Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Energija iš augalų (Energija ir energetika | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-02-23 14
Žalieji augalai gali tapti nedidelėmis elektrinėmis, kurios gamins elektros energiją. Pirmieji tinkami tokiems bandymams augalai būtų tabakas ir baltažiedis vairenis.
(2) 2012-12-10 2
Kalifornijos universiteto Deivise (University of California – Davis) chemikai, naudodamiesi japonų sinchrotronu, ištyrė fermentus, kurie galėtų padėti išspręsti ekologiškumo principais besiremiančiai, arba „žaliajai“, ekonomikai svarbų patikimų energijos šaltinių klausimą. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale Angewandte Chemie.
(5) 2012-09-27 0
Švedų dizaineris Eddis Törnbergas sukūrė originalią darbo vietą, kurią energija aprūpina pats žmogus ir aplinka. Turbūt esate matę ir kitų panašių koncepcijų, kurioms įgyvendinti reikia daryti įvairius papildomus veiksmus, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu, tačiau ši skirtingai nuo kitų neprašo daryti nieko daugiau nei sėdėti ir dirbti.
(8) 2012-07-27 0
Dumbliai – kone neišsenkama žaliava iš kurios, pasirodo, gali būti gaminamas ir biodegalai. Brazilija pasišovė pirmoji pasaulyje pastatyti gamyklą, kurioje biodegalai bus gaminami iš dumblių. Per metus šalis ketina pagaminti apie 1,2 mln. litrų kuro, rašo inhabitat.com.
(9) 2012-01-31 0
Iki šiol gaminti etanolį iš jūros augalų buvo neįmanoma dėl juose esančio cukraus, kuris sunkiai pasiduodavo fermentacijai. Tačiau dabar genetikai sukūrė specialias bakterijas, kurios skaido vandens augaluose esantį didelį cukraus kiekį.
(18) 2010-11-15 2
Gatvių apšvietimas – labai svarbi miestų infrastruktūros dalis. Tuo netrunkame įsitikinti rudenimis ir žiemomis, kai kelios šviesaus paros meto valandos prabėga darbovietėse ar mokymosi įstaigose, o į gatvę išeiname dar neprašvitus arba jau sutemus. Ašviestomis gatvėmis saugiau ir greičiau vykstame į darbą ar grįžtame namo. O ką, jei gatves apšviestų ne įprasti gatvių žibintai, o elektros energijos nereikalaujantys natūralūs šviesos šaltiniai? Kas tokie galėt...
(11) 2010-05-13 0
Tai kur kas geriau (ir tikroviškiau) negu skraidančios uolos ir kalnai filme „Įsikūnijimas": architektas Vincentas Callebaut neseniai pristatė originalią viziją - miestą ore. Jį laiko oro balionų (cepelinų) laivynas, kurie patys sau iš dumblių gaminasi vandenilį, kad galėtų kyboti ore.
(2) 2008-10-03 0
Masačiūsetso technologijos instituto mokslininkai surado būdą, kaip išgauti tikrai „žalią“ energiją – jie sukūrė technologiją, gebančią iš medžių išgauti elektros energiją ir įkūrė kompaniją „Voltree“, kuri „žalią“ energija panaudos miškų saugojimui, praneša discovery.com.