Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

„Samsung Galaxy S9“: kodėl tai labai geras, tačiau ne idealus išmanusis telefonas (Apžvalga)

2018-05-05 (3) Rekomenduoja   (41) Perskaitymai (440)
    Share

„Samsung”. Greičiausiai perskaitę tai net nesumirksėjote. Šios kompanijos pavadinimas mus supa praktiškai visur, todėl net nekelia emocijų. Kasdien gatvėse matome „Samsung” reklaminius plakatus, vitrinose blizgančius prietaisus, o namie kone nuolatos naudojame šios firmos buitinę techniką. Pastaroji situacija rodo, kad gamintojas visomis išgalėmis stengiasi dominuoti visose srityse. Jo sėkmės priežastis paprasta – nuolatinis noras pasiūlyti patį geriausią produktą, kuriam rinkoje nebūtų lygių.

„Samsung” nuomone, būtent toks gaminys yra jų naujausiasis aukščiausios klasės išmanusis telefonas „Samsung Galaxy S9”. Visgi ar tikrai šis išmanusis yra pajėgus paguldyti visus konkurentus ant menčių ir iškovoti Jūsų asmeninio telefono vietą kišenėje ar krepšyje? Skaitykite toliau ir sužinosite.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga – telefono dizainas

Praeitais metais „Samsung”, pristačiusi tuometinį flagmaną „Galaxy S8”, sudrebino telekomunikacijų rinką. Tada gamintojas, kaip koks Kauno „Žalgiris” rungtynėse su Alytaus „Dzūkija”, tiesiog šluote nušlavė tuometinius lyderius nuo pakylos ir privertė jų telefonus atrodyti lyg praėjusio amžiaus atstovus. Na, bet laikas nestovi vietoje ir šiuo metu prekyboje yra bent jau keli modeliai, galintys lygintis dizaino modernumu. Visgi „Samsung” šiais metais nusprendė iš esmės nekeisti dizaino ir „Galaxy S9” tiesiog ištaisė pirmtako klaidas.

Jeigu reikėtų apibūdinti „Samsung Galaxy S9” dizainą vienu žodžiu, tai be abejo būtų žodis „linkiai”. Viskas iškart pasidaro aišku išėmus prietaisą iš dėžutės – švelniai lenktas ekranas ir beveik tokiu pat spinduliu išlenkta stiklinė nugarėlė sukuria akį džiuginantį vientisumą. Estetinis pasigėrėjimas tęsiasi ir metus žvilgsnį į šonines briaunas – matinės spalvos aliuminio rėmelis, jungiantis priekinę ir galinę dalis, suteikia malonaus kontrasto.

Paėmus telefoną į rankas taip pat netenka nusivilti. Jis lyg koks nugludintas jūros akmenėlis prisitaiko prie Jūsų delno formos ir beveik leidžia pamiršti savo egzistavimą. Apverskite išmanųjį ir be vargo pastebėsite didžiausią dizaino pasikeitimą lyginant su pirmtaku. Tai be jokios abejonės bus pirštų antspaudų skeneris, kuris šį kartą įmontuotas ne kameros šone, o jos apačioje. Kadangi praeitais metais teko girdėti daugybę nusiskundimų dėl nepatogios skaitytuvo vietos, logiška manyti, kad naujoji jo pozicija yra daug patogesnė? Deja, ne, bent jau man asmeniškai – piršto pagalvėlė tiesiog natūraliai „ilsisi” toje vietoje, kurioje įmontuota kamera, ko pasekoje jos stiklas būna gausiai apčiupinėtas ir tenka jį valyti prieš beveik kiekvieną kameros naudojimą.

Antrasis ergonominis trūkumas – po garso reguliavimo mygtukais įmontuotas virtualaus asistento „Bixby” mygtukas. Jis yra toje vietoje, kurioje kituose įrenginiuose dažniausiai būna įmontuotas tylinimo klavišas, todėl gana dažnai pasispaudžia netyčia. Iš pradžių šiek tiek kliuvo ir šoninių telefono briaunų plonumas – dėl toje vietoje „susitinkančių” nugarėlės ir ekrano linkių „Samsung Galaxy S9” šoniniai krašteliai yra išskirtinai ploni, kas sukelia daug nepatogumų bandant jį paimti nuo kieto paviršiaus. Tiesa, pastaroji problema lengvai išsprendžiama įsigijus dėklą.

Jei vis dėlto nuspręsite telefoną naudoti be dėklo, taip pat neteks nusivilti. „Samsung” šiais metais pasirinko žymiai kokybiškesnes medžiagas – 7000 serijos aliuminį, iš kurio pagamintas rėmelis, ir 20% storesnį priekinę ir galinę telefono dalis saugantį įbrėžimams atsparų „Gorilla Glass 5” stiklą. Smagu ir tai, kad telefono kamera, kitaip nei artimiausių konkurentų, ne tik neišsikiša iš korpuso, bet ją ir pirštų antspaudų skaitytuvą saugo šiek tiek iš korpuso išsikišantis rėmelis, neleidžiantis jiems liestis su paviršiumi. „Samsung” pastangos nenuėjo veltui – telefonas net ir po kelių savaičių naudojimo be dėklo atrodė it naujas. Tiesa, gamintojo teigimu, jis gali atlaikyti kur kas daugiau – maudynes net 1,5 metro gylio gėlame vandenyje (ne ilgiau nei 30 min) bei buvimą dulkėtoje aplinkoje. Tikrai įspūdingas rezultatas taip elegantiškai atrodančiam telefonui.

Kaip jau supratote, „Samsung Galaxy S9” nesiekė pakartoti pirmtako sukeltos revoliucijos – jis tiesiog apsivilko prabangesnius drabužius ir toliau mėgaujasi į jį nukreiptais aplinkinių žvilgsniais.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga – telefono ekranas

Jeigu kada nors teko rankose teko laikyti „Samsung Galaxy” serijos flagmaną, labai didelė tikimybė, kad jame buvo įmontuotas „OLED” tipo ekranas. Kompanija buvo viena šios technologijos pionierių, pradėjusi gaminti telefonus su tokiais ekranais beveik prieš dešimtmetį. Nors kiekvienais metais daugėja prietaisų su „OLED” matricomis, „Samsung” dar visai neseniai teko įtikinėti pasaulį šio techninio sprendimo perspektyvumu. „OLED” ekranai buvo dažnai kritikuojami dėl pernelyg ryškių spalvų, brangumo ir negebėjimo atkurti tokį detalų vaizdą kaip skystųjų kristalų matricos.

Didžiausių kritikų nuomonė šiuo klausimu keistis pradėjo prieš trejus metus – tada, kai „Samsung” pademonstravo „Samsung Galaxy S6 Edge” ir „Samsung Galaxy S6 Edge Plus” modelius. Kadangi šių prietaisų ekranų gamyboje buvo panaudotas plastikas, o ne stiklas, tai leido lengvai užriesti matricos kampus. Be to, tai buvo bene pirmieji „OLED” tipo ekranai, pasižymėję spalvomis, panašiomis į tikrąsias, o tokios funkcijos kaip „Always-On display” kone galutinai užčiaupė beveik visus skeptikus.

Kalbant apie „Samsung Galaxy S9” ekraną, jį būčiau linkęs laikyti jau minėtų „Samsung Galaxy S6 Edge” serijos modelių evoliucija. Mano apžvelgiamas telefonas pasižymi tik kiek švelniau lenktais ekrano krašteliais, kitokiu ekrano kraštinių santykiu (naujasis modelis siauresnis ir daug ilgesnis) bei daug mažesniais rėmeliais. Raiška, vaizdo taškų skaičius colyje beveik nepakito, lyginant su trejų metų senumo modeliais. Dar mažiau išorinių skirtumų rastume „Samsung Galaxy S9” lygindami su pirmtaku „Samsung Galaxy S8” – vizualiai jų abiejų ekranai vienodi.

Tiesa, kaip sako sena patarlė, negalima knygos vertinti pagal jos viršelį – pristatydamas „Samsung Galaxy S9” gamintojas atliko daugybę svarbių patobulinimų. Visų pirma, būtina paminėti puikią ekrano kalibraciją. Anksčiau dėl specifinės „OLED” ekranų konstrukcijos kompanijai tekdavo programiniu būdu maskuoti nenatūraliai atkuriamas spalvas, o tai pasisekdavo gana retai. Naujausiojo „Samsung” flagmano ekranas nė iš tolo neprimena pirmtakų – nors jis spinduliuoja sodriomis spalvomis, jos nuo tikrųjų skiriasi visai nedaug. Taip pat pagerėjo ir baltos spalvos atvaizdavimas – nebeliko švelnaus raudono atspalvio, kurį buvau pastebėjęs praeitų metų modelyje. Ar tai geriausiai baltą spalvą atkuriantis „OLED” ekranas? Visgi būčiau šį titulą skirti „iPhone X”. Pastarojo matrica, taip pat pagaminta „Samsung”, tai atlieka kiek geriau – ši spalva atrodo natūralesnė ir malonesnė akiai.

Visgi „Samsung Galaxy S9” turi kitą stiprų kozirį – didelę ekrano raišką. Nors tokios raiškos ir pikselių tankumo ekranai pasirodė prieš ketvertą metų, išmaniųjų rinkoje analogiškais parametrais pasižyminčių prietaisų vis dar pakankamai nedaug. Kadangi pastebėti skirtumą tarp FullHD (1920x1080p) ir QHD (2560×1440) gana sunku, daugelis gamintojų nusprendė nekelti kartelės ir likti prie FullHD standarto; netgi „Samsung Galaxy S9” pagal nutylėjimą nustatyta FHD+ raiška, o norint išnaudoti visą ekrano potencialą reiks ekrano nustatymuose pasirinkti QHD+ opciją. Jeigu tai padarysite, vaizdas Jus tiesiog priblokš – kad ir ką bestebėtumėte ekrane viskas atrodys kaip lipdukas ar kokybiško žurnalo puslapis. Net „AppleiPhone X” negali pasiūlyti tokio efekto.

„Samsung Galaxy S9” taip pat išsiskiria savo šviesumu, kuris, gamintojo teigimu, net 20% didesnis nei pirmtako. Nors 20% nėra daug, tai tikrai juntamas pagerėjimas. Net ir ryškioje Saulės šviesoje telefono ekranas bus įžiūrimas, kas itin aktualu išmanųjį naudojantiems navigacijai ar daug laiko praleidžiantiems lauke. Tiesa, saulėtą dieną iškyla kita problema – lenkti ekrano kraštai atspindi šviesą taip, kad vaizdas lenkimo vietoje tampa neįžiūrimas.

Apibendrindamas galiu tik konstatuoti faktą, kad tai be jokių abejonių geriausias ekranas „Android” telefone, savo kokybe nė kiek nenusileidžiantis kritikų liaupsinamam „iPhone X”.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga – telefono veikimas

Jeigu beveik niekas neginčija „Samsung” lyderystės dizaino ar ekrano srityje, telefono veikimas tradiciškai buvo ta kategorija, kurioje Pietų Korėjos milžinė susilaukdavo nemažai pastabų. Tai gana paradoksalu, kadangi kompanijos „vėliavnešiai” savo viduje slėpdavo bene galingiausius ir moderniausius parametrus – reikalus dažniausiai komplikuodavo nevykusiai veikianti programinė įranga.

„Samsung Galaxy S8” buvo telefonas, privertęs pakeisti daugelio žmonių nuomonę. Jo vartotojo sąsaja ne tik atrodė moderniai, bet veikimo greičiu beveik prilygo „grynakraujam Android” ir leido tikėtis dar daugiau pokyčių ateityje. Deja, šiandien aptariamo modelio programinė įranga nuo pirmtako skiriasi nedaug – pasikeitė tik tam tikrų sąsajos elementų išvaizda ir „Android” versija („Android 8.0”). Sakoma, kad jeigu daiktas nesugedęs, jo taisyti nereikia, bet šiuo atveju esu kiek kitokios nuomonės. Pasakysiu atvirai – esu nusivylęs šio telefono veikimu.

Pradėkime nuo „Bixby”, praeitais metais pristatyto „Samsung” virtualaus asistento, kurio pagrindinė funkcija turėjo būti realių objektų atpažinimas nuotraukose, balso komandų vykdymas ir dirbtinio intelekto dėka pateikiama vartotojui naudinga informacija. Kadangi „Bixby” funkcionalumas daugeliu atvejų dubliavosi su „Google Assistant”, šiais metais „Samsung” nusprendė pridėti dar kelias funkcijas – gebėjimą versti tekstus į 53 kalbas naudojant kamerą (turėtų praversti skaitant kelio ženklus ar restoranų meniu užsienyje), pateikti informaciją apie maisto kaloringumą jį nufotografavus bei paversti fotografuotus tekstus dokumentais. Nors daugumą dalykų jau daugelį metų atlikti gali skirtingos programėlės, kompanijos idėja buvo sutelkti viską vienoje vietoje. Tiesa, yra viena problema – kiekvieną kartą paspaudus „Bixby” mygtuką ar įėjus į jo skiltį darbalaukyje telefonas pradėdavo strigti  ir atrodydavo, kad ten buvo „Lag” klavišas. Be to, „Bixby” animacija tragiškai nesklandi, o ir pats asistentas veikia pakankamai lėtai. Visa laimė, kad nustatymuose galima išjungti jį aktyvuojantį mygtuką ir „Bixby” skiltį „Namų ekrane”.

Tiesa, net ir išjungęs minėtąjį asistentą nebuvau priblokštas prietaiso greičio. Kai kada telefonas prieš atidarydamas aplikaciją šiek tiek ilgiau „pagalvodavo”, kai kada tekdavo stebėti nesklandų perėjimą tarp aplikacijų, o porą kartų netgi buvau priverstinai uždaromų programų liudininkas. Nesupraskite manęs neteisingai, „Samsung Galaxy S9” be didesnio vargo susitvarkė su mūsų tradiciniu testu – sparčiai atvėrė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, it riešutus aukščiausiais grafikos nustatymais gliaudė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 8” žaidimus bei netgi sugebėjo visas mano išvardytas programėles išlaikyti fone (puikus rezultatas žinant, kad „Samsung Galaxy S9” turi tik 4GB, o ne 6GB operatyviosios atminties kaip jo vyresnysis brolis „Samsung Galaxy S9+ ). Tiesiog liūdina tai, kad telefonas, „AnTuTu” sintetiniame teste rinkdamas beveik 250 000 taškų, galia lenkiantis beveik visus „Android” konkurentus ir netgi nusipirkus „DeX” stotelę galintis virsti kompiuteriu, negebėjo stabiliai demonstruoti spartaus veikimo ir kartkartėmis atsiliko nuo praeitais metais pristatyto ir kelis kartus pigiau kainuojančio „Xiaomi Mi 6”.

Na, jeigu nebūsite pats greičiausias, gal bent jau liksite saugus? „Samsung Galaxy S9” be mano jau minėto neblogai veikiančio pirštų antspaudų skenerio, siūlo dar keletą atrakinimo sprendimų. Naujausias jų – „Intelligent Scan”, sujungiantis praeitų metų modelyje randamus akies rainelės skenerį ir veido nuskaitymą į vieną opciją. Akies rainelės skeneris veikia puikiai, o jam nesuveikus įsijungia šiek tiek mažiau saugus, bet labai greitas veido nuskaitymas. Trūkumas – telefonas ne visada gerai atsirakina tamsoje. Jei tamsioje patalpoje nesuveikia akies rainelės skeneris, „Samsung Galaxy S9 iki maksimumo padidina ekrano šviesumą, kad apšviestų veidą ir bando panaudoti veido nuskaitymą. Patikėkite – tai ne pats maloniausias dalykas vakare, nes jautiesi apakintas.

Atskirai paminėti ir pagirti norėčiau „Samsung Galaxy S9” ryšius. Visą naudojimosi laikotarpį galėjau džiaugtis itin greitu ir be sutrikimų veikiančiu Wi-Fi, bet daug labiau nustebintas buvau 4G ryšio veikimo. Išmanusis ne tik palaiko patį naujausią „LTE Cat 18” standartą, garantuojantį 1.2Gbps atsisiuntimo greitį, bet ir demonstruoja puikius rezultatus praktiškai – Kauno centre kelis kartus pavyko pasiekti 150Mbps viršijantį 4G atsisiuntimo greitį, kuris pora dešimčių megabitų viršijo mano kasdien naudojamo „iPhone 8 Plus” pasiektą skaičių. „Bluetooth” ir „GPS” taip pat veikė be sutrikimų, o prietaise randamas „NFC” galbūt pravers Lietuvoje atsiradus mokėjimams telefonu.

Taigi, turbūt galima daryti išvadą, kad „Samsung Galaxy S9” neveikia idealiai todėl, kad kompanija daugeliu atveju teikė pirmenybę funkcijų gausumui, o tai tik labai retai būna suderinama su kokybe.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga – telefono audio

Prieš keletą metų buvo galima drąsiai teigti, kad garso sritis „Samsung” nėra prioritetinė. Jų gaminamų išmaniųjų reklamose retai galėjome išvysti demonstruojamą geros kokybės garsą, o dažniausiai šalia telefonų puikuodavosi akcijų metu gamintojo dovanojamos ausinės ar išorinis garsiakalbis, kas lyg ir bylodavo apie silpnąją šių prietaisų pusę. Tiesa, situacija sparčiai keistis pradėjo prieš metus, kai kompanija įsigijo „Harman” koncerną, valdantį tokius garsius prekės ženklus kaip „AKG”, „JBL” ir „Mark Levinson”.

„Samsung Galaxy S8” galėjo pasigirti geresne nei vidutine garso kokybe per pakuotėje pridedamas „AKG” meistrų kalibruotas ausines, o „Samsung Galaxy S9” šią tradiciją pratęsia ir toliau siūlo itin gerai subalansuotą garsą, kuriame, rodos, visi dažniai yra lygūs ir neturi jokių išskirtinių privilegijų. Beje, vos nepamiršau paminėti, kad visa tai vyksta be jokių papildomų adapterių ir laidų, per telefono apačioje įmontuotą 3.5 ausinių jungtį. Spėju, jau dabar kai kurių žmonių veiduose šviečia šypsena, visgi norint, kad lūpų kampučiai pakiltų dar aukščiau gamintojui reikėtų įmontuoti papildomą ausinių stiprintuvą, kad garso lygis būtų didesnis ir būtų galima jungti didesnės varžos ausines. Tiesa, garsumą pagerinti galite garso nustatymuose, prie „Garso kokybės ir efektų”, pasirinkę „Dolby Atmos”. Tai leis juntamai padidinti garso lygį, bet garso kokybė gali šiek tiek nukentėti.

Visgi didžiausia šių metų naujovė yra stereo garsiakalbiai. Na, tiksliau vienas didelis garsiakalbis telefono apačioje ir kaip antras garso šaltinis muzikos klausymo metu tarnaujanti pokalbio ausinė. Technologiniu požiūriu, tai nėra naujovė – tokią garsiakalbių konfigūraciją jau kuris laikas naudoja „Apple”, „HTC” ir kai kurie kiti gamintojai, tačiau “Samsung” tai pasisekė atlikti labai gerai. Garso lygis tikrai aukštas, girdima, kad garsas sklinda iš dviejų vietų, kas itin malonu žiūrint filmą. Gaila, bet čia taip pat galima rasti keletą nusiskundimų. Visų pirma, jaučiama, kad pokalbio ausinės vaidmuo tik simbolinis – 85% darbo atlieka didysis garsiakalbis. Taip pat 4 iš 5 mano apklaustų žmonių paklausę identiško garso takelio tiek „Samsung Galaxy S9”, tiek mano „iPhone 8 Plus” teigė, kad pastarasis geriau atkuria aukštuosius dažnius, bet štai žemųjų dažnių nugalėtoju paskelbė „Samsung Galaxy S9”. Vis dėlto jeigu reikėtų pasirinkti absoliutų nugalėtoją iš šių dviejų, be didesnių dvejonių rinkčiausi „iPhone 8 Plus” dėl kiek „erdvesnio” garso pojūčio.

Jeigu anksčiau nuo „Samsung Galaxy S” serijos telefono pasirinkimo Jus stabdė tik nekokybiškas garso atkūrimas, tai tie laikai jau praėjo. Galbūt „Samsung Galaxy S9” ir nėra geriausiai garsą atkuriantis telefonas, bet jis be jokių abejonių patenkins vidutinį vartotoją ir per daug nenuliūdins audiofilo.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga – telefono kamera

Besidomintys išmaniųjų telefonų kameromis vardindami geriausiai rinkoje fotografuojančius telefonus be jokios abejonės paminės kurį nors „Samsung” telefoną. Galbūt jis nebus apdovanotas pirmąja vieta, bet tikrai pateks į trejetuką. Kita vertus, “Samsung” nelinkę kažkam nusileisti, todėl visada bando aplenkti konkurentus pristatydami kažką netradiciška.

Šiais metais tuo koziriu tapo kamera su keičiamo dydžio diafragma. Jeigu nežinote, kuo tai svarbu, diafragmą galima palyginti su akies vyzdžiu, kuris esant daug šviesos susitraukia taip įleisdamas jos kuo mažiau, o sutemus išsiplečia siekdamas, kad į akį šviesos patektų kuo daugiau ir kad kuo ryškiau matytume aplink esančius objektus. „Samsung Galaxy S9” kameros diafragma gali būti dviejų dydžių – f/1.5 (plati, skirta fotografuoti tamsoje) ir f/2.4 (siaura, skirta daryti nuotraukas sutemus). Šis sprendimas yra unikalus ir neturintis analogų, bet ar tikrai jis pasiteisina praktiškai?

Taip, be jokių abejonių. Nors „Samsung” šia technologija pirmiausia siekė pagerinti vakarinę fotografiją, mane beveik labiau sužavėjo fotografavimas mažąja diafragma. Pastebėjau, kad ja padarytos nuotraukos yra žymiai detalesnės nei konkurentų – objektų briaunos labai aiškios, taip pat išsaugomos net mažiausios detalės – visa tai dėl mažesnio šviesos kiekio, pasiekiančio sensorių. Visgi prie to labai stipriai prisideda ir agresyvus vaizdo apdorojimo algoritmas dažnai dirbtinai paryškindamas detales ir padidinantis kontrastą. Nuotraukos spalvos daugeliu atvejų per daug nesiskiria nuo realybės, bet tikrai bus situacijų, kai nuotrauka atrodys daug „sultingesnė” nei yra iš tikrųjų.

Na, o dabar metas nustatyti platesnę diafragmą ir eiti fotografuoti tamsoje. Nors paminėjau žodį „nustatyti”, Jums tikrai nebūtina apie tai galvoti – fotografuodamas automatiniu režimu telefonas pats parinks tinkamą diafragmos dydį, o jei visgi nuspręstumėte tai padaryti pats – užteks apsilankyti „Profesionalaus” režimo skiltyje ir paspausti vieną mygtuką. Kalbant apie pačias nuotraukas, galiu pasakyti, kad skirtumas nuo konkurentų pastebimas iš karto. Kadras atrodo žymiai šviesesnis, o fotografuojamas objektas ryškesnės. Tiesa, pakaks šiek tiek priartinti nuotrauką ir dalis entuziazmo išgaruos. Objekto kontūrai pasirodys esantys nelabai aiškūs, o ir pats daiktas bus lyg „nugrimuotas”. Visgi, mano nuomone, šviesesnis kadras nusveria mano paminėtus trūkumus.

Jeigu daug laiko praleidžiate fotografuodamas, būsite patenkintas dideliu kameros aplikacijos funkcionalumu. Joje siūlomi tokie režimai kaip „Maistas”, „Panorama”, „Profesionalus” „Pasirinktinis fokusas”. Ko tikrai nerasite „Samsung Galaxy S9” – sulieto fono režimo. Norėdama suteikti papildomą „bonusą” „Samsung Galaxy S9+” pirkėjams, kompanija nusprendė nemontuoti papildomo sensoriaus mažesniojo „brolio” nugarėlėje. Gana nuvilianti žinia žinant, koks populiarus šis fotografijos būdas šiuo metu.

Kalbant apie filmavimą, telefoną lygindami su pirmtaku atrasime naują funkciją „Pagreitintai”. Po šiuo pavadinimu slepiasi ne kas kita, o filmavimas 960 kadrų per sekundę greičiu, leisiančiu į kasdienius dalykus, tokius kaip vandens pylimas į puoduką, pažvelgti kitu kampu. Vis dėlto yra vienas svarbus dalykas – tokiu greičiu filmuoti prietaisas gali viso labo 0.2 sekundės. Kadangi tai itin trumpas laiko tarpas, kamera pastebėjusi judesį filmavimą pradės automatiškai. Galbūt visa tai neatrodo kaip didelis įrenginio privalumas, bet gamintojui teko išspręsti daugybę su šiuo režimu susijusių problemų. Vienas to pavyzdžių – nuosava kameros operatyvioji atmintis, kurios dėka 960fps klipai gali būti išsaugomi microSD kortelėje.

Jeigu Jus tiesiog domina tradicinis filmavimas, vėlgi nesijausite nuvilti. Siūlomas 4k raiškos vaizdo įrašymas 60 kadrų per sekundę greičiu – kol kas tai sugebėjo tik naujausieji „iPhone”. Vaizdo kokybė džiugina – puikios spalvos, dinaminis diapazonas, autofokusavimas, na, ir žinoma nuostabi vaizdo stabilizacija kompensuos net ir labai drebančių rankų judesius. Beje, „Samsung” nusipelno pagyrimų ir dėl puikaus garso įrašymo filmavimo metu.

Gamintojas šiais metais taip pat nusprendė pamaloninti ir asmenukių gerbėjus. Jeigu „Samsung Galaxy S9” naudotojai galbūt jaučiasi kiek apgauti dėl antro galinės kameros sensoriaus nebuvimo, juos nudžiugins žinia, kad pastarasis telefonas visgi palaiko sulieto fono asmenukių režimą. Skamba gerai, bet realybėje jis veikia lygiai taip pat blogai kaip ir analogiška funkcija „iPhone X” modelyje. Kita vertus, „iPhone X” ryškiai dominuoja animuotų asmenukių režime – nors jis nesiūlo galimybės nuskenuoti savo veido ir ekrane išvysti į save panašų animuotą žmogeliuką (galima rinktis tik iš animuotų gyvūnų ir dar kelių personažų), jis daug tiksliau seka galvos ir lūpų judesius, ko pasekoje sukuria daug didesnį „WOW” efektą. Jeigu visgi nuspręstumėte nenaudoti šių funkcijų, būsite patenkinti priekinės kameros kokybe – pakankamai platus kampas ir gebėjimas neiškraipyti odos tekstūros  – šiandien vis dar retai pasitaikantis duetas.

Apibendrindamas kameros skiltį pasakysiu, kad nors „Samsung” kamera yra viena pažangiausių ir kokybiškiausių rinkoje, perdėtas dėmesys funkcionalumui ir pernelyg agresyvus vaizdo apdorojimas neleidžia „Samsung Galaxy S9” pasivyti „Google Pixel 2” fotografavimo srityje, bet gamintojo pastangų daugiau nei pakanka siekiant išlaikyti vietą geriausią kamerą turinčių telefonų tope bent iki rudens, kai bus pristatyta dar daugiau naujų įrenginių.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga – telefono baterija

Galbūt prisimenate „Samsung” reklamas, kuriose „iPhone” naudotojai buvo vaizduojami tarsi nuo sienos su elektros kištuku priklausomi asmenys? Aš tai atsimenu puikiai. Bet kas pasakys, kad gamintojas taip išreiškė ryškų požiūrį į baterijos tarnavimo trukmę.

Deja, jeigu kompanija šiandien nuspręstų pakartoti šią reklamą, tai būtų mažių mažiausiai nesąžininga, nes „Samsung Galaxy S9” yra beveik nepajėgus ištverti darbo dienos. Na, bet apie viską nuo pradžių.

Iš pirmo žvilgsnio, telefono baterija per daug nenuliūdina – 3000mah talpa šiandien nėra joks technologinis pasiekimas, bet žinant efektyvius naujosios kartos procesorius viskas atrodo pakankamai normalu. Tiesa, apie galimai trumpą baterijos tarnavimo trukmę užsimena pats gamintojas pagal nutylėjimą nustatydamas FHD+ ekrano raišką vietoj QHD+. Koks tikslas taip daryti? Mažesnė raiška reikalauja mažiau grafikos plokštės “pastangų”, kas teoriškai turėtų padėti taupyti bateriją. Deja, pakaks nusistatyti didžiausią ekrano rezoliuciją ir automatinį apšvietimą ir nė nepajusite, kaip didžioji baterijos dalis bus kažkur dingusi dar prieš Jums einant pietauti. Galbūt galima jungti baterijos taupymo režimus, mažinti ekrano apšvietimą ar išjunginėti nenaudojamas programas ir ryšius, bet tai tikrai nepakeis fakto, kad “Samsung Galaxy S9” nėra ištvermingas, na, išskyrus tai, kad baterija senka tikrai lėtai, kai telefonas nenaudojamas.

Žvelgiant iš kito taško, galbūt visgi geriau turėti trumpai tarnaujantį prietaisą nei tiksinčią bombą kišenėje? Nors dauguma interneto memų apie sprogstančius „Samsung Galaxy Note 7” jau po truputį grimzta užmarštyje, panašu, kad ši klaida paliko gilų įspaudą “Samsung” politikoje. Kompanija nebesistengia sugrūsti kuo didesnės talpos baterijos telefono korpuse, o vietoje to deda pastangas, kad užtikrintų baterijų ilgaamžiškumą ir atsparumą neigiamiems aplinkos poveikiams. „Samsung” pažada, kad net ir po vienerių metų intensyvaus naudojimo „Samsung Galaxy S9” baterija išlaikys net 95% savo pradinės talpos – to garantuoti šiandien negali joks kitas gamintojas.

Saugumas pastebimas ir baterijos įkrovimo srityje. Nors įkrovimo būdų daugybė, visi jie siūlo tam tikrą saugumo lygį. Štai greitojo įkrovimo funkcija greičiu stipriai atsilieka nuo konkurentų (telefonas nuo 0 iki 100% įsikrovė tik per kiek daugiau nei 1h 45min), bet užtat įkrovimo metu prietaisas kaista labai nedaug. Net ir greitasis belaidis įkrovimas pasižymi saugumu – originalusis “Samsung” įkroviklis (šį priedą reikės įsigyti atskirai) turi įmontuotą ventiliatorių.

Greičiausiai supratote, kad jeigu Jums reikia ilgiausiai tarnaujančio telefono, „Samsung Galaxy S9” nėra geriausias pasirinkimas. Kita vertus, jį pasirinkę mainais gausite daugybę įkrovimo būdų ir itin saugią bateriją.

„Samsung Galaxy S9“ apžvalga –  ar verta pirkti?

„Samsung Galaxy S9” tiesiog prašyte prašo jį priskirti aukščiausios klasės telefonams. Elegantiškas dizainas, kurį kiti gamintojai tik kopijuoja, bene geriausias ekranas rinkoje, aukštos kokybės aparatinė dalis, garsas ir kamera – viskas tiesiog spinduliuoja puikumu, na, gal tik baterija šiek tiek iškrenta iš konteksto. Gaila tik dėl to, jog negalima šio telefono vadinti idealiu, nes kiekvienoje srityje rasime tam tikrų trūkumų.

Manau, „Samsung Galaxy S9” geriausiai apibūdintų palyginimas su šveicarišku peiliuku – kai kurie atskiri įrankiai veikia geriau, bet nesiūlo minėto lenktinio peiliuko funkcionalumo. Taigi, jeigu Jums reikia funkcionaliausio išmaniojo rinkoje, „Samsung Galaxy S9” turėtų būti Jūsų sąrašo viršuje.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(57)
Neverta skaityti!
(16)
Reitingas
(41)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
24(3)
21(6)
17(0)
17(2)
15(0)
10(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
99(1)
92(0)
83(5)