teigė aplinkosaugininkas George Monbiot.
(15) 2011-12-09 0
Pasaulio energetikos taryba (PET) Katare vykusiame kongrese pristatė studiją apie numatomus pasaulio energijos poreikius 2050 m. Tyrimas pirmiausia buvo orientuotas į transporto sektoriaus tendencijas. Tyrimą atliko 54 ekspertai iš 29-ių pasaulio valstybių.
(45) 2011-12-08 0
Nauja atominė elektrinė Lietuvai yra vienintelė reali alternatyva esminėms energetikos problemoms spręsti – sukurti šalyje bazinės, pastoviai gaminamos elektros energijos gamybos pajėgumus ir garantuoti apsirūpinimo energija saugumą.
(4) 2011-12-07 0
Skalūnų dujų gavybos plėtra suteiks galimybę Jungtinėms Valstijoms sukurti 870 tūkst. darbo vietų per artimiausius ketverius metus. Tokius duomenis skelbia "IHS Global Insight" tyrimas.
(11) 2011-12-06 0
Iš devynių Baltijos jūros regiono valstybių branduolinės energetikos projektus dėl įvairių geopolitinių bei ekonominių priežasčių tęsia septynios šalys, tarp jų ir Lietuva su regioniniais partneriais. Taigi mūsų regionas išliks naujos kartos branduolinės energetikos vystymo erdvė. Todėl itin svarbu, kad branduolinę energetiką vystančios šalys ne tik deklaruotų, bet iš tikrųjų užtikrintų savo branduolinės energetikos saugumą.
(14) 2011-12-02 0
Milijonai apleistų iškastinio kuro gręžinių gali būti pritaikomi švarios, mažai anglies dvideginio išskiriančios geoterminės energijos gavybai
(6) 2011-11-30 0
Visuomenėje yra apstu prieštaringos informacijos apie energetiką, o gyventojai, užuot domėjęsi, kas vyksta energetikoje, linkę tikėti įvairiais gandais ir mitais. Ypač daug nepagrįstų mitų yra susiję su branduoline energetika.
(0) 2011-11-28 0
Lenkijos pirmoji atominė jėgainė, kurią planuojama pastatyti iki 2020 metų, iškils Baltijos pajūryje, penktadienį paskelbė energetikos konsorciumas PGE.