Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Šiluminės elektrinės (Energija ir energetika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2021-08-04 2
Branduolinės jėgainės iš tikrųjų yra pakankamai ekologiškos - į aplinką jos neišskiria anglies dvideginio (na, bent jau ne dideliais kiekiais) ar kitų žinomų teršalų. Tačiau šis tas iš aušinimo bokštų visgi kyla ir Masačusetso technologijos instituto mokslininkai sugalvojo, kaip surinkti šias emisijas.
(0) 2020-09-12 3
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kurias skiriamas finansavimas kogeneracijos projektams Jonavoje, Vilniuje, Visagine bei Alytuje. Visiems šiems projektams skirta suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų ir prisideda prie Ateities ekonomikos DNR plano skatinimo.
(0) 2019-09-18 16
Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – kamino, dar vadinamu skruberiu, transportavimą Alytaus bendrovei „Traidenis“ teko atidėti kelioms paroms. Pradėjus krovimo procesą ir įvertinus prastas oro sąlygas, išaiškėjo, jog tam, kad specialus įrenginys būtų pakrautas saugiai ir būtų išlaikytos visos keliamos specialiosios techninės sąlygos, reikalingas papildomas laikas.
(0) 2019-09-13 7
Viena technologiškai moderniausių gamybinių įmonių Lietuvoje, „Traidenis“, įgyvendino didelio efektyvumo aplinkosauginį ir itin aukštos kvalifikacijos reikalaujantį projektą Lietuvoje – suprojektavo ir pagamino drėgnam dūmų valymui skirtą įrenginį – skruberį. Įrenginys bus dalis plačios apimties Kauno kogeneracinėje jėgainėje numatytų įdiegti valymo technologijų.
(8) 2016-06-01 82
„General Electric“ (GE) paskelbė, jog sukūrė stalo dydžio turbinos prototipą, kuris naudodamas superkritinį anglies dvideginį gali elektros energija aprūpinti daugiau nei 10 tūkst. namų.
(6) 2016-04-28 14
Atomines jėgaines dauguma žmonių įsivaizduoja panašiai, kaip rodoma animaciniame seriale „Simpsonai“: Springfilde apstu įspėjamųjų ženklų apie radioaktyvumą, o pono Degėlos atominės elektrinės darbuotojai kartais netgi švyti. Taigi daugybei žmonių atrodo, kad atominė energetika neatskiriama nuo skaisčiai žalios spalvos švytėjimo ir radioaktyvumo, kuris sukelia mutacijas.
(4) 2016-01-10 8
Tarša miestuose pirmomis metų dienomis verčia dairytis į kaminus. Individualių namų gyvenvietėse vakarais nesunku užuosti, ką degina gyventojai. Lietuvoje smarkiai padidėjo nedidelių elektrinių, iš kurių kyšo neaukšti kaminai. Ar jie taip pat smarkiai teršia orą?
(3) 2015-10-15 21
Vis dar eksperimentinėje stadijoje esantys termobranduoliniai reaktoriai ateityje elektros energijos gamybai turėtų pakinkyti tas pačias reakcijas, kurios vyksta Saulėje – ir jeigu eksperimentai bus teisingi, Žemėje galėsime pasigaminti bemaž neribotą kiekį energijos, rašo techinsider.io.
(1) 2015-04-03 11
<em>Burbuliuojantis vanduo blogina aušinimą. Problemų išvengti ir vandenį užvirinti 3 kartus greičiau gali padėti virusas.</em>
(0) 2014-06-16 14
Daugumai žmonių šlapimas – tai skystis, kuriuo reikia atsikratyti iš karto po to, kai jis palieka kūną. Tačiau mokslininkams tai gali būti geltonasis fontanas, kuris taps ateities kuro celių technologijų pagrindu.
(0) 2014-05-23 7
Rūsyje esančioje laboratorijoje Birmingemo jaunimo universiteto mechaninės inžinerijos profesorė Julie Crockett tiria šokinėjančius rutulio formos vandens burbulus. Šis fenomenas – mokslininkės ir jos kolegos Dano Mayneso sukurto superhidrofobiško paviršiaus, kurį itin sudėtinga sušlapinti, darbo rezultatas.
(1) 2014-03-04 0
Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbė, kad greitai bus priimtos priemonės, leidžiančios išgauti daugiau naftos ir dujų Šiaurės jūroje. Vis dėlto yra ir gerų žinių aplinkai, nes taip
(36) 2014-01-25 0
<em>Vokietijos energijos revoliucija išsikvėpė, kaip ir pastangos sumažinti anglies dioksido emisijas.</em>
(15) 2013-10-28 0
Vilniuje pradedama šiukšlių deginimo gamyklos statyba. A. Zuokas ir gamyklą statantys verslininkai įtikinėja, kad dėl to miestui pigs šiluma, tačiau gamyklos nenori nei gyventojai, nei aplinkos ministerija. - praneša LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.
(4) 2013-08-05 0
Dėl ribojamo importo susidarius elektros energijos trūkumui, „Lietuvos energija“ elektrą Elektrėnuose šiuo metu gamina dviem didžiaisiais rezervinės elektrinės blokais.