Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Naudojantieji išmaniuosius telefonus ir kompiuterius po darbo valandų rizikuoja sveikata

2012-06-21 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (275)
    Share

Išmaniuosius telefonus, planšetinius ir nešiojamuosius kompiuterius po darbo valandų naudojantys žmonės labiau nei įprasta rizikuoja savo sveikata, nurodo Didžiosios Britanijos Fizioterapeutų draugija.

Anot specialistų, žmonės tapo „ekranų vergais“ ir dažnai dirba ne tik keliaudami į darbą ar iš jo, bet ir po darbo grįžę namo, rašo BBC. Dėl prastos žmonių laikysenos naudojant išmaniuosius telefonus, planšetes ir nešiojamuosius kompiuterius gali kilti nugaros, kaklo skausmų.

Internetu atlikus apklausą, kurioje dalyvavo virš 2 tūkst. darbuotojų, paaiškėjo, kad beveik du trečdaliai respondentų dirba ir pasibaigus darbo valandoms. Vidutiniškai kiekvienas jų per dieną po dvi valandas papildomai dirba naudodamasis kompiuterine technika ar telefonu.

Fizioterapeutų draugijos atstovė Helena Johnson teigė, kad tyrimo rezultatai kelia didelį susirūpinimą. „Nors kartais gali reikėti šiek tiek padirbėti namuose papildomai, jei tai tampa reguliaria vakaro rutina, tai gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip nugaros ir kaklo skausmai, taip pat su stresu susijusios ligos, – sakė ji. – Ypač susirūpinti derėtų, jei naudojate rankose laikomus įrenginius ir nesusimąstote apie sėdėseną. Pasišnekėkite su savo darbdaviu, jei jaučiate spaudimą.“

Fizioterapeutai ragina žmones išmokti išjungti savo įrenginius ir po darbo skirti poilsio ne tik protui, bet ir kūnui.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
54(4)
42(0)
22(2)
18(7)
16(0)
11(0)
Savaitės
119(0)
115(0)
104(32)
Mėnesio
136(21)
129(2)
94(0)