Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Sparčiai populiarėjantis kamerų reitingas „DxOMark“ - ką apie jį žinome ir kodėl jis naudingas?

2018-05-22 (4) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (55)
    Share

Tikriausiai dauguma sutiksite, jog renkantis išmanųjį telefoną - labai dažnai pagrindiniu kriterijumi tampa ne naujausias procesorius, atminties kiekis, o kamera. Ir sunku būtų nesutikti su tuo, jog tai yra bene subjektyviausias telefono komponentas, kurį kiekvienas iš mūsų gali įvertinti skirtingai. Tačiau kaip susidaryti tinkamą įspūdį apie telefono fotografavimo ar filmavimo galimybes iš daugybės skirtingų nuomonių?

Pastaruosius keletą metų itin palankiai pradėtas vertinti „DxOMark“ projektas, kuris vertina ne tik išmaniųjų telefonų kameras, tačiau ir įvairiausius fotoaparatus. Tačiau šiandien pažvelkime į telefonų kamerų vertinimus ir kaip tai gali padėti mums išsirinkti naują išmanųjį telefoną. O tai tikrai gali padėti daugumai.

Visų pirma, reikėtų žinoti, jog „DxOMark“ turi pakankamai sudėtingą reitingavimo sistemą, o visi testai atliekami itin aukšto lygio labaratorijose. Pernelyg nesiplečiant, svarbu suprasti, kad kiekvienas telefonas yra vertinamas identiškomis sąlygomis ir galutinis rezultatas sudaromas atsižvelgiant į identiškus kriterijus. Taigi, išanalizuokime vertinimo sistemą.

Bendras vertinimas - paini įvertinimų visuma

Vos tik apsilankius pradiniame „DxOMark“ puslapyje galima pastebėti, jog kiekvienas išbandytas turi įvertinimą. Prieš metus didžioji dauguma tikėjo, kad aukščiausias galimas įvertinimas yra 100 taškų, tačiau šiemet jau bent trys telefonai yra peržengę šią ribą ir panašu, kad iki metų pabaigos turėtų atsirasti dar bent keletas išmaniųjų su didesniu nei 100 taškų vertinimu.

Įdomu ir tai, jog kiekvienas išmanusis telefonas turi ne tik bendrą įvertinimą, tačiau ir atskirai įvertintus du pagrindinius aspektus - fotografavimą bei filmavimą. Šie du smulkesni įvertinimai pateikiami kiekvienos apžvalgos apačioje, o taip pat jie suskaidyti į tam tikrus kriterijus, kurie taip pat pateikiami su savais vertinimais. Esminis dalykas ką reikėtų žinoti apie tris pagrindinius balus yra tai, jog bendras vertinimas nėra fotografavimo ir filmavimo vertinimų vidurkis.

„DxOMark“ bendrą įvertinimą pateikia pagal tam tikrą vertinimo formulę, kuri nėra žinoma viešai. Tai ganėtinai kėblu, nes kai kuriais atvejais telefonai su tokiu pačiu vertinimo rezultatu pagal fotografavimo ir filmavimo galimybes, turi skirtingus bendrus įvertinimus. Taip susidaro dėl formulės, kuri naudojama sudaryti bendram vertinimui.

Kodėl fotografavimo ir filmavimo vertinimai yra svarbu?

Žvelgiant į „DxOMark“ reitingavimo sistemą paviršutiniškai - gali pasirodyti, jog smulkesnis vertinimas net nėra reikalingas. Pažvelgėme į bendrą vertinimą ir perkame išmanųjį telefoną esantį pirmoje pozicijoje. Tačiau taip galvoti yra ne visai tikslinga.

Tarkime, Jūs renkatės tarp „Samsung Galaxy S9+“, „iPhone X“ ir „Google Pixel 2 XL“ ir pagrindinis Jūsų kriterijus - filmavimo galimybės. Geriausią bendrą reitingą turi „Samsung“ įrenginys, tačiau jis pagal filmavimo kokybę nusileidžia „Google“ įrenginiui ir pakankamai stipriai. „Pixel 2 XL“ šiuo atveju kone kiekviename filmavimo segmente lenkia, tiek „Apple“, tiek „Samsung“ flagmanus.

Kita situacija, tarkime Jums labai svarbu itin spartus ir tikslus automatinis fokusavimas. Lyg ir bendras reitingas turėtų sakyti, jog čia ir vėl reikėtų rinktis „Galaxy S9“, tačiau tai ir vėl būtų netiesa. Nors „Google Pixel 2 XL“ turi antrą geriausią bendrą reitingą ir nusileidžia fotografavimo reitingu abiems konkurentams, tačiau automatinis fokusavimas yra įvertintas geriausiai, o prie to vertėtų pridurti ir tai, jog jis yra kone neprilygstamas visoje rinkoje.

Grįžkime prie esminio klausimo. Kodėl fotografavimo ir filmavimo vertinimai yra svarbūs. Atsakymas jau neturėtų būti itin sudėtingas - tai Jums suteikia galimybę apžvelgti skirtingus kriterijus ir nuspręsti kas Jums yra svarbiausia ir reikalingiausia. Galbūt Jūs niekada nemėgote fotografuoti priartinę vaizdą kelis kartus, o būtent dėl šios priežasties Jūsų norimo telefono reitingas yra gerokai mažesnis ar didesnis, nes tai yra jo silpnoji arba stiprioji vieta.

Ar galima išsirinkti telefoną pagal „DxOMark“ reitingą?

Jeigu Jums pavyko nepasimesti tarp skirtingų „DxOMark“ reitingų - vadinasi, jog galite atlikti pakankamai gerą sprendimą renkantis išmanųjį telefoną su labiausiai Jūsų poreikius atitinkančia kamera. Būtų sunku suabejoti, jog „DxOMark“ testai yra išties naudingi, tačiau norint išsirinkti išties tinkamai reikia skirti daugiau laiko ir išanalizuoti visą pateikiamą informaciją.

„DxOMark“ šiai dienai yra geriausiai vertinamas projektas ir jis yra pripažintas ne tik tarp vartotojų, tačiau ir tarp gamintojų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(9)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(3)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
30(8)
22(5)
22(5)
12(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
64(0)
52(0)
52(0)
Mėnesio
149(36)
118(14)
103(8)
97(7)