Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Pasaulinė energijos paklausa (Energija ir energetika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(22) 2018-10-22 39
„Pasaulinė naftos paklausa per ateinančius penkerius metus pasieks dar neregėtas aukštumas ir šio proceso nesustabdys net auganti elektromobilių paklausa“ – teigiama naujausioje „Opec“ ataskaitoje.
(1) 2018-06-28 10
Naujausia tyrėjų studija rodo, kad mažėjančios atsinaujinančių energijos išteklių kainos ir sparčiai didėjančios investicijos į mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias technologijas, iškastinio kuro pramonę, kurioje yra sukaupta trilijonai dolerių kapitalo, gali palikti energetiniame užribyje ir sukelti naują pasaulinę finansų krizę. Atsižvelgiant į dabartines pasaulines investicijas ir mažai anglies dioksido sukuriančių technologijų ekonominius pranašumas yra labai tikėtina, kad iki 2035 metų matysime staigų iškastinio kuro poreikio mažėjimą.
(11) 2017-11-27 5
<em>Naujajai žmonijos pasijai reikia vis daugiau elektros energijos. Ir panaudojami ji itin neefektyviai</em>
(0) 2016-11-09 6
Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ prognozuoja, kad per ateinančius keturis dešimtmečius elektros energijos poreikis pasaulyje išaugs du kartus.
(18) 2015-12-29 14
Jungtinės Amerikos Valstijos panaikino keturiasdešimt metų trukusį naftos eksporto draudimą. Amerika eksportuos ne tik naftą, bet netrukus turėtų pradėti eksportuoti ir suskystintas gamtines dujas. Kaip tai paveiks pasaulio ekonomiką ir Lietuvos energetikos išlaidas?
(38) 2015-10-18 18
Europos Sąjungoje bus energijos deficitas, todėl reikėtų statyti atominę elektrinę. Be to, reikėtų siekti, kad Visagino atominė elektrinė (VAE) taptų strateginiu Europos Sąjungos projektu, žurnalistams Briuselyje sakė europarlamentaras Zigmantas Balčytis.
(0) 2014-05-05 2
Prireiks dešimtmečių, kol iki galo perprasime neseniai atrastą Higso bozoną, sukursime geriausius vaistus nuo vėžio ir aprūpinsime planetą švaria, pigia ir beveik begaline energija. Bet iki tol teks atremti nuolatinę trumparegių tamsuolių ir beraščių, kurių lūpose kartojamas naujas „sąmokslas“, priešpriešą. Esą mokslininkai nori iššvaistyti milijardus mokesčių mokėtojų pinigų niekur nevedantiems tuneliams ir dešimtmečius trunkantiems nerezultatyviems tyrimams.
(21) 2014-04-06 2
Pastaruosius keturis dešimtmečius visų JAV lyderių – nuo Richardo Nixono iki Baracko Obamos – šventasis Gralis buvo energetinė nepriklausomybė. Skalūnų dujos ir nafta, šią svajonę gali netrukus išpildyti. Ir tai turės didžiulių pasekmių visame pasaulyje, rašo BBC.
(0) 2014-03-19 0
Kryme šiuo metu vyksta parodomasis Ukrainos karinių objektų užėmimas – skelbiama, jog Rusijos kariai naudoja ir šaunamuosius ginklus, vienas karys nušautas.Vakarų palaikomas Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas antradienį pareiškė, kad jo šalies konfliktas su Rusija pereina į „karinę stadiją“.
(6) 2014-02-03 0
Naujas tyrimas liudija, kad elektros energijos, kuri yra šiuolaikinės civilizacijos technologijų pagrindas, tiekimo pertrūkiai visame pasaulyje taps reguliarūs, ilgesniam ar trumpesniam laikui be elektros likusių regionų ar net ištisų valstybių skaičius vis didės, o elektros energijos trūkumas bus vis didesnis.
(5) 2013-05-17 0
Greitesnis nei buvo tikėtasi JAV skalūninių dujų atsargų didėjimas keičia rinkos pasiskirstymą tarp senų ir naujų gamintojų. Per ateinančius penkerius metus JAV bus priskaičiuojamas penktadalis visų naftos išteklių - šalis iš didžiausios pasaulio naftos importuotojos taps eksportuotoja, teigia Tarptautinė energetikos agentūra (IEA).
(21) 2013-01-29 0
Pigesnė energija ir kelias į energetinę nepriklausomybę – taip apie skalūnų dujas kalba šalininkai, tačiau susiduria su skeptikų abejonėmis. Lietuvoje dar tik rengiamasi žvalgyti skalūnų dujų klodus, o gyventojai jau surado rėmėjų Seime ir Aplinkos komitetas šią savaitę prakalbo apie galimybę stabdyti žvalgybos konkursą.
(6) 2013-01-11 0
Kinija pernai išliko didžiausia energijos gamintoja pasaulyje, praneša „China Daily“. Tokią informaciją paskelbė Kinijos valdžios institucijos.
(5) 2012-12-13 16
Besitęsiant ginčams, ar Lietuva turėtų toliau grįsti branduolinės energetikos ar atsinaujinančių išteklių energetikos kelią, mokslininkai ir toliau diskutuoja apie atominės energetikos naudą ir energetikos sektoriaus perspektyvas. Lietuvos mokslų akademijoje vykusioje diskusijoje „Fizikinės energetikos problemos ir ateities energetika“ fizikas Juozas Vidmantis Vaitkus ragino, planuojant energetinę šalies ateitį, neužmiršti ir mažėjančio deguonies kiekio pasaulyje.
(1) 2012-06-29 0
Natūralu, kad geopolitiniams interesams atstovauti kariuomenės nebereikia - jos funkciją perėmė pajėgumai energetikos srityje, mano Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis.