Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

„Huawei“ vėl turi bėdų: Didžioji Britanija nustatė naujus „Huawei“ įrangos pavojus

2019-04-02 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (440)
    Share

Jungtinė Karalystė nustatė naujų reikšmingų pavojų šalies ryšių saugumui, susijusių su Kinijos telekomunikacijos milžinės „Huawei“ technologijomis, sakoma paskelbtoje vyriausybės ataskaitoje.

„Nustatyta naujų reikšmingų problemų „Huawei“ inžineriniuose procesuose, keliančių naujų pavojų JK telekomunikacijų tinklams“, – sakoma vyriausybės įkurto Centro „Huawei“ kibernetiniam saugumo vertinti (HCSEC) priežiūros komiteto ataskaitoje.

„Huawei“ yra itin spartaus naujosios kartos mobiliojo interneto ryšio (5G) įrangos gamybos lyderė, bet kai kurios Vakarų valstybės nuogąstauja, kad Pekinas gali pasinaudoti šiuo tinklu, kad prieitų prie jautrių ryšių sistemų ir kritiškai svarbios infrastruktūros.

Vienas „Huawei“ atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad bendrovė šiuos nuogąstavimus vertina „labai rimtai“ ir kad į juos bus atsižvelgta per „vykstantį“ savo darbo gerinimo procesą.

HCSEC savo ruožtu pabrėžė „nemanantis, kad nustatyti trūkumai yra Kinijos valstybės kišimosi rezultatas“.

Tačiau komitetas pridūrė, jog „Huawei“ nepadarė jokios apčiuopiamos pažangos, kad pašalintų problemas, apie kurias buvo pranešta praeitais metais“.

„Apskritai priežiūros komitetas tegali pateikti ribotą patikinimą, kad visi pavojai JK nacionaliniam saugumui, kylantys dėl „Huawei“ dalyvavimo kritiškai svarbiuose JK tinkluose, ilguoju laikotarpiu gali būti pakankamai sumažinti“.

HCSEC buvo įkurtas 2010 metais, siekiant sumažinti potencialias grėsmes dėl „Huawei“ dalyvavimo vystant kritiškai svarbią Didžiosios Britanijos infrastruktūrą.

Vyriausybės vadovaujamame komitete esama pareigūnų iš Britanijos kibernetinio saugumo agentūros GCHQ, taip pat vienas iš aukšto rango „Huawei“ vadovų ir JK telekomunikacijų sektoriaus atstovų.

Paskelbtoje ataskaitoje „pateikiama detalių apie kai kuriuos nuogąstavimus dėl „Huawei“ programinės įrangos inžinerinių pajėgumų“, AFP aiškino „Huawei“ atstovas.

„Suprantame šiuos nuogąstavimus ir vertiname juos labai rimtai, – pridūrė jis. – Nustatytos problemos... yra gyvybiškai svarbus indėlis mūsų programinės įrangos inžinerijos pajėgumų tebevykstančiai transformacijai.“

Atstovas pabrėžė, kad „Huawei“ direktorių valdyba pernai pradėjo vykdyti 2 mlrd. JAV dolerių (1,8 mlrd. eurų) vertės tranformacijos planą šiems pajėgumams sustiprinti.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
57(0)
26(0)
16(0)
15(5)
13(0)
12(0)
11(0)
11(5)
11(1)
Savaitės
101(22)
65(0)
60(0)
60(0)
55(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
101(22)