Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Mobilusis ryšys daro įtaką besivystančio kūdikio smegenims

2012-03-23 (5) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (220)
    Share

Nuolatinis kalbėjimas mobiliuoju telefonu, kai moteris laukiasi kūdikio, gali daryti įtaką dar negimusio kūdikio smegenų formavimosi procesui, praneša mokslininkai iš Jeilio universiteto (JAV).

Ginčai apie potencialų mobiliojo ryšio pavojų tęsiasi iki šios dienos. Mokslininkai randa įrodymų apie mobiliojo ryšio sukeliamų magnetinių bangų žalą, tačiau tučtuojau atsiranda visų tų įrodymų paneigimo faktai. Naujausiais duomenimis (kurių dar niekas nesuspėjo paneigti), mobilusis telefonas neigiamai įtakoja besivystančias embriono smegenis.

Mokslininkai iš Jeilio universiteto (JAV) palikdavo mobiliuosius telefonus narveliuose su nėščiomis pelėmis. Šių gyvūnų nėštumas tęsiasi 17 dienų, ir visą tą laiką nuolat į tų telefonų numerius būdavo skambinama. Kai tik pasaulį išvysdavo pelės palikuonis, mokslininkai su juo atlikdavo daug neurologinių ir elgesio testų. Paaiškėjo, jog tų peliukų, kurie vystėsi šalia mobiliųjų telefonų, atmintis būdavo blogesnė, tačiau jie būdavo aktyvesni, energingiau bėgiodavo narvelyje ir elgdavosi ne taip atsargiai, kaip kontrolinė grupė. Be to, šių peliukų priekinės smegenų žievės aktyvumo lygis būdavo mažesnis.

Visa tai mokslininkams priminė dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sindromą. Taigi jei nėščia moteris kiaurą dieną kalbės mobiliuoju telefonu, jos kūdikiui gali išsivystyti toks pat sindromas: jis turės dėmesio koncentracijos problemų, nieko neklausys ir apskritai kels daug problemų aplinkiniams. Būtent plačiai paplitęs mobilusis ryšys, mokslininkų teigimu, gali būti priežastis vis dažniau pasitaikančio šio sindromo atvejų mūsų dienomis. Tad mokslininkai rekomenduoja būsimoms mamoms rečiau bendrauti mobiliuoju telefonu (geriausia, gyvai), o patį telefoną laikyti kuo toliau nuo savęs.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
47(9)
38(2)
35(3)
33(6)
32(1)
32(0)
28(0)
26(7)
14(0)
Savaitės
57(0)
Mėnesio
177(16)
136(21)
129(2)
93(0)
90(0)