Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Naujosios „Nokia Lumia“: ko tikėtis, kai jau galėsime jas nusipirkti

2012-09-11 (3) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (110)
    Share

Praėjusios savaitės viduryje „Nokia“ pristatė savo naujuosius „Lumia 820“ ir „Lumia 920“ modelius, tačiau kol kas nėra aišku, kiek naujieji modeliai kainuos, kada tiksliai pasirodys rinkoje. Be to, kol kas tik nedaugelis spėjo pačiupinėti ir bent iš dalies įvertinti naujuosius telefono modelius.

Visgi to net nereikėjo. Internautai, pričiupę Suomijos kompaniją sukčiaujant, nusmukdė kompanijos akcijų vertę, o daugelį, itin laukusių naujųjų gaminių, suabejoti, ar iš tiesų šie bus tokie geri, kaip buvo žadėta. Galbūt reabilituotis „Nokia“ dar galės – kol kas nusipirkti naujųjų „Lumia“ modelių neįmanoma, tad iki tol, kol bus pristatyti „Windows 8“, „Nokia" dar turi laiko padėčiai pataisyti.

„Ekonomika.lt“ žurnalistai buvo vieni tarp pirmųjų, gavusių galimybę detaliai apžiūrėti naujus Suomijos bendrovės gaminius. Tiesa, Lietuvos „Nokia“ atstovai iš karto perspėjo, kad daug ko sakyti jie dar negali, kaip ir negali leisti fotografuoti turimų prototipų. Visgi tiek, kiek matėme, įspūdžiui susidaryti užteko.

Dizainas. „Nokia“ modeliai itin primena senuosius „Lumia 900“ ir „Lumia 800“ (daugiau naujųjų modelių nuotraukų rasite čia) – ne revoliucija, o evoliucija, taip šitai vadina patys „Nokia“ atstovai. Pavyzdžiui, kartu sudėjus „Lumia 900“ ir „Lumia 920“, netgi sunku rasti daug skirtumų. Tiesa, „Nokia“ tvirtina, kad palikti panašų telefonų dizainą nuspręsta ne šiaip sau – jis patogus daugeliui naudotojų (pavyzdžiui, korpuso šonų centruose esančios jungtys ir mygtukai itin patogūs, kaip sako „Nokia“, tuo, kad tamsoje naudotojui visada lengviau prisiminti, kad jungtis pačiame viduryje, o ne kažkuriame šone), be to, unikalus. Ne veltui „Apple“ atstovai teisdamiesi su „Samsung“ pavyzdžiu nurodė „Nokia“, įvardydami kompaniją kaip tą, kuri moka kurti technologijas nenusižiūrėdama. Visgi, pokyčių naujuosiuose „Nokia" modeliuose reikia ieškoti viduje.

Ekranas. Gerokai nuo pirmtako „Lumia 900“ skiriasi „Lumia 920“ ekranas. Visų pirma, žada „Nokia“ atstovai, jis bus pats ryškiausias ir greičiausias telefono ekranas palyginus su jau esamais įvairių gamintojų modeliais. „Nokia“ suskaičiavo, kad šis ekranas bus dukart greitesnis nei šiandien esami ekranai, o tai reiškia, kad nebejusite lengvo vėlavimo, pavyzdžiui, staiga truktelėję vaizdą į vieną ar kitą pusę, o filmai bus rodomi su tiek kadrų per sekundę, kiek jų žadama. Be to, ekranas reaguos ne tik į pirštus, bet ir į nagus ar, pavyzdžiui, lietimą su pirštinėm.

Fotoaparatas. Nors į „Lumia 920“ diegta „PureView“ sistema, tikėtis, kad šie telefonai irgi turės 41 milijoną taškelių, kaip „Nokia PureView 808“ – neverta. Pasak „Nokia“ atstovų, žmonės su „PureView 808“ suprato, kad svarbiausia ne tai, kiek milijonų taškų turi telefono fotoaparatas, o tai, kaip jis tuos taškus apdirba, suspaudžia ir pateikia. Kuriant fotografijos sistemą naujiems „Nokia“ modeliams, buvo itin daug galvota, kaip žmonės fotografuoja, ir analizuotos nuotraukos, keltos į socialinius tinklus. Pastebėta, kad įdomiausi dalykai vyksta naktį arba ten, kur tamsu, todėl „Lumia 920“ turi pakankamai didelę diafragmą bei plaukiojančią lęšių sistemą, leidžiančią gauti stabilesnes ir geresnės kokybes nuotraukas esant menkam apšvietimui. Ta pati vaizdo stabilizavimo sistema padeda filmuoti geresnės kokybės vaizdo įrašus tada, kai aktyviai judate.

Tiesa, sukūrusi, rodos, neprastą sistemą, „Nokia“ pati pakišo koją sau. Nes parodžiusi reklaminį vaizdo įrašą, kuriame mergina ir vaikinas važiuoja dviračiu ir vaikinas draugę filmuoja esą „Nokia“ telefonu, kompanija pamiršo patikrinti visus atspindžius ir išsidavė: viename atspindyje gabūs internautai pastebėjo mikroautobusą, kuriame buvo DSLR kamera, filmuojanti viską veiksmą. Be to, pasirodė pranešimas, kad „Nokia" suklastojo ir atseit tamsiame Helsinkyje darytas nuotraukas. Jos, esą, akivaizdžiai darytos pasitelkus papildomus šviesos šaltinius.

Gaila, kad žaista buvo nesąžiningai – juk čia ne maistas, kurį, visi žinome, prieš fotografuojant dažniausiai gamina iš plastmasės ir medienos. Čia technologijos, kurias lengva patikrinti.

„Nokia Drive“ ir „Nokia Maps“. Visuose „Windows Phone“, nesvarbu, kieno jie gaminti, naudojami žemėlapiai yra „Nokia“ antrinės kompanijos „Navteq“. Taigi, naujuosiuose modeliuose navigacija bei žemėlapiai gerokai tobulesni. Šalyse, kur veikia kelių informacinė sistema, ši navigacija greičiau perspės apie kliūtis.

Žadamas žemėlapių detalumas tikrai stebina. Jau ankstesniuose „Lumia“ modeliuose „Nokia Maps“ leido susidaryti įvairius maršrutus bei matyti daugybę objektų visur, kur einate. Naujuose išmaniųjų modeliuose žemėlapiai bus su papildytosios realybės elementais. Pavertus telefoną horizontaliai, jis naudodamas „rentgeną“ rodys aplink esančius objektus, o jei bus – ir jų nuotraukas, atsiliepimus. Laikant telefoną stačiai, bus išskleistas arčiausiai esančių vietų sąrašas. Visus žemėlapius, beje, bus galima atsisiųsti tiesiai į telefoną, tad aktyviai naudoti mobiliųjų duomenų srauto tikrai nereikės.

Baterija. „Lumia 920“ modelyje „Nokia“ įdėjo 2000 mAh talpos bateriją, kuri yra didžiausia, iki šiol naudota „Nokia“ telefonuose. Dviejų branduolių „Lumia 920“ procesorius, sako gamintojas, toks pats našus kaip analogiškas keturių branduolių ir 30 proc. taupesnis energijos atžvilgiu. Žinoma, didžiausią įspūdį palieka belaidis krovimas. Ir jeigu magnetinę juostelę su technologija, leidžiančia krauti telefoną lygiai taip pat – be laidų – internete iš Kinijos gamintojų galima nusipirkti už 15–20 JAV dolerių, tokios juostelės įkraus telefoną tik tada, kai šis gulės būtent taip, kaip reikia. „Nokia“ modeliai krausis numesti bet kaip – svarbu ant specialaus padėkliuko, kurį „Nokia“ žaismingai pavadino „Fat Boy“. Kompanijos JBL specialiai suomiams gamintas garsiakalbis taip pat leis telefoną krauti numestą bet kaip ant jo viršaus. Tiesa, šių priedų perkant standartinės komplektacijos telefoną negausite, juos reikės pirkti atskirai.

Keičiami dangteliai. Jeigu „Lumia 800“ ir „Lumia 900“ buvo telefonai, kuriems išrinkti prireiktų atsuktuvo, „Lumia 820“ bus su keičiamais dangteliais. Bus galima įsigyti ne tik kitos spalvos dangtelį, bet ir specialų, storesnį ir apsaugantį telefono ekrano kraštus, skirtą sportuojantiems.

Tokie įspūdžiai liko pačiupinėjus į Lietuvą atkeliavusius naujųjų „Nokia“ modelių prototipus. Kada jie pasirodys rinkoje ir kada galėsite nusipirkti sau naująjį „Windows Phone“, pasakyti sunku. Greičiausiai data paaiškės po to, kai spalio pabaigoje bus oficialiai pristatyta „Windows 8“. Neskelbiama ir tai, kiek telefonai kainuos. „Nokia“ atstovai siūlo orientuotis į dabartinių „Lumia“ modelių kainas jų pasirodymo pradžioje. Jei taip, galima spėti, kad „Lumia 920“ kaina viršys 2 tūkst. litų, o 820 modelis galėtų kainuoti apie 1600 litų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Dina Sergijenko
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
59(0)
37(1)
30(6)
26(1)
25(3)
20(3)
18(0)
16(0)
14(2)
12(0)
Savaitės
160(16)
87(1)
53(3)
52(0)
50(0)
Mėnesio
180(10)
160(16)
113(1)
108(20)