Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Kiniška garsiojo „Nokia 3310“ alternatyva – tris kartus mažesnė kaina, tačiau toks pats geras rezultatas? (Apžvalga)

2017-10-05 (5) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (2342)
    Share

Išmanieji telefonai yra pati populiariausia mobilioji komunikavimo priemonė, kuri iš rinkos beveik visiškai išstūmė mygtukinius telefonus, o vadinamuosius „laidinius“ telefonus tikriausiai galima rasti tik muziejuje arba senolių namuose. Tačiau šiandien pažvelkime ne į tai kas visiems gerai žinoma, o į tai kas yra sugrįžę iš, galima sakyti, gilios senovės.

Tikriausiai visi pamename senutėlę ir „nemirtingą“ „Nokia 3310“, tiesa? Ir tikriausiai dauguma girdėjome apie tai, jog šis telefonas buvo sukurtas naujai ir pristatytas praėjusią vasarą. Naujoji „Nokia 3310“ buvo pasiūlyta už maždaug 60 eurų, tačiau Kinijoje labai greitai atsirado ir gerokai pigesnė alternatyva – „Vkworld Z3310“. Kiniška alternatyva yra daugiau nei dvigubai pigesnė, tačiau ar ji to verta?

„Vkworld Z3310“ dizainas beveik visiškai identiškas „Nokia“ kūriniui

Niekam ne paslaptis, jog Kinijos gamintojai kartais mėgsta nukopijuoti viską ką tik gali. Iš esmės taip nutiko ir dabar – iš pirmo žvilgsnio abu šie mobilieji atrodo identiškai, tačiau pažiūrėjus atidžiau – „Vkworld“ sukurtas įrenginys yra kiek didesnis. Ar tai yra gerai? Galima būtų teigti, jog taip.

Kiek didesnė kiniška alternatyva šiek tiek labiau primena tą klasiką, kurią pamename turbūt kiekvienas. Naujajai „Nokia 3310“ trūksta šiek tiek dydžio ir svorio, kuris buvo būdingas klasika tapusiam telefonui, o būtent tuos papildomus milimetrus ir gramus turi „Vkworld Z3310“. Tačiau dydžio ir svorio skirtumas – ne viskas kuo skiriasi šie du įrenginiai.

„Vkworld Z3310“ turi kiek didesnius tarpus tarp mygtukų ir tai turbūt būtų galima įvardinti kaip dar vieną šio varianto pliusą. Naudojantis „Nokia 3310“ modeliu reikėtų šiek tiek priprasti, jog netyčia nepaspausti nereikiamo mygtuko. Dėl kiek didesnio korpuso „Vkworld“ galėjo palikti kiek didesnius tarpus tarp mygtukų ir tai pasiteisino visu 100 procentų.

Pagrindinės „Vkworld Z3310“ savybės – ar verta dėmesio?

Perkant tokį įrenginį svarbiausia turėtų būti kuo kokybiškesnis ekranas, kuo geresnio garso kokybė ir, žinoma, ilgas baterijos tarnavimo laikas. Pažvelkime į tai kaip „Vkworld Z3310“ šiais aspektais konkuruoja su originaliuoju „Nokia 3310“ telefonu.

Tiek kopija, tiek originalas pasižymi 2,4 colių įstrižainės ekranu su 240 x 320 raiška. Kiek sudėtinga vertinti tokių įrenginių ekranus, tačiau gana aiškiai galima pastebėti, jog „Nokia“ ekranas yra kiek spalvingesnis. Vienintelis klausimas – ar tai sudaro esminių skirtumų naudojantis telefonu? Tikrai ne, nes nei su vienu iš šių įrenginių Jums nepavyks žaisti naujausių žaidimų ar peržiūrėti aukščiausios kokybės vaizdo reportažų.  Iš esmės galima teigti, jog „Vkworld Z3310“ ekranas yra pakankamai geras.

Kiniškas „3310“ modelis, kaip jau minėjome yra kiek didesnis, o dėl to gamintojui pavyko integruoti ir kiek didesnį garsiakalbį. Kaip bebūtų gaila, didesnis garsiakalbis labai didelio privalumo šįsyk nesuteikė – garso kokybė pakankamai gera, tačiau tikrai ne ideali. Ar tai yra trūkumas? Tikrai ne, nes garso kokybė yra tiek gera, kad nekiltų problemų nei kalbant nei kitaip naudojantis šiuo telefonu. Žinoma, iki tobulumo trūksta, tačiau ar galima tikėtis daugiau už tokią kainą?

Apie tokių įrenginių baterijas kalbėti pakankamai sudėtinga, tačiau pabandykime ir tai trumpai aptarti. „Vkworld Z3310“ pasižymi 1450 mAh talpos baterija, kai tuo tarpu originalusis įrenginys turi 1200 mAh talpos bateriją. Kurį telefoną reikėtų pasirinkti norint turėti kuo ilgesnį baterijos tarnavimo laiką? Tai turbūt klausimas į kurį atsakyti yra beveik neįmanoma, nes abu telefonai su vidutiniu telefono naudojimu gali „ištverti“ kone savaitę ar dar daugiau. Budėjimo rėžimu tiek vienas tiek kitas telefonas su pilnu įkrovimu gali išbūti kone mėnesį.

Programėlės ir žaidimai „Vkworld Z3310“ telefone – ar tai įmanoma?

Tiems, kurie domėjosi naujuoju „Nokia 3310“ telefonu – tikriausiai žino, jog jame rasime specialią programėlių parduotuvę. Tiesa, joje nerasime naujausių ar populiariausių žaidimų ar aplikacijų, tačiau esminius įrankius ar keletą papildomų „žaidimukų“ tikrai rasime. O kaip yra su kiniška alternatyva? Deja, tačiau šiuo klausimu teks nusivilti.

„Vkworld Z3310“ turi vieną žaidimą – gyvatėlę, o meniu prie šio žaidimo rasime piktogramas į „Facebook“ ir „Opera Mini“ programėles. Deja, tačiau tai nėra programėlės ir pirmuoju atveju mes atsiduriame socialinio tinklo internetiniame puslapyje, o antruoju naršykles dėka nukeliaujame iki „Opera Mini“ atsisiuntimo puslapio. Tiesa yra ta, jog „Vkworld“ telefone veikia „Dorado WAP Browser“ interneto naršyklė.

Pakankamai akivaizdu, jog „Nokia“ šiuo atveju yra gerokai pažengęs įrenginys, tačiau kyla klausimas – ar kažkas gali pirkti tokį telefoną dėl žaidimų ar papildomų aplikacijų? Tikriausiai, kad ne ir dauguma sutiks, jog esminis šių telefonų parametras – skambinimo galimybė.

Ką pirkti - „Vkworld Z3310“ ar „Nokia 3310“?

Tikriausiai dauguma sutiks – tai labai panašūs telefonai, kurie turi daugiau panašumų nei skirtumų. Vienas didžiausių skirtumų tarp šių dviejų telefonų – beveik tris kartus besiskirianti kaina. Kaip jau minėjome, „Vkworld Z3310“ kainuoja maždaug 20 eurų, o „Nokia 3310“ kone 60, o kai kur ir daugiau, eurų.

Taigi, tikriausiai esminis klausimas – ką vis dėlto rinktis. Ir čia tikriausiai be didesnių diskusijų visus laurus reikėtų priskirti „Vkworld“ kūriniui. Kodėl? Atsakyti turbūt irgi nėra itin sudėtinga – „Nokia“ atkūrė tikrai gerą telefoną, tačiau už tokią kainą jau galima įsigyti šiokį tokį išmanųjį telefoną, kuris bent jau elementariausias funkcijas tikrai atliks, o jeigu pasiseks – pavyks pasileisti ir vieną kitą žaidimą. „Vkworld“ šiuo atveju pasiūlė tiesiog puikų kainos ir kokybės santykį tiems, kurie ieško nostalgiją keliančio telefono. Vienintelis šio įrenginio trūkumas – nėra galimybės įsirašyti papildomų žaidimų ar programėlių, tačiau ar šis telefonas perkamas dėl to?

Jeigu nusprendėte, jog šis telefonas būtų Jums reikalingas – už kiek daugiau nei 20 eurų jį galite įsigyti internetinėje parduotuvėje „Gearbest“. Įdomu tai, jog šią vasarą lietuvių tarpe šis telefonas buvo trečias pagal perkamumą tarp visų telefonų iš Kinijos ir tai nėra labai keista, nes originalų „Nokia 3310“ į Lietuvą atveža mažais kiekiais, todėl dažniausiai prekyboje jo nėra, o ir kainuoja 3 kartus brangiau. 

PAPILDYMAS: prekei pritaikius kodą GBMBP, "Vkworld Z3310" galėsite įsigyti su papildoma 8% nuolaida.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(20)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(14)
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Lukas Snarskis
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(3)
28(0)
20(1)
14(0)
12(0)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
105(0)
84(1)
Mėnesio
149(2)
148(15)
146(3)
143(12)
138(22)