Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

„Facebook“ vadovai susirūpino dėl sparčiai populiarėjančios kinų programėlės „TikTok“ grėsmės

2020-03-08 (3) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (55)
    Share

Kinų sukurta trumpų video klipų platforma „TikTok“ daugelio žmonių telefone per pastaruosius metus įsitaisė greta „Facebook“ ar „Instagram“. „TikTok“ populiarumas atkreipė socialinio tinklo „Facebook“ vadovų dėmesį ir nemenkai juos išgąsdino.

Neseniai „Facebook“ vykdomoji direktorė Sheryl Sandberg pareiškė, kad ji jaudinasi dėl paauglių pamėgtos „TikTok“ programėlės keliamos grėsmės. „NBC“ duotame interviu ji sakė: „technologijų pasaulyje mes varžomės dėl kiekvienos jūsų dėmesio minutės. Kiekvieną dieną, kai mano vaikai į rankas paima telefoną, jie įsijungia „TikTok“ programėlę.“

Laidos vedėjo paklausta, ar ši yra susirūpinusi dėl „TikTok“ plėtros, Sheryl Sandberg į tai atsakė teigiamai: „Žinoma, jie yra dideli, auga labai greitai, pasiekė labai didelį vartotojų skaičių greičiau, nei mes kada nors esame tai padarę. Mums rūpi ir mes privalome nerimauti dėl bet kokių inovacijų.“

O nerimauti tikrai yra dėl ko. Skaičiuojant nuo praėjusio lapkričio, „TikTok“ pasiekė įspūdingą aplikacijos atsisiuntimų skaičių – net 1,5 milijardo ir atsiliko tik nuo „Facebook“ bei „Instagram“.

Kai kurie „TikTok“ formatą laikė puikia alternatyva programoms, tokioms kaip „Instagram“. Štai „Snap“ generalinis direktorius Evan Spiegel sausį teigė, kad, jo manymu, „TikTok“ galėtų aplenkti „Instagram“, nes ši programėlė remiasi „talentu“, o ne socialiniais postringavimais.

Tačiau ne viskas taip gražu, kaip norėtųsi. „Facebook“ vykdomoji direktorė Sheryl Sandberg iškėlė klausimą dėl „TikTok“ kilmės. Programėlės kūrėja yra Kinijos milžinė „ByteDance“. „Tai yra Kinijos įmonė ir jeigu žmonės yra susirūpinę dėl savo duomenų saugumo, manau tam yra priežastis“, – sakė ji.

JAV įstatymų leidėjai sunerimo, ar „TikTok“ neteikia vartotojų duomenų Kinijos vyriausybei. „TikTok“ vadovai atmetė kaltinimus pareikšdami, kad amerikiečių vartotojų duomenys yra saugomi Valstijose esančiuose serveriuose.

Sheryl Sandberg nėra pirmoji prabilusi apie „TikTok“ privatumo politiką. „Reddit“ generalinis direktorius Steve Huffman teigė, kad „TikTok“ jis vertina kaip „šnipinėjimo programą“. Tokios kalbos paskatino uždrausti JAV armijos ir karino jūrų laivyno kareiviams naudotis šia programėle.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(20)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(13)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
45(7)
42(8)
30(0)
23(5)
23(0)
14(0)
13(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
104(22)
65(0)
60(0)
60(0)
55(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
104(22)